Podhale Region

Niedziela, 21 styczeń 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 21 Sty 2018 8am

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Nowy most w Klikuszowej we wrześniu

Reklama

Nowy most w Klikuszowej we wrześniu

IMG 20170403 081554 wynik
IMG 20170403 081619 wynik
IMG 20170403 081638 wynik

POWIAT NOWOTARSKI. Nowy most w zamian za ten zniszczony podczas powodzi w 2010 roku, powstanie na potoku Lepetnica w Klikuszowej. Będzie on większy, tak, aby kierowcy jadący w przeciwne strony mijali się na nim swobodnie.

 

- Mostu nie mogliśmy odbudować wcześniej korzystając z specustawy powodziowej ze względu na to, że chcieliśmy go zbudować w innym miejscu, tak, aby był szerszy od dotychczasowego – mówi Robert Waniczek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu.

Wyjaśnia, że dla mostu, który powstaje teraz i jest szerszy, trzeba było więc najpierw przygotować stosowne dokumenty i ZRID.
W ubiegłym roku PZD miał już ważne pozwolenie budowlane i to wówczas zaczęto się ubiegać o potrzebne na inwestycję fundusze. – W grudniu 2016 roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie i otrzymaliśmy promesę na tę inwestycję z budżetu państwa – wyjaśnia dyrektor Waniczek.

Przetarg został już rozstrzygnięty i wiadomo, że budowa mostu wraz z dojazdami ma kosztować ok. 2 mln 200 tys. zł, dofinansowanie wynosi natomiast - 1.4 mln złotych. Brakująca kwotę po połowie pokrywa ją natomiast gmina Nowy Targ i powiat nowotarski.

Nowy most będzie mieć nośność aż 50 ton, po jego obu stronach będzie chodnik. Szerokość jezdni będzie pełnowymiarowa, więc będzie mieć szerokość aż 7 metrów. W ramach inwestycji powstaną też tzw. dojazdy, łącznie będzie ich ok. 200 metrów. Dojazdy będą wyposażone w odwodnienia, kanalizację deszczową, chodniki oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

Most zgodnie z umową będzie gotowy do końca września tego roku. – Plac został już przekazany wykonawcy, prace ruszą, gdy tylko pogoda na to pozwoli.

Fot. Archiwum PZD, na zdjęciach stary most 

Projekt zagospodarowania terenu,

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama