tkapica

HOKEJ. Hokeiści MMKS Podhala Nowy Targ w swoim trzecim i zarazem ostatnim spotkaniu turnieju finałowego o Mistrzostwo Polski juniorów młodszych pokonali 5:2 MOSM Tychy. W grupie „Szarotki” zajęły ostatecznie miejsce trzecie i odpadły z dalszej rywalizacji.

Mecz z Tychami zaczął się nie najlepiej dla „Szarotek” bo od straty gola w 12 minucie. Nowotarżanie szybko jednak odpowiedzieli i pierwsza tercja zakończyła się remisem 1:1. Druga tercja to już wyraźna dominacja nowotarżan udokumentowana aż czterema golami. Skutecznością imponował Tobiasz Kapica, który do gola z pierwszej tercji, dołożył kolejne trzy. 

W trzeciej Podhalanie już nieco spuścili z tonu, ale tyszanie zdołali jedynie delikatnie zmniejszyć rozmiary przegranej

- Wiedzieliśmy że mecz nie ma dla nas żadnej stawki, ale w szatni mobilizowałem chłopaków żeby powalczyli o godne pożegnanie się z turniejem. Pierwsza tercja jeszcze słaba w naszym wykonaniu. Bardzo szarpana. W drugiej już było zdecydowanie lepiej. Wypracowaliśmy sobie solidną przewagę i kontrolowaliśmy ten mecz. Dałem pograć wszystkim chłopakom. Wracamy do domu zawiedzeni. Przyznam, że po cichu liczyłem że włączymy się w walkę o medale. Życie jednak zweryfikowało moje oczekiwania – przyznał trener Podhala, Ryszard Kaczmarczyk.

MOSM Tychy – KH Podhale Nowy Targ 2:5 (1:1, 0:4, 1:0)
Bramki: 1:0 Kasperek (Kucharski, Pachuta) 12, 1:1 T. Kapica (Żurawski) 13, 1:2 T. Kapica (Trzebunia, Szlembarski) 24, 1:3 F. Kapica 25, 1:4 T. Kapica (Szlembarski, F. Kapica) 31, 1:5 T. Kapica (F. Kapica, Szelmbarski) 36, 2:5 Langer (Pachut) 60.
Podhale: Polak – Wikar, Nykaza, Jarczyk, Worwa, Plewa – Szlembarski, Żurawski, F. Kapica, T. Kapica, Trzebunia – Danel, Słowakiewicz, Malasiński, Długopolski, Leja – Sarniak, Pudzisz, Sokół, Siuty, Maciaszek.