Podhale Region

Sobota, 21 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości

Reklama

Biblioteka w Nowotarskiej Strefie Relaksu

20180703strefa czytelnikaStrefa Relaksu , która powstała nad Białym Dunajcem cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Nowego Targu. 

Miejska Biblioteka Publiczna postanowiła zatem zaproponować odwiedzającym to miejsce skorzystanie ze Strefy Czytelnika. 

Chcesz poczytać na miejskiej plaży, zrelaksować się i odpocząć  przy ciekawych książkach.

Idea bookcrossingu, którą promujemy w naszej placówce, a także na imprezach okolicznościowych m.in. na Jarmarku Podhalańskim, od teraz będzie także  dostępna w Czytelni  Strefy Relaksu. 

Książki, które tam udostępnimy, będzie można czytać na miejscu, lub zabrać je ze sobą. 

Jeżeli masz w domu książki, które już przeczytałeś , możesz wymienić je na akcyjnym regale. 

Dokładny regulamin Strefy Czytelnika dostępny jest na plakacie informacyjnym.

Zapraszamy do relaksu z książką i z Miejską Biblioteką Publiczną w Nowym Targu.

Pozdrawiamy!

Stan powodziowy na godzinę 8 rano

Czarny Dunajec wrócił do koryta. Fot. Beata SzkaradzińskaPODHALE. Sytuacja powodziowa na terenie obu powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego się stabilizuje. To tu było jeszcze wczoraj i przedwczoraj bardzo groźnie.

Nowe boisko i remiza w Rokicinach Podhalańskich

andrzej dziwisz rwGMINA RABA WYŻNA. Nowy rok szkolny dzieci i młodzież z Szkoły w Rokicinach Podhalańskich rozpoczną mogąc już korzystać z nowego boiska przyszkolnego, które będzie mierzyć 22 na 44 m i będzie znacznie bardziej nowoczesne od dotychczasowego. Nie miało ono bowiem odpowiedniego odwodnienia. To jednak nie jedyna inwestycja w tej wiosce.

Powodziowy powiat – najtragiczniej w Harklowej i Ochotnicy. Wojewoda w zalanych miejscowościach (duża galeria, aktualizacja)

powodzlip181POWIAT NOWOTARSKI. Od godz. 15.00 strażackie jednostki przestały już wyjeżdżać do powodziowych zdarzeń. Ostatnią z interwencji było usuwanie podmytego i powalonego na drogę drzewa w Hałuszowej. Od początku intensywnych opadów Komenda Powiatowa PSP odnotowała 180 interwencji. Najgroźniejsze sytuacje wystąpiły w zalanej nocą Harklowej, w Dębnie, Ochotnicy i w Nowej Białej. Przed południem w miejscowościach i miejscach, które od powodziowych wód ucierpiały najbardziej, pojawił się wojewoda Piotr Ćwik.

Neurochirurgia w stolicy Podhala przyjmuje już pacjentów

ordynator dyszkiewiczNOWY TARG. Oddział neurochirurgiczny w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II uruchomiony po siedmiu latach przerwy już działa. Ruszył od 1 lipca, a pierwszy pacjent został przyjęty z wypadku dwa dni potem. Ordynatorem jest neurochirurg dr n. med. Sławomir Dyszkiewicz.

Most na Białce przejezdny tylko środkiem

20180719 170941PODHALE/SPISZ. Z powodu podmycia przyczółków i uszkodzenia stożków mostu na rzece Białce, w ciągu DK49, pomiędzy Bukowiną Tatrzańską, a Czarną Górą wprowadzono ograniczenia dla ruchu pojazdów.

XIV Małopolski Festiwal Smaku. – Tego nam Unia zazdrości!

festsmak1418NOWY TARG. Kolejne edycje Małopolskiego Festiwalu Smaku na rynku w Nowym Targu - jako jednym z kilku miast w województwie zaszczyconych dorocznym goszczeniem tej imprezy – mają już swoją renomę. Świadczył o tym tłum ludzi, którzy od niedzielnego przedpołudnia do wieczoru przewinęli się przez zastawiony stoiskami, kontenerami i pawilonami plac przed ratuszem. Przez cały dzień unosiły się tu kuszące zapachy, a mistrzowie patelni serwowali oryginalne potrawy.

Podtopienia dróg, uszkodzone mosty (aktualizacja z godziny 20)

DSC01181POWIAT TATRZAŃSKI. Ulewne deszcze, które padają na Podhalu od kilku dni spowodowały gwałtowne wezbrania rzek i potoków. W nocy z 18.07 na 19.07.2018 r. rzeka Biały Dunajec przekroczyła stan alarmowy i niosąc kłody drzewa i kamienie zagroziła mostowi tymczasowemu w miejscowości Biały Dunajec. Wezbrane wody rzeki Białki w Bukowinie Tatrzańskiej niosły oprócz gałęzi całe drzewa niszcząc stożki przyczółku mostu od strony Czarnej Góry.

Podhalańskie inwestycje – zasilone z Regionalnego Programu Operacyjnego

umowysor18POWIAT NOWOTARSKI. Pojawienie się marszałka Stanisława Sorysa na Podhalu nie bez kozery kojarzone jest z kolejnymi promesami i umowami na dofinansowanie. Tym razem z unijnych środków Regionalnego Programu Operacyjnego skorzystają Krościenko i gmina Czorsztyn. Finansowy zastrzyk z RPO to połowa kosztów planowanych inwestycji, o łącznej wartości ponad 20 milionów zł.

Powódź na Podhalu (aktualizacja zdjęcia z Krempach)

DSC00849PODHALE. Powiaty Nowotarski i Tatrzański są dosłownie od siebie odcięte. Most na Białym Dunajcu w Białym Dunajcu jest nieprzejezdny, Został wyznaczony objazd wierchami od Poronina przez Ząb aż do Szaflar. Czarny Dunajec mocno wylał w stolicy Podhala, a na Spiszu Białka.

Lato Orawskie z wystawą o Orawie w 100 lat od Odzyskania Niepodległości

JAN 7033GMINA JABŁONKA. Drugi dzień wydarzenia pod wspólną nazwą Orawskie lato upłynął pod hasłem historii związanej z ważną dla Polski rocznicą 100. Odzyskania Niepodległości oraz kultury.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama