Podhale Region

Wtorek, 16 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 16 Paź 2018 6pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański "Serce Podhala" w gronie najlepszych klastrów w Polsce (aktualizacja)

Reklama

"Serce Podhala" w gronie najlepszych klastrów w Polsce (aktualizacja)

IMG 20180509 130251 1 768x576
IMG 20180509 122827 e1526021715454
IMG 20180509 130445 768x576

PODHALE. Klaster Energii „Serce Podhala” współtworzony przez PEC Geotermia Podhalańska i Gminę Szaflary znalazł się w elitarnym gronie wyróżnionych klastrów w Polsce. Certyfikat w Ministerstwie Energii w imieniu klastra odebrali Rafał Szkaradziński, wójt gminy Szaflary oraz Paweł Kupczak, wiceprezes PEC Geotermia Podhalańska.

Ministerstwo Energii rozstrzygnęło pierwszy konkurs dla klastrów energii. W uroczystości wręczenia certyfikatu wzięli udział m.in. Krzysztof Tchórzewski, minister Energii, Artur Michalski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Andrzej Piotrowski, doradca Ministra Energii.

W konkursie wzięło udział w sumie 115 klastrów z całej Polski, pozytywną weryfikację przeszło jedynie 30, natomiast tylko 10 z nich otrzymało certyfikat klastra energii z wyróżnieniem. Wśród tych klastrów w elitarnym gronie znalazł się klaster Serce Podhala. Jak podkreślono w przyznanym nam certyfikacie został on wyróżniony – za pionierskie przedsięwzięcia w sektorze energetyki rozproszonej.

W imieniu Klastra Energii Serce Podhala certyfikat odebrali Rafał Szkaradziński, wójt gminy Szaflary oraz Paweł Kupczak, wiceprezes PEC Geotermia Podhalańska.

Klaster energii „Serce Podhala” powstał w maju ubiegłego roku. Porozumienie tworzące wspólną inicjatywę gminy Szaflary i PEC Geotermia Podhalańska S.A. zostało podpisane przez wójta Rafała Szkaradzińskiego i Wojciecha Ignacoka, prezesa zarządu.

Tutaj Geotermia informowała o powstaniu Klastra "Serce Podhala".

Żródło: PEC Geotermia Podhalańska

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama