Podhale Region

Niedziela, 18 marzec 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 19 Mar 2018 4am

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Premier i minister na Zakopiance oraz w Zakopanem

Reklama

Premier i minister na Zakopiance oraz w Zakopanem

Tutaj w stolicy Podhala w Nowym Targu Fot. Beata Szkradzińska

PODHALE. Dzisiaj nasz region odwiedzi premier Beata Szydło, a także minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Premier i minister wezmą udział w spotkaniu, które poprzedzi drążenie tunelu pod Luboniem Małym w ciągu nowej Zakopianki. Minister będzie też w Zakopanem.

Premier Beata Szydło jest dziś z wizytą w województwie małopolskim. Najpierw będzie w Krakowie. Potem będzie uczestniczyć w inauguracji budowy drugiego etapu Zakopianki w Naprawie. W samo południe rozpocznie się oficjalna budowa tunelu pod górą Mały Luboń w ciągu drogi ekspresowej S7 Lubień – Rabka Zdrój. To wówczas rozpocznie się drążenie tunelu od strony południowej w Skomielnej Białej.

Z kolei dwie godziny potem zostanie uroczyście podpisane porozumienie w sprawie dworca kolejowego w Zakopanem pomiędzy Urzędem Miasta Zakopane a PKP S.A przy udziale ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka. Tym samym dworzec kolejowy wraz z przyległym placem zostanie przekazany miastu z przeznaczeniem na budowę Centrum Komunikacyjnego. Zakopane jest już przygotowane do gruntownej modernizacji obiektu. Z kolei PKP nadal zarządzać będzie infrastrukturą kolejową. Zapisy porozumienia są wynikiem współpracy i wychodzą więc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i turystów.

W konferencji udział wezmą: Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, Krzysztof Mamiński, prezes Zarządu PKP S.A. i Leszek Dorula, burmistrz Miasta Zakopane.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama