Podhale Region

Czwartek, 19 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Prawo Jechał za szybko, nie zatrzymał sie do kontroli i posiadał zakaz prowadzenia pojazdów.

Reklama

Jechał za szybko, nie zatrzymał sie do kontroli i posiadał zakaz prowadzenia pojazdów.

radiowozy nocą kontrola

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu w dniu 9 lutego br. po północy  zatrzymali 21 letniego mężczyznę, który przekroczył dozwoloną prędkość, nie zatrzymał się  do kontroli drogowej  i na dodatek  posiadał zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w dniu 9 lutego 2 br. roku po północy w Nowym Targu. Kierujący samochodem marki Renault przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 25 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem policjant wydał sygnał do zatrzymania, po czym  kierujący zwolnił,  a następnie przyspieszył i odjechał.  Funkcjonariusze natychmiast pojechali za uciekinierem, który widząc jadący za nim radiowóz zjechał w boczną drogę i się zatrzymał. Kierującym to 21 letni mieszkaniec Warszawy, który jak się okazało w trakcie kontroli posiadał zakaz prowadzenia pojazdów do czerwca 2019 roku wydany przez sąd. W samochodzie przewoził  roczną i dwuletnią dziewczynkę oraz 21 letnią kobietę. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz odpowie za swoje czyny.

Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu został ukarany grzywną w wysokości 2000 zł. Ponadto za przekroczenie prędkości i nie zastosowanie się do sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego, nakazującego zatrzymanie pojazdu grozi kara aresztu oraz grzywny do 5000 zł.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama