Podhale Region

Niedziela, 18 marzec 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 19 Mar 2018 4am

Jesteś tutaj: Home Sport Rozgrywki Ligowe Szkolny błąd zniweczył cały wysiłek

Reklama

Szkolny błąd zniweczył cały wysiłek

111podjkh111

HOKEJ. Hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ nie znaleźli sposobu na doskonale dysponowanych na starcie sezonu graczy JKH Jastrzębie, choć  byli tego bliscy.  Po zaciętym, twardym i przez zdecydowaną większość czasu gry wyrównanym spotkaniu „Szarotki” przegrały na Jastorze 2:3, tracąc decydującego gola na 42 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry. 

Na ławce trenerskiej Podhala wciąż brakowało pierwszego trenera Marka Ziętary (sprawy osobiste), pod nieobecność którego drużynę prowadził Marek Rączka.

W pierwszej bezbramkowej tercji nowotarżanie nie wykorzystali m.in. siedmiu minut gry w liczebnej przewadze, w tym 120 sekund z przewagą aż dwóch zawodników. W tym czasie nowotarżanie oddali kilka soczystych uderzeń na bramkę gospodarzy, ale w niej świetnie spisywała się debiutujący w ich barwach, były gracz m.in. Podhala Ondrej Raszka. 

Kiedy oba zespoły grały w komplecie, lepsze wrażenie sprawiali jastrzębianie. Kilka razy zakotłowało się pod nowotarską bramką, ale i bramkarz „szarotek” Martins Raitums potwierdził, że zna się na swoim fachu.

Gole zaczęły padać od drugiej tercji. Pierwsi z niego cieszyli się Podhalanie, których na prowadzenie w 26 min wyprowadził strzałem po lodzie z okolic prawego bulika w tercji JKH Marcin Kolusz. Gospodarze odpowiedzieli po niespełna trzech minutach. Potrzebowali oni ledwie 11 sekund by wykorzystać grę w liczebnej przewadze, a na listę strzelców wpisał się niesygnalizowanym strzałem Martin Vozdecky. Minęło kolejnych 5 minut i JKH wyszło na prowadzenie w nieco jednak kontrowersyjnych okolicznościach. Wydaje się bowiem że bramka jaką zdobył Kamil Wróbel nie powinna być uznana, ze względu na zagranie zawodnika JKH tzw. wysokim kijem. Sędzia jednak nie zdecydował się nawet posiłkować analizą video, co zazwyczaj w takich sytuacjach zawsze ma miejsce i na ogół rozwiewa wszelkie wątpliwości.

W trzeciej tercji „Szarotkom” z początku sytuację komplikowały seryjnie łapane wykluczenia. Między 46, a 48 minutą aż trzech nowotarżan powędrowało na ławkę kar. Nowotarżanie zdołali się jednak – przy dużym udziale Raitumsa - wybronić z liczebnego osłabienia, a w 54 min kiedy to z kolei oni mieli na lodzie jednego zawodnika więcej, wyrównali stan meczu na 2:2 za sprawą Siergieja Ogorodnikowa i jego kapitalnej, indywidualnej akcji.

Kiedy wydawało się że regulaminowy czas gry zakończy się remisem, 76 sekund przed jego końcem „Szarotki” przy wyprowadzeniu akcji ofensywnej złapały …. karę techniczną za nadmierną ilość zawodników na lodzie i po kolejnych 34 sekundach straciły decydującego gola, po strzale z niebieskiej linii Vladimira Lukacika.

- Tak jak się spodziewaliśmy było to bardzo trudne spotkanie. Typowy mecz walki. Obie drużyny były dobrze poukładane taktycznie, stąd ciężko było o jakieś indywidualne popisy. Czuliśmy że to nie specjalnie jest nasz dobry dzień, więc nastawiliśmy się przede wszystkim na ambitną walkę. Niestety te 59 minut ciężkiej pracy jaką wykonaliśmy, przekreślił jeden, szkolny błąd w samej końcówce, który na tym poziomie nie ma prawa się przytrafić. Trudno, musimy to jakoś przeboleć, wyciągnąć wnioski i w Nowym Targu zrewanżować się Jastrzębiu – ocenił Rączka.

Podhale straciło nie tylko punkty, ale i Alexa Svitaca, który po brutalnym ataku już w pierwszej tercji Kamila Pelaczyka z podejrzeniem wstrząśnięcia mózgu trafił do szpitala. 

JKH Jastrzębie – TatrySki Podhale Nowy Targ 3:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Bramki: 0:1 Kolusz (Zapała, Dalidowicz) 26, 1:1 Vozdecky (Kominek) 29, 2:1 Wróbel (R. Nalewajka) 34, 2:2 Ogorodnikow (Samarin, M. Michalski) 54. Sędziował Maciej Pahucki z Gdańska. Kary: 49 min (w tym 25 min dla Pelarczyka za atak na głowę i 10 min dla Kominka za niesportowe zachowanie) – 20 min.

JKH: Raszka – Michałowski, Homer, L. Laszkiewicz, Paś, Vozdecky – Lukacik, Jankovic, Kominek, Kulas, Świerski – Gimiński, Kubes, R. Nalewajka, Jarosz, ł. Nalewajka – Matusik, Bigos, Bryk, Wróbel, Pelaczyk.

Podhale: Raitums – Jaśkiewicz, Tomasik, Dalidowicz, Zapała, Kolusz – Samarin, Wojdyła, M. Michalski, Ogorodnikow, Biezais – Sulka, Pichnarcik, Podlipni, Neupauer, Różański – K. Kapica, Mrugała, Svitac, Siuty, P. Michalski.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama