Podhale Region

Niedziela, 18 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 17 Lis 2018 4pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Absolutorium za 2017 rok dla wójta Spytkowic

Reklama

Absolutorium za 2017 rok dla wójta Spytkowic

a1 wynik
a2 wynik

SPYTKOWICE. W dniu 27 czerwca Rada Gminy Spytkowice udzieliła Wójtowi Gminy absolutorium z tytułu wykonania budżetu w roku ubiegłym.

Wniosek Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Spytkowice o udzielenie Wójtowi Gminy Spytkowice absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy za 2017 rok, wpłynął do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie - Zespołu Zamiejscowego w Nowym Sączu w dniu 29 maja 2018 r.

Komisja Rewizyjna Rady Gminy Spytkowice w realizacji uprawnień wynikających z przepisów ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, pozytywnie opiniując wykonanie budżetu za 2017 r. wystąpiła z wnioskiem do Rady Gminy o udzielenie Wójtowi Gminy Spytkowice absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok, po rozpatrzeniu sprawozdania finansowego za 2017 rok, sprawozdania z wykonania budżetu Gminy za 2017 rok oraz informacji o stanie mienia Gminy - odpowiednio do obowiązku wynikającego z art. 18a ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym Komisja Rewizyjna zapoznała się również z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie o sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2017 r.

Komisja Rewizyjna stwierdziła, że Wójt Gminy realizując zadania związane z wykonaniem budżetu kierował się zasadą celowości, legalności, rzetelności i oszczędności w gospodarowaniu środkami publicznymi. Treść tych zapisów wskazuje, że formułując wniosek w sprawie absolutorium dla Wójta Gminy za 2017 r. Komisja Rewizyjna Rady Gminy Spytkowice uwzględniła wymogi art. 270 ust. 2 i ust. 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.
Wobec powyższego Skład Orzekający Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie uznał, że przedstawiony wniosek Komisji Rewizyjnej spełnia wymogi formalne oraz prawne i postanowił pozytywnie zaopiniować wniosek w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok.

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama