Podhale Region

Środa, 26 lipiec 2017

Ostatnia aktualizacjaŚr, 26 Lip 2017 3pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości

Reklama

Rabiańska gmina modernizuje drogi

GMINA RABA WYŻNA. Inwestycje na drogach całej gminy prowadzone są z wielkim rozmachem niemalże w każdej miejscowośrw ugminyci. Kosztują one kilka milionów złotych. Dzięki nim jednak znacznie poprawi się bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak i turystów, coraz chętniej odwiedzającym rabiańską gminę.

Wojewoda daje na termoizolację dla Podhala

PODHALE. Kolejnych 11 budynków na Podhalu przejdzie gruntowną termomodernizację dzięki środkom z Rszpital wynikegionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Do subregionu podhalańskiego trafi ponad 19,5 mln zł. Otrzyma je nowotarski szpital, samorządy Czarnego i Białego Dunajca oraz powiat nowotarski na remont domu nauczyciela.

Przewiercony gazociąg

gazprzew171NOWY TARG. Tuż przed godz. 12.00 straż pożarna i policja odebrały zgłoszenie o pechowym i niebezpiecznym zdarzeniu w ul. Królowej Jadwigi. Podczas remontu głównej nitki wodociągu wykonawcza ekipa przewierciła przyłącz gazowy do budynku. Do wybuchu nie doszło, szkody nie powstały.

Rabka-Zdrój i Szczawnica z dotacjami od wojewody

POWIAT NOWOTARSKI. Blisko 7 milionów złotych otrzyma w tym roku osierabkauzdrowiskom gmin uzdrowiskowych Małopolski, w tym dwa z terenu Nowotarszczyzny.

Współpraca pełna efektów

Pod patronatem medialnym Podhale Region. JDSC05887ABŁONKA. Dwa jubileusze 15 - lecie współpracy z Trsteną i 10 –lecie współpracy z Wolborzem świętowała jabłonczańska gmina. Były wspomnienia, dyplomy, medale i przemówienia pełne wzajemnego uznania. Nie zabrakło i kwiatów oraz filmów dokumentujących współpracę.

Przygotowania do 49. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

ZAKOPANE. Przygotowania do 49. Międzynarodowego Festiwalu FolklonamiotZakopru Ziem Górskich realizowane są zgodnie z przyjętym harmonogramem prac.

Modlitwa pod pomnikiem św. Jana Pawła II

JABŁONKA. Uroczyście świętowano 1 rocznicę odsłonięcia pomnika św. Jana PaJAN 1923wła II Pielgrzyma, który w 450 lecie wsi Jabłonki. Tak, jak przed rokiem zgromadzono się wokół pomnika na modlitwie. Wójt złożył pod nim kwiaty, delegacje miast i gmin partnerskich oddały hołd, a orkiestra dęta OSP z Lipnicy Małej dała koncert.

98 lat Policji Państwowej, czyli… profesjonalizm i poświęcenie

swpol17POWIAT NOWOTARSKI. Jak co roku, wielu gości mieli na swoim święcie pracownicy nowotarskiej Komendy Powiatowej Policji. Tym bardziej, że zbliża się bardzo okrągły jubileusz powołanej przed 98-miu laty Policji Państwowej, której następczynią jest dzisiejsza mundurowa formacja. Jak co roku też – posypały się awanse i odznaczenia.

Szpital w Nowym Targu z kontraktem gwarantowanym

POWIAT NOWOTARSKI. Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II jest w tzw.mariusz gierba wynik sieci szpitali. Listę placówek, które się na nią zakwalifikowały w Małopolsce opublikował NFZ. Obok nowotarskiego szpitala są tam też szpitale subregionu podhalańskiego w Zakopanem i Suchej Beskidzkiej.

Zakopianka i kolejne km dróg w budowie

ZAKOPIANKA. Małopolska wzbogaci się o ponad 220 km nowych dróg w ramach zaktualizowanego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. W ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 trwa budowaObiekt 21 14.07.2017 wynik drogi ekspresowej S7 Lubień-Rabka.

BEZPŁATNE BADANIE JELITA GRUBEGO WYKONANE W ZNIECZULENIU

TEKST PROMOCYJNY. Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu zaprasza do wzięcia udziału w projekcie finansowanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 szpital wynikpn. „Popularyzacja badań kolonoskopowych i podniesienie świadomości w zakresie profilaktyki raka jelita grubego wśród mieszkańców powiatu nowotarskiego przez Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu”

Reklama