Podhale Region

Czwartek, 23 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaCz, 23 Lis 2017 8am

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Na ratownicze akcje – „obywatelski” quad

Reklama

Na ratownicze akcje – „obywatelski” quad

Grizzly17

NOWY TARG. Blisko 50 tys. zł – wraz z wyposażeniem - kosztował quad, który będzie służył nowotarskiej sekcji GOPR. Kluczyki do pojazdu wręczył goprowcom burmistrz Grzegorz Watycha. Czerwony Grizzly marki yamaha został bowiem kupiony za pieniądze z Budżetu Obywatelskiego edycja 2016.

By uczestniczyć w przekazaniu pojazdu dotarli możliwie wszyscy członkowie sekcji, która ma siedzibę pod stokiem Długiej Polany – wraz z seniorami. Przyjechał też naczelnik Grupy Podhalańskiej Mariusz Zaród. Bo też na lśniącego nowością quada, któremu nie straszna żadna górska droga, czekali goprowcy 19 lat. Tak długo służy im bowiem stary i mocno już wyeksploatowany czterokołowiec.

Inicjatorem starań o pieniądze z Budżetu Obywatelskiego na zakup nowego pojazdu był ratownik nowotarskiej sekcji, Krzysztof Mroszczak. On wypełniał wniosek, on też wraz z kolegami zabiegał o poparcie głosujących dla tego zakupu.

Grizzly 700 to sprzęt, który najlepiej sprawdza się w warunkach działania Grupy Podhalańskiej. Ma sygnalizację świetlną i dźwiękową stosowaną w pojazdach uprzywilejowanych oraz wyciągarkę. Przed kontaktem z kamieniami podwozie zabezpiecza osłona. Niezależne zawieszenie przyczepy poprawia komfort transportu poszkodowanych.

Radość z takiego nabytku w nowotarskiej sekcji jest duża. Przekazanie go na krótko przed początkiem letniego sezonu niewątpliwie zwiększa bezpieczeństwo coraz większej rzeszy turystów wędrujących, biegających i jeżdżących rowerami po gorczańskich szlakach. Niezawodny, bo nowy sprzęt będzie służył przy akcjach ratowniczych i patrolowaniu tras. A stary quad prawdopodobnie trafi do innej sekcji. Każda z nich co prawda ma na wyposażeniu quady, ale są to już pojazdy mocno wysłużone i proszą się o wymianę na nowsze.

Nowy quad

Fot. Anna Szopińska

Komentarze  

Wieść
0 #1 Akcja ratowniczaWieść 2017-06-14 16:15
Bardzo mnie zawsze cieszą takie wiadomości - nowy sprzęt dla ratownikw to większe bezpieczeństwo ludzi. Ostatnio czytałem na http://wiesci.waw.pl/ że z tym bezpieczeństwem w górach bywa niesety różnie...
Cytować

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama