Podhale Region

Niedziela, 25 luty 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 24 Lut 2018 8pm

Jesteś tutaj: Home Urzędowe Spotkajmy się w muzeum, lekcje muzealne i warsztaty edukacyjne

Reklama

Spotkajmy się w muzeum, lekcje muzealne i warsztaty edukacyjne

20180206muzeum

 W dniach od 01 - 28 luty 2018 r. Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zapraszają dzieci i młodzież do udziału w warsztatach edukacyjnych oraz lekcjach muzealnych. W ofercie między innymi:

warsztat pt. „Na straganie w dzień targowy … - zajęcia sensoryczno-edukacyjne z kurą w tle” podczas, których dzieci poznają historię  jarmarku podhalańskiego, dawny szlak handlowy prowadzący z  Budy do Krakowa. Dowiedzą się gdzie i jak często odbywały się dawne targi, co wówczas sprzedawano, co to jest barter i handel wymienny oraz targowanie się. Wprowadzając uczestników w klimat dawnego jarmarku za pomocą zmysłów: dotyku, węchu, wzroku, smaku, słuchu będzie można poznać produkty sprzedawane dawniej podczas jarmarków oraz klimat tam panujący

W związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości organizowane są lekcjach muzealnych i warsztaty pt. „Moja mała ojczyzna” Podczas zajęć dzieci dowiedzą się m.in. czym jest współczesny patriotyzm oraz wykonają własnoręcznie symbole narodowe: godło państwowe, flagę, a na zakończenie wspólnie odśpiewają hymn państwowy.

Spotkanie z filmem dokumentalnym - w dniach 13, 15, 20, 22 luty 2018 r.  w sali reprezentacyjnej nowotarskiego ratusza odbędą się projekcje filmów dokumentalnych poświęconych historii i kulturze miasta oraz regionu.

Ponadto w ofercie ścieżka muzealna po ekspozycji stałej: „Nowy Targ na przełomie XIX i XX wieku – miasto którego już nie ma”, ekspozycja czasowa pt. „Historia ludzkich osiągnięć. Dyplomy, świadectwa, zaświadczenia z XIX i XX wieku.” oraz wystawa pt. ”Nowy Targ – ludzie i miejsca na starej fotografii”.

Wszelkie informacje można uzyskać w Muzeum Podhalańskim  w Nowym Targu pod numerem

tel. 18 266 77 76 lub pisząc na mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Reklama