Podhale Region

Środa, 26 kwiecień 2017

Ostatnia aktualizacjaSo, 29 Kwi 2017 12pm

Jesteś tutaj: Home Urzędowe Ruszyły zapisy na I wyścig narciarski Obidowa-Turbacz!

Reklama

Ruszyły zapisy na I wyścig narciarski Obidowa-Turbacz!

20170311bieg Turbacz XC ruszyly zapisy

11 marca, 11 km, uphill, 500 m przewyższenia, pierwsze takie zawody w Polsce!

Narciarski bieg z Obidowej na Turbacz to zawody na których nie może Cię zabraknąć!

 

Koniec zimy coraz bliżej, jednakże nie w Obidowej! W tej, położonej w Zachodnich Gorcach urokliwej wsi w której początek ma 11 kilometrowy szlak prowadzący na szczyt Turbacza, będzie zlokalizowany punkt startu zawodów Turbacz Cross Country.

To na tej trasie, już w sobotę 11 marca, odbędą się zawody sportowe w biegu na nartach stylem klasycznym. Start w Obidowej, cel - Turbacz. Udział w biegu dedykowany jest zarówno amatorom, jak i zawodnikom z większym stażem. Suma przewyższeń na 11 km trasie biegu jest równa 500 m. Cały dystans rozciągnięty pomiędzy górną częścią miejscowości Obidowa, przez szczyt Solniska i Rozdziele trasa biegu prowadzi na Halę Turbacz prosto na szczyt góry, gdzie znajduję się schronisko PTTK Turbacz. Na mecie zawodnicy otrzymają dyplom, ciepłą herbatę i posiłek energetyczny.

Parametry trasy nie są wbrew pozorom wygórowane. Na 11 kilometrowym odcinku notujemy 500 m przewyższenia, mimo to dzięki specyfice ukształtowania terenu, odcinek z Obidowej jest jedną z najłatwiejszych do pokonania dróg na szczyt z poszczególnych miejscowości otaczających masyw Turbacza – komentuje Dawid Szeliga, inicjator trasy. Wkomponowanie w przepiękny gorczański krajobraz oraz powyższe walory techniczne sprawiają, że szlak zalicza się do unikatowych w skali europejskiej! Idealny dla amatorów jak i wymagających biegaczy – dodaje.

Przydatne informacje:

Termin, miejsce: 11 marca 2017 r., Obidowa

Strona internetowa: www.turbacz-xc.pl

Profil facebook: https://www.facebook.com/Turbacz-XC-trasy-Cross-Country-355570044841503/

Wpisowe: 30 zł zgłoszenia internetowe, 40 zł w dniu zawodów w biurze zawodów

Celem projektu jest propagowanie narciarstwa biegowego, zwłaszcza stylu klasycznego i promowanie regionu, to podstawowa motywacja do organizacji imprezy, której inicjatorem jest Klub Sportowy Obidowiec Obidowa we współpracy z Tatra Holding, Gmina Nowy Targ, Powiat Nowotarski oraz Lafrage.

Kontakt dla mediów:

Marcin Glądała – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 727 662 664

Dawid Szeliga - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 692 434 805