Podhale Region

Sobota, 21 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański VI Memoriał Marii Kaczyńskiej - z udziałem nowotarskich i rabczańskich policjantów

Reklama

VI Memoriał Marii Kaczyńskiej - z udziałem nowotarskich i rabczańskich policjantów

memkacz18

RABKA-ZDRÓJ - POLCZAKÓWKA. Policjanci z KPP Nowy Targ i KP w Rabce–Zdroju wzięli udział w VI Memoriale Marii Kaczyńskiej zorganizowanym na stoku Stacji Narciarskiej Polczakówka–ski. Patronat nad Memoriałem sprawowali Prezydent RP Andrzej Duda i Marta Kaczyńska.

W trakcie imprezy odbywały się zawody narciarskie w slalomie gigancie w czterech kategoriach wiekowych. Wzięły w nich udział dzieci, młodzież i osoby dorosłe z terenu Małopolski. Policjanci w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” czuwali nad bezpieczeństwem uczestników zawodów, ale także promowali pozytywne i odpowiedzialne postawy narciarzy, poszerzali wiedzę na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów prawa obowiązujących na stokach narciarskich. Rozdawali Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Patronat honorowy nad projektem „Kręci mnie bezpieczeństwo ...” objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Najlepsi uczestnicy otrzymali liczne nagrody i kaski ochronne. Funkcjonariusze przypominali, że przed ukończeniem 16-ego roku życia na zorganizowanym terenie narciarskim należy jeździć wyłącznie w kasku ochronnym. Zachęcali również do udziału w konkursie „Stok nie jest dla bałwanów”, organizowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN oraz Fundację PZU.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również zorganizowany przez funkcjonariuszy slalom, który należało pokonać w specjalnych okularach – alkogoglach. Na pamiątkę najmłodsi mogli zostawić swoje odciski palców na broszurce zawierającej numery alarmowe. Osobom zainteresowanym policjanci udzielali informacji o pracy w Policji i zasadach przyjęcia do służby. W trosce o bezpieczeństwo narciarzy rozdawali również opaski i naklejki odblaskowe.

Przy VI Memoriale

Fot. KPP w Nowym Targu

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama