Podhale Region

Wtorek, 16 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 16 Paź 2018 6pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Agata Michalska: - Chcę się odwdzięczyć miastu. Kandydatka przekonuje o sile swojego zaplecza

Reklama

Agata Michalska: - Chcę się odwdzięczyć miastu. Kandydatka przekonuje o sile swojego zaplecza

P3200815

Jak dojrzałam do kandydowania

Prezentując się jako nowotarżanka „od zawsze”, z rodu Łasiów, mówiła o dwóch momentach, które pomogły jej dojrzeć do decyzji o kandydowaniu:

- Pierwszy był wtedy, kiedy uznałam, że mam pomysł na nasze miasto. I jestem przekonana, że nie braknie mi siły, woli ani determinacji, aby go zrealizować. Ale zdecydowanie ważniejszym momentem był czas, kiedy osobiście poznałam wszystkich ludzi, którzy będą brali razem ze mną udział w wyborach samorządowych. Są to dobrzy specjaliści i przekonali mnie, że będą działać równie solidnie i z takim samym zaangażowaniem jak realizują swoje pasje; że razem możemy osiągnąć bardzo wiele. Chodzi o to, żeby umacniać pozycję Nowego Targu jako stolicy Podhala we wszystkich aspektach życia społecznego: gospodarczym, kulturalnym, ale też turystycznym. Widzę potrzebę zbudowania przemyślanej, realnej strategii dla naszego miasta, żeby konsekwentnie realizować te cele i stworzyć silną wspólnotę ponad podziałami.

Nowy rozdział w życiu

W związku z zamiarem kandydowania, Agata Michalska zrezygnowała niedawno z prezesury w Klubie Hokejowym Podhale Nowy Targ, a Komitet Wyborczy Wyborców „Razem Nowy Targ”, wysunął ją na pierwszą pozycję swojej listy. Teraz deklaruje:

- Chciałabym przede wszystkim wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie w biznesie i w zarządzaniu ludźmi po to, żeby budować przyjazne środowisko dla naszych lokalnych przedsiębiorców i dla zewnętrznych inwestorów, oczywiście z korzyścią dla miasta i dla mieszkańców. To jest dla mnie bardzo ważne. Przez pięć lat pracowałam dla moich ukochanych Szarotek i wiem, jak ważne jest wykorzystanie młodych talentów i rozwój młodych pokoleń w Nowym Targu, ale również na Podhalu. Moim osobistym argumentem jest to, że chciałaby się odwdzięczyć miastu, w którym mnie wychowano, któremu bardzo wiele zawdzięczam, z którym związałam swoje losy, w którym wreszcie wychowałam razem z moim mężem Jackiem czterech naprawdę wspaniałych synów. Chce wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie, żeby w naszym mieście działo się lepiej. Myślę sobie, że 50 lat dla kobiety to fajny moment na to, żeby napisać kolejny rozdział w swoim życiu.

Nie z powodu sytuacji finansowej Klubu...

Była pani prezes KH Podhale zdecydowanie dementuje pogłoski, jakoby przyczyną jej rezygnacji z pracy w Zarządzie była kiepska sytuacja finansowa Klubu.

- Nosiłam się z tym zamiarem od dłuższego czasu, sygnalizowałam to, a sama pracuję w takim systemie, gdzie ludzie na stanowiskach zmieniają się co kilka lat, bo inaczej popadną w rutynę. Widać to i na stanowisku burmistrza. Robi się to, ponieważ po jakimś czasie ludziom już zaczyna brakować ciekawych, nowych pomysłów na rozwój. I moje odejście z tym się wiązało. Przepracowałam pięć lat, uważam, że był to bardzo intensywny, ale bardzo ciekawy dla mnie okres i z sukcesem. Ale była potrzeba, żeby coś zmienić, aby nie uśpić tego wszystkiego. Nowi ludzie to nowe pomysły, nowe koncepcje, nowe życie. Z takim przekonaniem zrezygnowałam z tej funkcji. Uważam, że wybrałam bardzo dobry monet, gdyż trenerzy, których pozyskaliśmy, ich wiedza, doświadczenie, pozwalają mi ze spokojem przejść do kolejnego etapu życia.

Ze strony dziennikarzy padło i pytanie, czy wygrana jedynej damskiej kandydatki w wyborach oznaczałaby większe preferencje dla hokeja.

- Na pewno hokej w naszym mieście jest ważnym elementem życia i tego nie zmienimy, bo wiele miast szuka pomysłow na promocję, na strategię - mówiła kandydatka. - Natomiast ja, gdy wyjeżdżam poza Nowy Targ i spotykam się ze sponsorami, a była ich ogromna liczba, to zwykle miasto kojarzyło się z hokejem i powinniśmy to wykorzystać. Na pewno będę współpracować z Klubem – na rozsądnych zasadach, takich jakie zostały ustalone w budżecie, bo budżet każdy – w biznesie, w mieście, w stowarzyszeniu – jest ściśle określony. Zatem będę to robić w najlepszy z możliwych sposobów – dla miasta i dla hokeja.

Było dobrze, ale brakło strategii…

Pytana, czy na decyzję o kandydowaniu miało wpływ np. niezadowolenie z wysokości dotacji i umorzonych pożyczek dla hokeja w kończącej się kadencji, Agata Michalska wyjaśniła:

- Absolutnie nie. Nasza współpraca z burmistrzem Watychą wyglądała bardzo dobrze. Mieliśmy bardzo pozytywne relacje i nie jest to żadnym powodem. Jedyna rzecz, jakiej we współpracy z miastem nie udało mi się zrealizować – a było to dla mnie ważne i podkreślałam to co roku, to niewypracowanie zasad wieloletniej współpracy. A jest to ogromnie ważne z punktu widzenia zarządzania klubem. Dlatego, że budżet miasta zamyka się w roku kalendarzowym, a budżet sportowy – od sezonu do sezonu. I zwykle w newralgicznych momentach, kiedy prezes decyduje, jakich zawodników zatrudnić, czyli już przyjmuje na siebie zobowiązania, to jeszcze nie ma zamkniętego budżetu. Decyzje zapadają później. Zasad wieloletniej współpracy nie udało się nam uzgodnić, natomiast każdy inny powód nie jest prawdziwy. Relacje były dobre i ja byłam zadowolona z naszego współdziałania.

O Centrum Lodowym – jeszcze za wcześnie

Odpowiedź na pytanie o ocenę koncepcji budowy Centrum Sportów Lodowych oraz ocenę dokonań aktualnej władzy, odłożyła jednak kandydatka do czasu konwencji:

- Wtedy zostaną przedstawione wszystkie pomysły. Na razie cieszę się bardzo, że temat Hali Lodowej jest podejmowany przez wszystkich kandydatów, bo słyszałam, że i dla kandydata Pawła Liszki jest on również ważny. To pokazuje siłę tej dyscypliny. Potwierdzam, że taki obiekt w mieście jest jak najbardziej wskazany. Mamy na to pomysł – tak mnie kusi, żeby powiedzieć, ale jeszcze nie mogę… Myślę, że pan burmistrz będzie musiał wrócić do wszystkich tematów, które obiecał mieszkańcom i zweryfikować swój plan.

Obawy, czy hokej nie zdominuje innych dyscyplin, w których zawodnicy z Nowego Targu odnoszą sukcesy, oceniła jednak zdecydowanie:

- Bzdura kompletna. Kocham sport w każdym wydaniu. Chciałabym zbudować strategię portu, bo myślę, że jest niesłychanie potrzebna. Głównie po to, żeby wszyscy ludzie, którzy działają na rzecz sportu, czuli się w tym dobrze; żeby były motywacje do jego uprawiania. Sport robimy przede wszystkim po to, żeby dzieciom, młodzieży wypełnić czas, żeby ich tym zająć. Ja reprezentowałam tylko jeden element sportu, ale są też sporty masowe, z których wielu ludzi korzysta.

Wiceburmistrzów dwóch, ale bez "łapanki"

Za wcześnie też było na odpowiedź, czy dwie osoby z otocznia Agaty Michalskiej, które kandydują do samorządu, Jolanta Bakalarz i Maciej Jachymiak, kreowane są – po ewentualnej wygranej w wyborach - na jej najbliższych współpracowników.

- Jolanta Bakalarz pozostaje Honorowym Członkiem Klubu Hokejowego Podhale i bardzo tę funkcję lubi – mówiła Agata Michalska. - Natomiast Maciej Jachymiak wybrał inny kierunek, startuje do Sejmiku Województwa, więc nie jest w grupie, która dzisiaj reprezentuję. Wśród ludzi z którymi współpracuję, na pewno są tacy, z którymi potem chciałabym się związać na kolejnych 5 lat. Ciągle ich poznaję, ciągle rozmawiamy, ciągle dyskutujemy, szukamy dobrych dla miasta rozwiązań. Poszukiwania nie będzie. Ja sama muszę być pewna, że ci ludzie chcieliby ze mną współpracować.

Wyraźnie opowiada się jednak Agata Michalska za dwoma zastępcami: - Bo nasz plan jest bardzo wymagający, a te dwa stanowiska decydują o tym, czy będziemy mogli w pełni realizować nasze zadania programowe.

Komitet „Razem Nowy Targ”, którego pełnomocnikiem jest Michał Glonek, zapowiada jeszcze co najmniej 3 eventy i spotkania z kandydatami do samorządu, na których „będzie się działo”.

Notka biograficzna:

Agata Michalska (z domu Łaś) urodziła się 14.06.1968 r. w Nowym Targu. Mocno wspierana przez rodziców i siostrę, po ukończeniu szkoły podstawowej zawodowo trenowała łyżwiarstwo szybkie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Wyższe wykształcenie zdobywała w krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, którą ukończyła z dyplomem magistra w roku 1991. W latach 2007 – 2009 poszerzała wiedzę na studiach podyplomowych „Zarządzania dla rezultatów” w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Karierę zawodową rozpoczęła w 1993 r. w firmie Coca-Cola jako przedstawicielka handlowa na terenie Małopolski. Przez blisko 20 lat pracowała na wysokich stanowiskach kierowniczych w lokalnych i regionalnych strukturach firmy w tym Dyrektora Regionu Południe. Aktualnie Dyrektor i Prokurent w Firmie Linea – wykonującej instalacje chłodnicze.

W ramach działalności społecznej, w latach 2013-2018, piastowała stanowisko prezesa popularnych „Szarotek” - najbardziej utytułowanego klubu w Polsce - Klubu Hokejowego Podhale Nowy Targ.

W uznaniu za swoje osiągnięcia otrzymała wiele nagród i wyróżnień, m.in.:
- tytuł Menedżera Roku w programie „Najlepszy z Najlepszych” za wkład w rozwój firmy Coca-Cola w Polsce
- tytuł „Zasłużony dla Sportu”, przyznany przez władze Nowego Targu
- tytuł najlepszego działacza w Polsce w ogólnopolskim plebiscycie „Hokejowe Orły”
- statuetka Św. Katarzyny od władz Nowego Targu, nadająca klubowi tytuł „Honorowego Ambasadora Nowego Targu” za szczególne zasługi w promocji miasta w kraju i poza jego granicami
- Medal Podhala – przyznany przez władze Starostwa Powiatowego.

Rodzina Agaty Michalskiej - mąż Jacek i czterech synów – wspiera ją mocno we wszystkim, co robi. Jacek Michalski zawodowo związany jest z firmą z branży spożywczej, dodatkowo zaangażowany sportowo w lokalną społeczność jako trener unihokeja. 26-letni Mateusz, zawodnik „Szarotek”, studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim. 23-letni Przemek wybrał krakowską Akademię Ekonomiczną. 14-letni Kuba i 10-letni Staś uczą się w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Targu.
Agata Michalska jest pasjonatką hokeja, uwielbia turystykę górską, jak również dobry film.

Prezentacja Agaty Michalskiej

Fot. Anna Szopińska

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama