Dziubekkrol

HOKEJ. Krystian Dziubiński, kapitan KH Podhala Nowy Targ został – wspólnie z Christianem Mroczkowskim (GKS Tychy) - królem strzelców sezonu zasadniczego w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. W 47 meczach zdobył 28 bramek.

To pierwsze tego typu osiągnięcie popularnego „Dziubka” , który pobił też swój osobisty rekord. Do tej pory jego najlepszym wynikiem było 20 goli. Tyle zdobył ich w sezonie 2015/2016 w barwach Comarch Cracovii.

- Oczywiście że ten tytuł sprawia mi satysfakcję. Przez większą część sezonu nie myślałem o tym, nie zerkałem na klasyfikacje. Dopiero później zaczęło do mnie docierać, że „korona” jest w zasięgu. Nie było by jej gdyby nie pomoc kolegów z zespołu. Ważne też to że omijały mnie kontuzje i udało się zagrać we wszystkich 47 spotkaniach – przyznaje Dziubiński, który oprócz 28 goli, zaliczył też 30 asysty i w punktacji kanadyjskiej uplasował się na trzeciej pozycji. 

Sam zawodnik podkreśla że indywidualne osiągnięcie będzie „smakowało” wyjątkowo dopiero wówczas gdy pójdzie za tym wynik drużyny: - Tak naprawdę dopiero teraz zaczyna się prawdziwy sezon. Póki co nasza drużyna jeszcze nic nie osiągnęła, a w tym sezonie jesteśmy głodni sukcesu – zapowiada napastnik „Szarotek”

W ćwierćfinale Podhale zagra z GKS Katowice: - Wydaje mi się, że trafiły na siebie dwie równorzędne drużyny. Trudno więc mówić o faworycie w tej parze. My mamy handicap własnego lodowiska. Mam nadzieję, że kibice dopiszą, szczelnie zapełnią naszą hale i wspomogą nas głośnym dopingiem – przekonuje Dziubiński.

Pierwsze dwa ćwierćfinałowe mecze już w sobotę i w niedzielę w Nowym Targu.