Podhale Region

Środa, 13 grudzień 2017

Ostatnia aktualizacjaŚr, 13 Gru 2017 1pm

Jesteś tutaj: Home Sport Rozgrywki Ligowe Piłka nożna III liga. Pierwsi testowani

Reklama

Piłka nożna III liga. Pierwsi testowani

1111aaaapodhalepuscza111

PIŁKA NOŻNA. Choć od zakończenia rundy jesiennej w rozgrywkach 3 ligi minęło już blisko 3 tygodnie, piłkarze Podhala Nowy Targ wciąż są w treningu. Co więcej, dzisiaj nowotarżanie rozegrali mecz kontrolny i to nie z byle kim, tylko z pierwszoligową Puszczą Niepołomice. Zakończył się on skromną, aczkolwiek patrząc na przebieg meczu niezasłużoną porażką nowotarżan 0:1.

Spotkanie, choć padł w nim tylko jeden gol i to w dodatku w samej jego końcówce, dobrze się oglądało. Sytuacji bramkowych co prawda obie drużyny nie stworzyły sobie za dużo, ale to był skutek bardzo dojrzałej i uważnej gry obu drużyn.

Nowotarżanie grali przede wszystkim odpowiedzialnie, cierpliwie i konsekwentnie. Bazowali na częstej wymianie podań, ze zmianą tempa. Niemniej błędów też nowotarżanom nie udało się uniknąć. Najbardziej kosztowny był ten z 87 min. Błąd przy wyprowadzeniu piłki z własnej połowy i w konsekwencji strata piłki spowodowała utratę gola, który rozstrzygnął losy tego spotkania.

- Szkoda, bo choć to tylko mecz kontrolny to chcieliśmy osiągać korzystny wynik i byliśmy tego bardzo bliscy. Niedosyt tym większy, że takie błędy jak ten przy golu który rozstrzygnął losy meczu nie mają prawa się zdarzyć. A do tego momentu pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że optycznie do nas należała przewaga. Generalnie jednak myślę że to był dla nas bardzo wartościowy sparing. Zagraliśmy z mocnym przeciwnikiem, ale właśnie w meczach z lepszymi od siebie możemy się czegoś nauczyć – ocenił t rener Podhala Janusz Niedźwiedź, który w tym meczu przyglądał się czterem testowanym zawodnikom: bramkarzowi, prawem obrońcy i dwójce skrzydłowych. Ich nazwiska owiane są na razie tajemnicą, ale nam udało się ustalić, że jednym z tych zawodników był Dawid Kamiński, który aktualnie jest zawodnikiem Widzewa Łódź, a w przeszłości występował m.in. w Wiśle Kraków w barwach której zaliczył 3 występy na boiskach polskiej ekstraklasy. – Po paru treningach i jednym sparingu trudno wyciągać jakieś wnioski na temat zawodników testowanych. Będę chciał żeby jeszcze z nami zostali i w styczniu rozpoczęli okres przygotowawczy – przyznał opiekun Podhala.

GALERIA z MECZU

Także niepołomiczanie testowali sporą grupę zawodników. Ze ścisłej pierwszoligowej kadry w Nowym Targu zjawili się m.in. Robert Ziętarski, Dominik Zawadzki, Michał Mikołajczyk, Łukasz Mikulec oraz Łukasz Furtak.

- Ten mecz służył właśnie temu by sprawdzić testowanych zawodników. Są to głównie zawodnicy z niższych lig: trzeciej i czwartej. Niektórzy wypadli całkiem nieźle. Będziemy się jeszcze zastanawiać nad ich przydatnością do naszego zespołu- krótko podsumował szkoleniowiec Puszczy, Tomasz Tułacz

NKP Podhale Nowy Targ – Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)

NKP Podhale: testowany – Drobnak, Mikołajczyk, Lewiński, Ligienza, Nawrot, testowany, Dziedzic, testowany, Pląskowski, testowany oraz Świerzbiński, Barbus, Bedronka, Buć, Bałos, Przybylski, Przemyk, Komorek.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama