Podhale Region

Poniedziałek, 21 sierpień 2017

Ostatnia aktualizacjaPn, 21 Sie 2017 1pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Drużynowy Wiatr poskromił faworyta i zdobył puchar

Reklama

Wiatr poskromił faworyta i zdobył puchar

111aawiatrpucharowta1111

PIŁKA NOŻNA. W Łopusznej z udziałem czterech drużyn rozegrano finałowy Turniej Tegorocznej Edycji Pucharu Wójta Gminy Nowy Targ. Po raz trzeci w historii, jego zwycięzcą zostali gracze Wiatru Ludźmierz.

Ten wynik to sporego kalibru niespodzianka, zważywszy na fakt, że faworyta upatrywano przede wszystkim w broniącej trofeum i najwyżej sklasyfikowanej w hierarchii ligowej spośród czwórki finalistów drużynie Huraganu Waksmund.

Ludźmierzanie wysoką dyspozycję zasygnalizowali już w półfinale, w którym ograli 4:0 ekipę Przełęczy Łopuszna, zdobywając wszystkie gole w drugiej połowie.

Niespodziewanych emocji dostarczył za to drugi półfinał. W nim Huragan mierzył się z Wierchami Lasek. Zaczęło się planowo, od gola Krystiana Dudka, który dał drużynie z Waksmunda prowadzenie. Wydawało się, że kolejne gole dla waksmundzian to tylko kwestia czasu, ale podopieczni Marcina Zubka już w ten sposób swojej przewagi udokumentować nie potrafili. Co więcej w końcówce, to ambitnie grającym graczom z Lasku udało się wyrównać, za sprawą celnej główki Marcina Plewy. Losy awansu do finału rozstrzygnęły się w rzutach karnych. W nich minimalnie lepszy był Huragan.

Finałowe spotkanie poprzedziło starcie o 3 miejsce, w którym Przełęcz po trafieniach Andrzeja Głowy i Marka Galika pokonała 2:0 Wierchy.

Finał mógł podobać się licznie zebranej publiczności. Piłkarsko stał na całkiem niezłym poziomie. Lepiej zaczął Wiatr, który był zdecydowanie bardziej przekonujący w swoich poczynaniach. Efekty tego nadeszły nieco po kwadransie gry. Paweł Luberda kapitalnie przymierzył z 25 metra i piłka wylądowała w samym „okienku” bramki Huraganu. Im mecz trwał dłużej tym rósł napór Huraganu. Waksmundzianie dopięli swego 8 minut przed końcem. Wyrównał głową Robert Mroszczak. W końcówce milo kilku szans z obu stron, wynik już zmianie nie uległ i by wyłonić zwycięzcę potrzebne były karne. W nich w głównej roli wystąpił Grzegorz Antolak. Bramkarz Wiatru obronił dwie „jedenastki” tym samym zapewniając triumf swojej drużynie.

GALERIA Z TURNIEJU FINAŁOWEGO

- Na pewno niesmak pozostaje, ale tak to już jest, że niewykorzystane sytuacje zawsze się mszczą. Tak było w obu naszych meczach. W pierwszym przypadku w rzutach karnych szczęcie było jednak przy nas, w drugim już przy przeciwniku. Taka jest piłka. Cóż, pozostaje mi tylko pogratulować drużynie Wiatru zwycięstwa i zdobycia pucharu – ocenił trener Huraganu, Marcin Zubek

- Cieszymy się, szczególnie że raczej nikt na nas nie stawiał, zarówno w eliminacjach jak i turnieju finałowym. Naszą siłą jest kolektyw. Przede wszystkim na tym bazujemy, a za tym idą wyniki. Piłkarsko na pewno na tle Huraganu wyglądaliśmy gorzej i myślę, że gdyby ten mecz trwał jeszcze 10 minut dłużej, pewnie ten mecz byśmy przegrali, ale teraz to nie ma już żadnego znaczenia – podsumował grający trener Wiatru, Wojciech Siuta.

Puchary oraz czeki na ręce przedstawiciela każdej z drużyn podarował wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch. Przyznano również dwie nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem został Grzegorz Antolak (Wiatr), a zawodnikiem Szymon Waksmundzki (Huragan).

Półfinały:

Przełęcz Łopuszna – Wiatr Ludźmierz 0:4 (0:0):

Bramki: Słaboń, Żółtek, Krugiołka, Siuta.

Huragan Waksmund – Wierchy Lasek 1:1 (1:0) karne: 5:4

Bramki: Dudek – Plewa.

Mecz o 3 miejsce

Przełęcz – Wierchy 2:0 (1:0)

Bramki: Głowa, M. Galik

Finał:

Huragan – Wiatr 1:1 (0:1) karne: 2:4

Bramki: R. Mroszczak – Luberda.

Wiatr: Grzegorz Antolak. Łukasz Czaja, Tomasz Czaja, Maciej Fryźlewicz, Paweł Luberda, Marcin Strama, Mateusz Stopiak, Gabriel Szczęch, Robert Panek, Grzegorz Panek, Maciej Targosz, Jakub Zubek, Krystian Jaworski, Michał Żółtek, Wojciech Siuta, Bartłomiej Słaboń, Robert Kotas, Paweł Górz.

Huragan: Grzegorz Brynas, Mateusz Cyrwus, Maciej Handzel, Bartłomiej Handzel, Jakub Mroszczak, Marcin Budziak, Radosław Antolak, Daniel Mikoś, Bartłomiej Mroszczak, Marcin Bednarczyk, Krystian Dudek, Szymon Waksmundzki, Bernard Wietrzyk, Robert Mroszczak, Tomasz Ligienza, Szczepan Waksmundzki, Andrzej Szczygieł.

Przełęcz: Bartłomiej Ambroż, Łukasz Ambroż, Bartosz Chowaniec, Witold Chowaniec, Michał Drożdż, Przemysław Chowaniec, Paweł Galik, Marek Galik, Kamil Chowaniec, Andrzej Głowa, Piotr Kamoń, Paweł Maciasz, Szymon Chowaniec, Marcin Hryc, Paweł Florczyk, Łukasz Wincek.

Wierchy: Marcin Jaróg, Marcin Plewa, Adam Antolak, Seweryn Trzoniec, Jakub Bocheński, Robert Nykaza, Bartłomiej Gał, Mateusz Włodarczyk, Marcin Gał, Marcin Folwarski, Marcin Duda, Maksymilian Truty, Robert Dyziak, Grdzegorz Plewa, Tadeusz Pudzisz.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama