Podhale Region

Niedziela, 18 marzec 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 19 Mar 2018 4am

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Prawo Towar bez akcyzy w Nowotarskiem i Suskiem

Reklama

Towar bez akcyzy w Nowotarskiem i Suskiem

17 122327 wynik

PODHALE. Dużą ilość wyrobów akcyzowych, takich jak: krajanka tytoniowa, papierosy i alkohol bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem.

Jak informuje straż graniczna kontroli poddano samochód osobowy oraz dwie posesje mieszkalne w miejscowościach leżących na terenie powiatu nowotarskiego oraz suskiego.

- W rezultacie ujawniono towar o wartości rynkowej ponad pół miliona złotych. Gdyby wyroby tytoniowe i alkohol trafiły na rynek, straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosłyby ponad 300 tysięcy złotych. Obywatele Polski, u których ujawniono nielegalny towar odpowiadać będą za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego (art. 65 § 1). Grozi im kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz przepadek zajętego towaru.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama