Podhale Region

Niedziela, 21 styczeń 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 21 Sty 2018 8am

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Drużynowy Charytatywne granie

Reklama

Charytatywne granie

111turniej dla janka1212

PIŁKA NOŻNA. „Gramy dla Janka” pod takim hasłem 23 drużyny rywalizowały w „lany poniedziałek” w turnieju, który odbył się na Miejskim Stadionie w Nowym Targ.

Jego pomysłodawcą i organizatorem byli Kamil Dulański i Tadeusz Sumara, właściciele Podhalańskiej Ligi Futsalu. W organizację włączyła się także sołtys wsi Obidowa Zofia Faron, a także władze Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej, Kolegium Sędziów PPPN oraz miasto Nowy Targ.

- Ogromnie się cieszę, że turniej spotkał się z takim zainteresowaniem. To tylko pokazuje, że środowisko sportowe potrafi się w trudnych momentach mobilizować. Zresztą to nie pierwszy przykład – mówi Zofia Faron.

Jan Nykaza to młody i utalentowany 17 letni piłkarz Wierchów Lasek, który w lutym został na przejściu dla pieszych potrącony przez samochód, w wyniku czego doznał ciężkiego urazu głowy.

- Janek aktualnie wraz z mamą przebywa w warszawskiej klinice specjalistycznej „Budzik”. Jest w śpiączce, ale powoli szykowany jest do wybudzenia – mówi Zofia Faron, która jest w stałym kontakcie z rodziną Janka - Pojawiły się pierwsze optymistycznie sygnały. Janek zaczął bowiem reagować na bodźce. Zdaniem lekarzy to bardzo istotna wiadomość, dająca nadzieję, że organizm zaczął się regenerować. Przez Jankiem wciąż jednak długa droga by wrócić do zdrowia. Po wybudzeniu zacznie się długi i mozolny proces rehabilitacji. Janek to młody, silny i wysportowany chłopak co jak podkreślają lekarze może przyśpieszyć leczenie – podkreśla Faron.

Leczenie i rehabilitacja Janka wiąże się z dużym obciążeniem finansowym dla jego rodziny. Miesięczny koszt lekarstw, opieki całodobowej czy środków higienicznych to około 15 tysięcy złotych.

W turnieju łącznie wzięło udział ponad 150 zawodników. Oprócz drużyn z Podhala, Spisza i Orawa swoich reprezentantów miał także Kraków oraz Maków Podhalański. W gronie uczestników była także drużyna Old Boys Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej oraz reprezentacja Kolegium Sędziów PPPN. – Chętnych do udziału drużyn było dużo więcej, ale niestety ilość miejsc była limitowana. Lista zgłoszeniowa, którą umieściliśmy na naszym fanpage na facebooku, zapełniła się w kilka godzin – mówi Tadeusz Sumara.

GALERIA Z TURNIEJU

Pomóc Jankowi można było na wiele sposobów. Każda z drużyn uczestnicząca w turnieju uiszczała wpisowe, dowolnej wysokości (próg minimalny to 200 zł), które w całości zostało przekazane na konto Janka. Ponadto w trakcie trwania turnieju zbierano pieniądze do specjalnych puszek. W rolę wolontariuszek wcieliły się m.in. siostry Janka. Odbyła się także cieszą się dużym zainteresowaniem licytacja wielu atrakcyjnych przedmiotów m.in. koszulki reprezentacji Polski z autografami zawodników i selekcjonera Adama Nawałki, koszulka Wisły Kraków, koszulka hokeistów Podhala Nowy Targ, koszulka z autografem Czesława Langa czy też oryginalna piłka PGNiG Superligi. Łącznie zebrano kwotę około 13 tys złotych!

Pierwszy etap to rywalizacja w grupach. Sześciu zwycięzców plus dwa najlepsze zespoły z drugich miejsc awansowały do fazy pucharowej. Tam walka rozgorzała na dobre. Ostatecznie w finale Unia Team zmierzyła się z ekipą Stomatologia Stupka Footbal Team. W regulaminowym czasie padł wynik remisowy 1:1. Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne. W tym elemencie górą była Unia. Mistrzowski tema tworzyli: Szymon Bierówka (król strzelców), Vasyl Żuk (MVP turnieju), Marcin Rusnak, Michał Banik, Mateusz Masłowski, Daniel Krugiołka i Marcin Święchowicz.

Trzecie miejsce przypadło w udziale drużynie Technicznym, a czwarte ekipie FC Famous. Indywidualne wyróżnienie spotkało też Łukasza Kobiałkę z Technicznych, którego wybrano najlepszym bramkarzem turnieju.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama