Podhale Region

Niedziela, 18 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 17 Lis 2018 4pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Eko Forum Zakopane

Reklama

Eko Forum Zakopane

dsc 1191 wynik
dsc 1203 wynik
dsc 1257 wynik
dsc 1324 wynik
dsc 1355 wynik

ZAKOPANE. Eko Forum Zakopane ruszyło w stolicy Tatr. Jest to druga co do ważności impreza ekologiczna w Zakopanem. Tym razem ze stolicy Małopolski do stolicy Tatr przejechały samochody elektryczne. Pojawili się tez ambasadorowie czystego powietrza w Małopolsce - przedstawiciele świata sportu i kultury.

W ramach imprezy odbyły się m.in. biegi uliczne dla dzieci i dorosłych. Podczas nich można było dowiedzieć się więcej na temat tego, dlaczego warto troszczyć się o środowisko już od najmłodszych lat. Została także otwarta wystawa z ciekawymi informacjami związanymi z innowacjami, a także dotycząca elektromobilności i elektrobudownictwa.
Odbyło się także spotkanie, w którym wzięli udział ambasadorowie czystego powietrza w Małopolsce. Podzielili się oni nie tylko wrażeniami z rajdu, ale też swoimi doświadczeniami związanymi z walką ze smogiem. Wśród nich byli: słynny himalaista Andrzej Bargiel, który półtora miesiąca temu został pierwszą twarzą antysmogowej kampanii w Małopolsce. Opowiedział dlaczego walka o czyste powietrza to wspólna sprawa nas wszystkich, oraz jak czuł się wielokrotnie, gdy będąc na ośmiotysięcznikach brakowało mu tchu. Podczas dyskusji można było też porozmawiać z małopolskimi działaczami antysmogowymi – Andrzejem Gułą z Krakowskiego Alarmu Smogowego i Jolantą Sitarz-Wójcicką z Podhalańskiego Alarmu Smogowego.
Źródło: Urząd Marszałkowski w Krakowie

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama