Podhale Region

Poniedziałek, 21 sierpień 2017

Ostatnia aktualizacjaPn, 21 Sie 2017 1pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Dla czystej wody dla mieszkańców - remont wodociągu

Reklama

Dla czystej wody dla mieszkańców - remont wodociągu

rw ugminy

GMINA RABA WYŻNA. Ujęcie wody wodociągu Kosiczne w wsi Raba Wyżna zostanie odremontowane do listopada tego roku. Zakończenie prac zgodnie z umową wykonawczą ustalono bowiem na koniec października.

Jest to bardzo ważna społecznie gminna inwestycja, dotyczy ona bowiem zaopatrzenia mieszkańców w czystą pitną wodę. – Chcemy polepszyć parametry wody z której korzystają nasi mieszkańcy – mówi wójt Andrzej Dziwisz. Dodaje, że została już podpisana umowa wykonawcza na modernizację ujęcia wody. – Zakończenie prac powinno być do końca października.

Dlaczego ta inwestycja jest tak istotna dla rabiańskiej gminy? Otóż wiele razy w przypadku tego ujęcia interweniował już Sanepid. Samo ujęcie jest zlokalizowane bowiem w lesie. - Jest ono zagrożone wodami opadowymi. Istniało więc wciąż zagrożenie zanieczyszczenia ujęcia, aby opanować te sytuację musieliśmy przystąpić do remontu – wyjaśnia wójt Andrzej Dziwisz.

Już teraz wiadomo po rozstrzygnięciu przetargu, że inwestycja ma kosztować ok. 1 mln złotych. Tyle zresztą zarezerwowano na to zadanie w tegorocznym budżecie gminy.

Warto przypomnieć, że wodociąg Kosiczne gmina przejęła od Skarbu Państwa jeszcze w 1991 roku, poprzednio był on własnością tamtejszego gospodarstwa rolnego i po jego upadku gmina stała się jego właścicielem. Niestety ówczesny wodociąg był wykonany w technologii rur azbestowych, były też bardzo duże straty wody w sieci z powodu nieszczelności rur. Tym samym już w 1998 roku był gotowy projekt na budowę. Już początkiem 2000 roku zaczęto niewielkie doraźne remonty, w 2002 roku udało się pozyskać większe środki strukturalne. Niestety po kolejnych kilkunastu latach wodociąg wymaga remontu.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama