Podhale Region

Piątek, 14 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaCz, 13 Gru 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański

Reklama

Nowy łącznik i rondo – oficjalnie dopuszczone

rondoruch18NOWY TARG. Od godz. 14.00 we wtorek około półkilometrowy łącznik między Aleją Tysiąclecia jest już prawomocnie dopuszczony do ruchu. Wykonawcza firma Eurovia Polska S.A. – dokonała wszelkich wymaganych uzgodnień - z wydziałem ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji i Powiatowym Zarządem Dróg, uzyskując pozwolenie na użytkowanie.

Szlachetna Paczka 2018. Biedy, bezradności, chorób, nieszczęśliwych wypadków – wciąż jest dużo

szlachpacz1REJON NOWOTARSKI. Na parterze Domu Katechetycznego przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa ruch panuje jak przy otwarciu nowej „sieciówki”. Pomieszczenia przypominają wielki magazyn, z tą różnicą, że co rusz jest stąd wynoszona i wyjeżdża sterta ślicznie opakowanych rzeczy. Nawet pralka ma na czubku wielką, czerwoną kokardę. W dwóch dniach – przez sobotę i niedziele, z tej bazy Szlachetnej Paczki rozwieziona zostanie pomoc rzeczowa do 59 rodzin lub osób samotnych w rejonie nowotarskim.

Hala widowiskowo-sportowa – ponownie z negatywną opinią konserwatora zabytków

odmowakonserw18NOWY TARG. Kierownik nowotarskiej Delegatury Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Paweł Dziuban, po raz drugi negatywnie zaopiniował zmianę w planie miejscowym dla terenu Podmieściska. Chodzi o teren, na którym planowana jest budowa nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej. Miasto ponownie też odwołało się od jego postanowienia do ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Klub PiS uniósł się honorem. Wszystkie komisje Rady – pod przewodnictwem koalicji. Rezygnacja Michała Borzęckiego

PiSkomisje18POWIAT NOWOTARSKI. Z sesji na sesję - temperatura obrad Rady Powiatu rośnie. Podczas drugiej sesji przewodniczący kilkakrotnie prosił o spokój wszczynających słowne utarczki radnych. Emocje wywołane wzajemnymi pretensjami trudno było jednak opanować. Po niedopuszczeniu na pierwszej sesji radnych Klubu PiS do sprawowania władzy wykonawczej, kością niezgody stały się teraz funkcje przewodniczących komisji merytorycznych.

XXIX Sacrosong na Podhalu – z wiary i polskości

sacros181NOWY TARG. Wielki jubileusz polskiej Niepodległości nadał charakter również XXIX Archidiecezjalnemu Przeglądowi Piosenki Religijnej na Podhalu Sacrosong 2018. Każdy z uczestników – oprócz piosenki religijnej – wykonywał także jedną piosenkę lub pieśń patriotyczną. Dwudniowe przesłuchania odbyły się końcem listopada i zgromadziły 45 wykonawców – solistów, ale też zespołów i scholi. Niedzielny Koncert Laureatów dostarczył publiczności wypełniającej salę widowiskową MOK-u wielu głębokich przeżyć i wzruszeń. Zdobywca Grand Prix to nagradzany już wielokrotnie trzyosobowy zespół „Cantabile” z Nowego Sącza.

Zamiana pań skarbniczek – bez szans na dyskusję. Sprawa dotacji na budowę siedziby Teatru „Rabcio” – w prokuraturze

skarbnikpow181POWIAT NOWOTARSKI. Na wniosek starosty Krzysztofa Fabera ze stanowiska skarbnika powiatu została odwołana Katarzyna Machaj. Zaraz potem – również na wniosek starosty – powołana została jej następczyni, Jonna Gronkowska. Odbyło się to podczas drugiej sesji Rady Powiatu, w atmosferze zaskoczenia i utajenia konkretnych, bezpośrednich powodów nagłej decyzji. Wniosek o odwołanie skarbniczki starosta uzasadnił „utratą zaufania i brakiem współpracy”. Katarzyna Machaj – stojąc na czele pionu finansowego w starostwie – od lipca sygnalizowała Zarządowi Powiatu nieprawidłowości związane z udzielaniem i rozliczaniem dotacji na budowę nowej siedziby Teatru „Rabcio”.

Od dzisiaj - nowy cennik biletów MZK, nowości w firmie

MZK181NOWY TARG. Od dzisiaj Miejski Zakład Komunikacji wprowadza w życie nowy cennik. Taryfy uległy znacznemu uproszczeniu. Potaniały bilety miesięczne. Jednorazowe natomiast drożeją o kilkadziesiąt groszy. Remontowany ma być plac zajezdni żółtych autobusów. W planie także - zakup nowych pojazdów.

Rozpoczynają się prace nad odwiertem geotermalnym

Podpisanie umowy Geotermia 1 Kopiowanie Z

SZAFLARY. Umowa na realizację badań geofizycznych w ramach przedsięwzięcia o nazwie „Wykonanie odwiertu badawczo-eksploatacyjnego Bańska PGP-4 w celu ustalenia zasobów wód termalnych w utworach ‘eocenu numulitowego’ i mezozoicznych podłoża niecki podhalańskiej, w obszarze górniczym Podhale 1” została podpisana w Urzędzie Gminy Szaflary w dniu 4.12.2018 r.

Biało-czerwony 22. Almanach – z bohaterstwa i organicznej pracy

almana18NOWY TARG. Ponad 400 stronic, nowotarski rynek z listopada 1918 roku na obwolucie, 28 autorów, bogata w lokalne wydarzenia kronika, ale przede wszystkim – duch 100-lecia Niepodległości przenikający karty 22 Almanachu Nowotarskiego. Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk daje czytelnikom do rąk jubileuszowy i wyjątkowy numer sztandarowego miejskiego periodyku. Promocja rozchodzącego się po całym Podhalu i wysyłanego za granicę rocznika odbyła się tym razem w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej. W nadzwyczaj uroczystej oprawie.

Zakopianka - zawężenie w Białym Dunajcu

20181205 152839 resized ZAKOPIANKA. Odcinek drogi tuż przed nowobudowanym mostem w Białym Dunajcu na potoku Biały Dunajec został zawężony. Ruchem kieruje sygnalizacja świetlna.

Odbiory ronda i łącznika - rozpoczęte

łącznikrond18NOWY TARG. W miniony poniedziałek rozpoczęły się odbiory inwestycji drogiej, trudnej i wielozadaniowej, bo budowy ronda w ciągu Alei Tysiąclecia wraz z prawie półkilometrowym łącznikiem między Aleją a ul. Waksmundzką. Tak oczekiwany przez kierowców łącznik służy jednak na razie tylko wykonawcy, jako przejazd techniczny.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama