pilka nozna

Miniony weekend obfitował w mecze sparingowe z udziałem drużyn z Podhala, Spisza i Orawy. M.in. Nasi czwarto ligowcy z Białki Tatrzańskiej i Maniów wybrali się na Słowację.

Lipany – Lubań Maniowy 5:2 (3:0)
Bramki dla Lubania: Da Silva 2.
Lubań: Świerad (46 J. Sikora) – Rzadkosz, D. Firek (70 Budz), Augustyn – Jandura, D. Duda, Sydorczuk (46 Hagowski), Pluta – Da Silva, P. Duda, Kasperczyk (35 M. Sikora)

- Graliśmy z mocnym przeciwnikiem, który pokazał nam mankamenty nad którymi musimy pracować. Myślę, jednak że wynik gorszy niż gra. Szczególnie w drugiej połowie, po korektach taktycznych w przerwie, nasza gra wyglądała bardzo dobrze. Mniej więcej od 50 minuty to do nas należała inicjatywa. Zdobyliśmy dwa gole, a mogliśmy jeszcze kolejne – ocenił trener Lubania, Grzegorz Hajnos.

W nowym sezonie w Lubaniu grał nie będzie już Dominik Rzymowski, który wrócił w rodzinne strony. W kręgu zainteresowań maniowian jest dwójka zawodników, którzy grali ostatnio w Gliniku Gorlice. To Jakub Dziedzic i Daniel Ogrodnik. Ten drugi ma też za sobą występy W Garbarni Kraków, Stali Stalowa Wola oraz greckich klubach z niższych lig.

Sokol Tarasov – Watra Białka Tatrzańska 5:4 (2:2)
Bramki dla Watry: Cicman 3, 82 z karnych, Bałos 23, Mroszczak 67.
Watra: M. Korczyk – P. Gulasa, Bałos, D. Gulasa Kurnyta – Kravec, Zihala, Rabiański Lichacz– Mroszczak, Cicman oraz Klembara, L. Korczyk i 2 testowanych.

Mocno eksperymentalny skład Watry, która testowała m.in. sześciu zawodników ze Słowacji. W bramce wystąpił 16 letni M. Korczyk. Z różnych względów zabrakło m.in. Kostrzewy, Dziubasa i Dudka. Nie będą w Watrze występowali testowani od dłuższego czasu Kolombijczycy Jose i Harrisson, którzy wybrali grę Cosmosie Nowotaniec.

Babia Góra Lipnica Wielka – Dunajec Ostrowsko 3:1
Bramki dla BG: Szczerba 2, Konieczny.

Babia Góra – KS Zakopane 5:3
Bramki: Szczerba 2, Kłosowski 2, Basisty.

Huragan Waksmund – Biegoniczanka Biegonice 6:3
Bramki dla Huraganu: Kolasa 2, Zagata, B. Mroszczak, Bednarczyk. Antolak.

Wiatr Ludźmierz – ZKP Asy Zakopane 0:1
Bramka dla ZKP: Gut.

Szarotka Rokiciny Podhalańskie – Orkan Raba Wyżna 1:10
Bramki dla Orkana: Filipek 4, Pałasz, R. Możdżeń, Skwarek, Traczyk, Warciak, Gromczak.

ZOR Frydman – Podgórki Krauszów 5:0

Dunajec Ostrowsko – Jordan Jordanów 3:7
Bramki: Waksmundzki, Zujev, Kamiński – Kowalcze 2, Ryś 2, Wróbel, testowany, Wróbel.

Bór Dębno – Gorce Rdzawka 6:5