Podhale Region

Czwartek, 23 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaCz, 23 Lis 2017 8am

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Po wakacjach będą nowi bacowie i juhasi

Reklama

Po wakacjach będą nowi bacowie i juhasi

bacsw1

PODHALE. 33 kandydatów na baców i 25 kandydatów na juhasów szkoliło się w bacówce w Białym Dunajcu. Uczyli się, jak zrobić idealnego oscypka oraz zgłębiali tajniki pracy na hali... Zajęcia praktyczne zorganizowane były w ramach kursu pasterskiego finansowanego przez samorząd województwa małopolskiego.

Spotkanie w białodunajeckiej bacówce było podsumowaniem pierwszego etapu szkolenia. Podczas zajęć teoretycznych kursanci pogłębili wiedzę dotyczącą hodowli owiec i opieki nad nimi, organizacji pracy szałasu oraz tradycji związanych z pasterstwem.

W drugim etapie praktycznym 33 kandydatów ubiegających się tytuł certyfikowanych baców i 25 juhasów będą mieć 160 godzinne płatne staże w małopolskich bacówkach. Będą tam praktykować pod okiem doświadczonych baców.

Po wakacjach będą egzaminy. To po nich kursanci zostaną certyfikowanymi bacami i czeladnikami juhasami.

Województwo Małopolskie pokrywa całkowity koszt organizacji kursu oraz egzaminu certyfikującego dla każdego uczestnika. Bacowie, którzy zdecydują się na przyjęcie adepta na juhasa w formie stażu zawodowego, otrzymają z tej puli dofinansowane na doposażenie stanowiska pracy

Szkolenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Liczba nadesłanych zgłoszeń czterokrotnie przekroczyła ilość dostępnych miejsc. Do udziału w nim zgłaszały się bowiem także osoby z odległych zakątków Polski, w tym z dużych miast.

Inicjatorem kursu jest samorząd województwa małopolskiego, a organizatorem – Małopolski Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego z Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach.

Kurs i egzaminy odbywają się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu-Kokoszkowie, który jest partnerem projektu.

.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama