111aapietras212

PIŁKA NOŻNA. Po odejściu do Stali Rzeszów Michała Nawrota jednym z priorytetów w zimowym „okienku transferowym” dla działaczy Podhala Nowy Targ jest wypełnienie luki powstałej w środku pola. Są już pierwsi kandydaci. Jednym z nich jest zawodnik, który jeszcze wiosną biegał po boiskach I ligi.

Mowa o 28 letnim Łukaszu Pietrasie, który kilka dni temu rozstał się z Garbarnią Kraków. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu Pietras wystąpił w 20 meczach ligowych, z których 11 zaczął w podstawowym składzie. Zdobył 1 bramkę i zobaczył 5 żółtych kartek. Jego pozycja w drużynie znacząco osłabła w momencie gdy w roli trenera Garbarni Mirosława Hajdo, zastąpił Bogusław Pietrzak.

Pietras już jakiś czas temu był bliski przenosin do Podhala. Przez jakiś czas trenował z zespołem prowadzonym wówczas przez Dariusza Sieklińskiego, ale na przeszkodzie stanęły sprawy formalne i gracz ostatecznie został w Garbarni.
Teraz wychowanek Proszowianki Proszowice ponownie negocjuje z działaczami z Nowego Targu. Ma jednak też oferty z innych klubów m.in Stali Rzeszów.

W kręgu zainteresowań Podhala znalazł się także 18 letni Szymon Jeziorski z Wisły Kraków. To syn Jakuba Jeziorskiego, znanego na Podhalu zawodnika i szkoleniowca. Jest wychowankiem Jordana Jordanów. Ma jednak też za sobą grę m.in. w grupach młodzieżowych Podbeskidzia Bielsko Biała, skąd trafił do krakowskiej Wisły.

Fot. twitter.com