Podhale Region

Wtorek, 11 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 11 Gru 2018 5pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański VIII Wojewódzki Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Reklama

VIII Wojewódzki Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

DSC02823

Pod patronatem medialnym Podhale Region. GMINA SZAFLARY . Ponad 1200 dziewcząt i chłopców z młodzieżowych drużyn pożarniczych uczestniczyło w VIII Wojewódzkim Zlocie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, który został zorganizowany na terenie Szaflar. Rywalizowali oni aż w 25 konkurencjach sprawnościowych w kilku punktach na terenie wioski.

W Zlocie uczestniczył y młodzieżowe drużyny z całej Małopolski w sumie ponad 100 oraz 3 drużyny gościnnie z terenu Śląska.

- Bardzo się ucieszyłem, gdy dowiedziałem się, że razem z druhami OSP z terenu naszej gminy możemy dla was przygotować ten Zlot, gościć was u nas, w jednym z piękniejszych miejsc na Podhalu, jakim jest nasza gmina Szaflary – mówił witając gości wójt Rafał Szkaradziński. – Wszystko tu dla was przygotowywaliśmy z dużym zaangażowaniem i z sercem. Wójt zapewnił, że cieszy go tak liczna obecność młodzieżowych drużyn pożarniczych. Mówił, że teraz zdobywają oni doświadczenie, które będzie im pomocne w dorosłym życiu. 

W oficjalnym otwarciu Zlotu udział wzięli m.in. poseł Edward Siarka, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce, a także Jan Kuczkowicz, prezes oddziału powiatowego OSP w Nowym Targu oraz mł. bryg. mgr inż. Mariusz Łaciak, komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu. Władze gminy reprezentowali wójt Rafał Szkaradziński wraz z przewodniczącym rady gminy Stanisławem Wąskiem , a władze powiatu - wicestarosta Władysław Tylka, rodem z Szaflar.

- Witam wszystkich w tym wyjątkowym miejscu i w tym wyjątkowym dniu – mówił poseł Edward Siarka, prezes Zarządu oddziału wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce. Przypomniał on postać generała Andrzeja Galicy oraz tragiczne wydarzenia związane z wybuchem II wojny światowej. Mówił, jak uczestnicy tych tragicznych w dziejach naszego narodu wydarzeń, zamiast 1 września iść do szkoły, uciekali z swoich domów wraz z rodzicami, często i przez okna.

Dziś spotykamy się już po raz ósmy na zlocie ponad 100 drużyn młodzieżowych OSP z Małopolski i trzech ze Śląska, pokazujemy swój dorobek i swe umiejętności. Dziś chcę bardzo podziękować wójtowi Szkaradzińskiemu za wzorowe przygotowanie tej naszej uroczystości. Wszystko jest tu pięknie i bardzo dobrze zrobione dzięki niemu i strażakom OSP z gminy Szaflary – dodał poseł i prezes Edward Siarka. To bowiem gmina Szaflary w tym roku była głównym organizatorem wydarzenia przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego i starostwa nowotarskiego. Dopomogły też i inne podhalańskie samorządy.

Głos podczas uroczystego otwarcia zabrali też wicestarosta Władysław Tylka, który odczytał list okolicznościowy od starosty Krzysztofa Fabera oraz mł. bryg. Mariusz Łaciak, komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu. Został też odczytany list od marszałka województwa małopolskiego.

Za gościnność i za zaproszenie dziękowali goście ze Śląska. – Drodzy prezesi na wasze ręce składamy podziękowania mówili do prezesa Edwarda Siarki i prezesa Jana Kuczkowicza. Dziękujemy, że od początku tych zlotów możemy z wami być, pokazywać nasze umiejętności i możemy się integrować – mówił druh Tomasz Stecz z Jaworzna.

Podczas zlotu młodzi strażacy z drużyn młodzieżowych musieli się wykazać sporą sprawnością, refleksem, zręcznością, koordynacją, pracą zespołową. Każda z nich brała udział aż w 25 konkurencjach. Były to takie konkurencje jak: narty, kręgle strażackie, strażacki makaron, tor golfowy, tacka i piłeczka pin - pongi, szybkie natarcie, pudełka i piłeczki pin – pongi, przetłaczanie piłki przez węża, działko wodne, wieża, poszkodowany, koło ratunkowe, transport wody, plastry drewna, alko gogle, boisko sportowe, hydronetki, pozbieraj piłki, gol, test szybkości, węzły, deszcz, pudło z piłkami, kosz i próba celności i refleksu. Wszystkie konkurencje były nadzorowane, weryfikowane i ocenianie przez starszych strażaków.

Podczas zlotu swe stoisko miała Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu. Wzbudziło ono zainteresowanie młodych strażaków. To tu mogli ćwiczyć swe umiejętności na specjalnych przyrządach z ratownikami medycznymi. Poznali też kierunki studiów oferowane przez uczelnię. Młodzi szczególnie byli zainteresowani ratownictwem medycznym, sportem i bezpieczeństwem narodowym.

 Tutaj duża galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama