Podhale Region

Środa, 26 kwiecień 2017

Ostatnia aktualizacjaSo, 29 Kwi 2017 12pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości

Reklama

Utrudnienia w kierunku Suchej Beskidzkiej

POWIAT SUSKI. Dziś rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania dk 28 z drogą wojewódzką 957 w Białc800px Droga krajowa 28e. Zostanie więc zajęta połowa jezdni drogi krajowej nr 28 , a dokładnie pas ruchu dla poruszających się od strony Suchej Beskidzkiej w kierunku Skomielnej Białej.

Niech się cieszy Nowy Targ! Niech się rozwija Orawa! Grubo ponad 2 miliony euro – do beneficjentów

mikroporoj17POLSKA-SŁOWACJA. W nowotarskiej siedzibie Euroregionu „Tatry” zostały podpisane umowy na dofinansowanie mikroprojektów z Programu Współpracy Transgranicznej V-A Polska-Słowacja. Do beneficjentów trafi prawie 2 miliony 300 tys. euro.

Obwodnica Waksmudu, Ostrowska i Łopusznej z dofinansowaniem

POWIAT NOWOTARSKI. Kolejnych 7 kluczowych inwestycji drogowych w Małopolsce, a w tym obwodnica Waksmund, Ostrowsko i Łopuszna otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Łącznie na robwodnica 1 wynikealizację tych zadań zarząd województwa zarezerwował prawie 140 mln zł.

Audytorzy rozpoczynają ocenę energetyczną budynków w stolicy Tatr

POWIAT TATRZAŃSKI. Zakopane jako pierwsze miasto w subregionie podhalańskim rozpoczęło wykonf2 wynikkonywanie ocen energetycznych budynków w ramach programu wymiany pieców. Mieszkańcy, którzy wypełnili i złożyli ankiety, w najbliższym czasie mogą spodziewać się kontaktu ze strony pracowników firmy NDE Sp. z o.o Niezależni Doradcy Energetyczni z Krakowa, którzy ustalą termin wizji lokalnej i przeprowadzą wymaganą przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego procedurę. Jest ona kolejnym krokiem umożliwiającym otrzymanie dotacji.

Amfiteatr w Lipnicy Wielkiej z placem Piotra Borowego

LIPNICA WIELKA. Centrum Produktu Lokalnego powstanie na terenie gminy w ramach wspólneAmfiteatr03go polsko – słowackiego projektu pod nazwą: ”Stworzenie warunków dla zachowania kulturowego i przyrodniczego dziedzictwa na polskiej i słowackiej Orawie". Został on złożony Lipnicę Wielką i Bobrov.

Nowy most w Klikuszowej we wrześniu

IMG 20170403 081554 wynikPOWIAT NOWOTARSKI. Nowy most w zamian za ten zniszczony podczas powodzi w 2010 roku, powstanie na potoku Lepetnica w Klikuszowej. Będzie on większy, tak, aby kierowcy jadący w przeciwne strony mijali się na nim swobodnie.

Pierwszy rok funkcjonowania komunikacji miejskiej w Zakopanem

ZAKOPANE. 11 kwietnia mija rok, odkąd o godzinie 5:45 na ulice Zakopanego wyjechał pierwszy autobus komunikacji miejskiej. W ciągu roku niskopodłogowe autobusy Solaris Urbino 8,9 przewKomunikacjaMiejska1 fot.UrzadMiastaZakopaneiozły w sumie ponad 395 tys. pasażerów. Popularność komunikacji miejskiej spowodowała, że władze Zakopanego chcą uruchomić kolejne linie, tym razem do Kuźnic i Doliny Strążyskiej.

W eksporcie jagniąt – „katastrofa na własne życzenie”?

jagnie17PODHALE. Tak złej koniunktury w eksporcie jagnięciny z Podhala do Włoch nie notowano od lat osiemdziesiątych. Gdy po wykotach hodowcy zgłosili do sprzedaży ok. 20 tysięcy sztuk jagniąt, tak realnie udało się wyeksportować niewiele ponad 8 tysięcy 600 sztuk żywca. Hodowcy lamentują, wypatrując pomocy z ministerstwa rolnictwa.

Na basenie – rozprawa z Legionellą. W Wielką Sobotę i Poniedziałek Wielkanocny – pływalnia nieczynna

basleg17NOWY TARG. W poniedziałek po południu pływalnia miejska została zamknięta. Powodem było przekroczenie ogólnej liczby bakterii z grupy Legionella. We wtorek jednak basen już funkcjonował, ponieważ bakteriologia wody w nieckach odpowiadała normom. Z użytkowania zostały chwilowo wyłączone pomieszczenia pryszniców i sauny. Po działaniach doraźnych, na Wielką Sobotę i Wielkanocny Poniedziałek planowane jest kolejne wyłączenie pływalni – dla ostatecznej rozprawy z bakterią.

Podhalański Szpital z jedną z największych kardiologii w Małopolsce

NOWY TARG. Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II nie tylko poszOd lewej:Marcin Pasternak, prezes Intercardu, prof. Jacek Legutko, ordynator Artur Klecha i dyrektor szpitala Marek Wierzba erzy swą ofertę kardiologiczną, ale i dla wygody pacjentów będzie ona zlokalizowana na jednym piętrze obiektu. Zmiany wejdą w życie w drugiej połowie roku.

Marsz cieni, msza święta, apel poległych - Pamięć o Katyniu i Smoleńsku (aktualizacja)

NOWY TARG. Dzisiaj w stolicy Podhala pamiętano o uczczeniu 7 rocznicy katastrofy DSC03808smoleńskiej dzięki Nowotarskiej Grupie Mieszkańców "PAMIĘĆ. To ta grupa zapaleńców zorganizowała „Marsz cieni” w którym przemaszerowali żołnierze spod Krzyża Katyńskiego przy kościele p w. Św. Katarzyny na cmentarz pod Katyński Pomnik, a także mszę święta w intencji ofiar i uroczystości wieczorne pod pomnikiem.