Podhale Region

Niedziela, 23 wrzesień 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 23 Wrz 2018 6pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego - miasto złoży wniosek kasacyjny

Reklama

Po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego - miasto złoży wniosek kasacyjny

oplatymiasto181
oplatymiasto183

NOWY TARG. Ilu prawników, tyle zdań – stara zasada znajduje potwierdzenie również w przypadku sporu o wysokość stawek opłat targowych. Po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie miejska władza jest zdecydowana wnosić o jego kasację do wyższej instancji. Tym bardziej, że wyrok nie zakwestionował uchwały Rady Miasta w całości.

W postępowaniu przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym miasto reprezentowała prawnicza siła z zewnątrz i od tego ustanowionego przez Radę pełnomocnika burmistrz Grzegorz Watycha zasięgał informacji o dokładnej treści sentencji wyroku, zanim magistrat otrzyma go wraz z uzasadnieniem.

- Pełnomocnik wniósł o uzasadnienie tego wyroku i po otrzymaniu uzasadnienia na piśmie zostanie złożony wniosek kasacyjny do Naczelnego Sądu Administracyjnego - zapowiada gospodarz miasta. - Nawet jednak z ustnego uzasadnienia, wygłoszonego podczas rozprawy, wynika, że jest to usterka formalna, w tym momencie wskazana przez sąd, a dotycząca tego, czego nawet Naczelny Sąd Administracyjny podczas rozprawy dwa lata temu nie kwestionował. A co meritum sprawy – że podwyżka opłaty targowej została wprowadzona w sposób niezgodny z prawem – zarzuty kupców zostały oddalone.

Dodajmy, że tę wcześniejszą sprawę, dwa lata temu, założył właściciel targowiska przy ul. Ludźmierskiej, a zakończyła się ona orzeczeniem potwierdzającym, że miasto ma prawo do różnicowania stawek opłat targowych na swoim terenie.

Teraz – zdaniem pełnomocnika i burmistrza – usterka formalna nie rzutuje w żaden sposób na legalność i prawidłowość podjętej uchwały, zatem nadal ona obowiązuje. Natomiast kwestia, którą sąd wskazał, jest uregulowana w akcie wyższego rzędu, w ustawie i nie ma takiej praktyki w samorządzie, by kopiować do treści uchwał sformułowania z ustaw.

Na arbitralne rozstrzygnięcie Naczelnego Sądu Administracyjnego trzeba będzie jeszcze poczekać, co oznacza, że sądowy spór przeciągnie się na kolejną kadencję samorządu.

Fot. Anna Szopińska

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama