Podhale Region

Poniedziałek, 12 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 12 Lis 2018 4pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Rusza przebudowa dworca PKP w Zakopanem

Reklama

Rusza przebudowa dworca PKP w Zakopanem

DSC 1150 wynik

ZAKOPANE. W końcu rusza przebudowa zabytkowego dworca PKP. Jest to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji nie tylko przez mieszkańców, ale i turystów. Koszt inwestycji to 16 mln złotych, z czego dofinansowanie unijne wynosi około 8 mln zł.

Został już przekazany plac budowy wykonawcy. Na peronie dworca spotkali się burmistrz Leszek Dorula, przedstawiciel firmy wykonującej inwestycję – Maciej Walkosz oraz naczelnik wydziału Strategii i Rozwoju - Wojciech Stankiewicz.
Warto podkreślić, że przez cały czas trwania remontu na dworcu prowadzona będzie obsługa pasażerska, podróżni muszą jednak liczyć się z utrudnieniami.

Odremontowany budynek zgodnie z założeniami projektu ma być już końcem przyszłego roku. Kompleksowa modernizacja obejmie m. in. odrestaurowanie elewacji, remont klatek schodowych, wymianę stolarki okiennej i zmianę dachu. Inwestycja prowadzona będzie pod nadzorem konserwatora zabytków. Natomiast prace – co już wiadome - rozpoczną się od najstarszej, wschodniej części kompleksu.

Projekt zakłada stworzenie w budynku podwójnych kas biletowych – dla komunikacji samochodowej i kolejowej oraz części usługowej i gastronomicznej. Na piętrze znajdować się będzie nowoczesna mediateka.
Podczas konferencji prasowej burmistrz Leszek Dorula podziękował Radzie Miasta za przyjęcie budżetu umożliwiającego realizację inwestycji.

- Mało kto wierzył, że ta inwestycja się rozpocznie, ale staramy się być wiarygodni i realizować to, co zaplanowaliśmy. Dziękuję Wydziałowi Strategii i Rozwoju za szybkie wyłonienie wykonawcy, którego bardzo proszę o to, żeby modernizacja była wykonana nie tylko pięknie, ale i jak najszybciej. Będziemy panu służyć pomocą, ale jednocześnie mamy ogromne oczekiwania – mówił burmistrz.

Przebudowa dworca to pierwsza część inwestycji mającej na celu usprawnienie komunikacji w mieście. Po jej zakończeniu ruszy budowa centrum komunikacyjnego, na które składać się będzie przebudowa ronda oraz placów manewrowych komunikacji samochodowej, stworzenie nowego połączenia drogowego od strony ul. Szymony oraz trzypoziomowy parking.

 Tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama