1

PIŁKA NOŻNA. Kolejny raz z dobrej strony w meczu sparingowym pokazali się piłkarze Podhala Nowy Targ. Tym razem nowotarżanie na własnym boisku pokonali 5:0 rezerwy drugoligowej słowackiej drużyn FK Poprad. To już trzecia wygrana podopiecznych Dariusza Mrózka, w czwartym spotkaniu kontrolnym.

Początkowo rywalem Podhala miała być pierwsza drużyna Popradu, ale dzień przed meczem Słowacy poinformowali, że przyjadą drugim zespołem (czwarty szczebel rozgrywkowy).

Choroby i drobne urazy sprawiły że Podhale wystąpiło bez kilku zawodników m. in Arkadiusza Lewińskiego, Artura Pląskowskiego oraz Tomasza Palonka. Szansę gry dostali za to kolejni młodzi wychowankowie działającej przy klubie Akademii.

2

Cały mecz to zdecydowana przewaga gospodarzy. Jak na ten etap przygotowań nowotarżanie imponują swobodą w poruszaniu się na boisku. Wszystkie zdobyte gole w tym spotkaniu (powinno być ich znacznie więcej) nie były absolutnie dziełem przypadku, a efektem składnych i cierpliwie budowanych akcji. Uwagę zwracały przede wszystkim dokładne, dalekie podania z głębi pola, otwierające drogę do bramki przeciwnika, a poprzedzone wymianą kilku zagrań na pierwszy kontakt.

Indywidualnie wyróżniali się Marcin Przybylski autor dwóch goli i asysty, oraz harujący na lewej stronie Peter Drobnak. Debiutanckie trafienie w pierwszej drużynie zaliczył młodziutki Julian Molis.

5

- Rzeczywiście kolejny raz można pochwalić zespół. Sam się zastanawiam, czy to nie za wcześnie na tak dobrą dyspozycję – przyznał pół żartem, pół serio trener Podhala, Dariusz Mrózek – Wyglądaliśmy nieźle na tle zespołu Popradu, ale musimy mieć na uwadze że to były tylko ich czwartoligowe rezerwy. Wynik nie może uśpić naszej czujności. Dlatego teraz już zapominamy o tym meczu i dalej koncentrujemy się na ciężkiej pracy – dodał opiekun Podhala, który może się już cieszyć z pierwszego zimowego wzmocnienia. Kontaktem z drużyną związał się bowiem testowany przez dłuższy czas Słowak Lukas Hruska.

4

A w sobotę Podhale czeka wyjazdowe starcie z jednym z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów w polskiej piłce nożnej, Ruchem Chorzów. „Niebiescy” aktualnie występują w rozgrywkach II ligi.

Cieszymy się na to że będziemy mieć okazję do konfrontacji z tak mocnym przeciwnikiem. To będzie taka prawdziwa weryfikacja naszej aktualnej dyspozycji – uważa Mrózek.

NKP Podhale Nowy Targ – FK Poprad 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Drobnak 28, 2:0 Przybylski 44, 3:0 Przybylski 70 , 4:0 Barbus 76, 5:0 Molis 88

NKP Podhale: Pieszek (46 Szukała) – Drobnak (65 Derek), Mączka (46 Cyfert), Bedronka (65 Mączka), Tonia (46 Barbus), Hruśka (65 Przybylski, Kobylarczyk, Dynarek (46 Mianowany), Mizia (65 Tonia), Potoniec (70 Molis), Przybylski (46 Otręba).