PodGdanskkkd

HOKEJ. Hokeiści Podhala Nowy Targ w ostatnim meczu sezonu zasadniczego wygrali wyjazdowe spotkanie z Lotosem Gdańsk. Dzięki tej wygranej i zwycięstwie Cracovii na JKH Jastrzębiem „Szarotki” zakończyły sezon zasadniczy na miejscu 3 i w pierwszej rundzie play-off zmierzą się z GKS Katowice.

Po pierwszej tercji 1:0 prowadziło Podhale, mimo że to gdańszczanie mieli w niej dosyć znaczącą przewagę. Rewelacyjnie spisywał się jednak w bramce Podhala Przemysław Odrobny, który m.in. trzy razy wyszedł zwycięsko z pojedynków jeden na jeden z zawodnikami Lotosu. Jedynego w tej odsłonie gola zdobył w 11 min Tomas Franek, który dopadł do bezpańskiego krążka, uderzył bez przyjęcia i trafił w górny róg bramki gospodarzy.

Druga tercja to z kolei wyraźna dominacja „Szarotek” i to też znalazło przełożenie na wynik. W 34 min Podhale podwyższyło prowadzenie po bramce autorstwa Krystiana Dziubińskiego. Trafienie to sprezentował Góralom Konstanty Tesiulkiewicz, który naciskany przez dwójkę nowotarżan stracił krążek tuż przed swoją bramką właśnie na rzecz Dziubińskiego, a ten z najbliższej odległości posłał go do bramki między parkanami Tomasa Fucika. W 36 min swojego drugiego w meczu - w bardzo podobny sposób jak pierwszego - gola zdobył Franek.

W trzeciej tercji pierwszą okazję bramkową miało Podhale, konkretnie Justin Valentino, który jednak przegrał pojedynek z Fucikiem. Potem do głosu doszli gdańszczanie i w 53 min podczas liczebnej ich przewagi gola zdobył Petr Polodna. Odpowiedzieć mógł błyskawicznie Jan Bulin, ale z najbliższej odległości nie pokonał Fucika. W końcówce gdańszczanie próbowali jeszcze zaatakować, ale kara Szymona Marca skutecznie im w tym przeszkodziła, a Podhalu ułatwiła kontrolę wydarzeń na tafli. 

- Oczywiście jesteśmy bardzo szczęśliwi ze zwycięstwa i z tego że kończymy sezon zasadniczy na miejscu trzecim. Po raz kolejny msze podziękować zarządowi w osobach Tomka i Marcina, którzy mocno nas wpierają i wierzą w nas. Jeżeli chodzi o Dylana, to ma mały problem zdrowotny i uznaliśmy że lepiej będzie jak w tym meczu nie zagra – posumował trener Podhala, Phillip Barski.

Lotos Gdańsk – KH Podhale Nowy Targ 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Bramki: 0:1 Franek (Bulin, Neupauer) 12, 0:2 Dziubiński 34, 0:3 Franek (Sulka) 36, 1:3 Polodna (Vitek, Steber) 52. 

Podhale: Odrobny – Suomminen, Seed, Pettersson, Dziubiński, Nattinen - Chaloupka, Puzic, Franek, Bulin, Neupauer – Murgała, Sulka, Svec, Valentino, Campbell oraz Stadel, Słowakiewicz, Siuty.

Sędziowali Michał Baca i Krzysztof Kozłowski. 

Kary: 4-6 min. 

Terminarz meczów ćwierćfinałowych (do czterech zwycięstw)
22 luty Podhale – Katowice
23 luty Podhale – Katowice
26 luty Katowice – Podhale
27 luty Katowice – Podhale
ewentualnie
1 marca Podhale – Katowice
4 marca Katowice – Podhale
7 marca Podhale – Katowice