Podhale Region

Czwartek, 22 marzec 2018

Ostatnia aktualizacjaŚr, 21 Mar 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Sport Rozgrywki Ligowe Był jednym z liderów, teraz został odstawiony na boczny tor

Reklama

Był jednym z liderów, teraz został odstawiony na boczny tor

1111mikikfsd111

PIŁKA NOŻNA. Daniel Mikołajczyk przez dwa ostatnie sezony był wiodącą postacią zespołu Podhala Nowy Targ. Jednak w bieżących rozgrywkach 3 ligi jego pozycja w zespole osłabła do tego stopnia, że nie ma dla niego miejsca nawet na ławce rezerwowych.

Łącznie w sezonach 2015/2016 i 2016/2017 Mikołajczyk wystąpił w 53 na 64 rozegranych ligowych spotkaniach Podhala, z czego 52 zaczynał w podstawowej „jedenastce” i tylko w 6 z nich nie dotrwał do końca (statystyki za 90minut.pl – przyp. mz). Był pewniakiem zarówno w tali trenera Marka Żołędzia jak również Dariusza Sieklińskiego. Stawiał na niego też Grzegorz Hajnos.

Także i bieżący sezon Mikołajczyk zaczął od występu w wyjściowym składzie w inauguracyjnym spotkaniu z Motorem Lublin. Zdobył nawet jedyną w tym spotkaniu bramkę. W 55 min opuścił jednak boisko z powodu złego samopoczucia. To był początek jego problemów. Od tego momentu w kolejnych sześciu kolejkach rozegrał jedynie 20 minut. W h trzech meczach nie znalazł się nawet w meczowej „osiemnastce”.

Po ostatnim meczu z Sołą Oświęcim zapytany o powody pomijania Mikołajczyka w składzie, trener Tomasz Kulawik przyznał otwarcie, że nie będzie stawiał na tego zawodnika.

- Nie będę ukrywał, że na tej pozycji widzę innych graczy. Daniel jest na dzisiaj czwartym w hierarchii środkowym obrońcą i raczej ciężko będzie mu w takiej dyspozycji w jakiej się znajduje, wywalczyć miejsce w podstawowym składzie – podkreślił stanowczo szkoleniowiec nowotarżan.

Sam zawodnik, nie chcąc jeszcze bardziej pogarszać swojej sytuacji, grzecznie odmówił komentarza.

Mikołajczyk jest wychowankiem Unii Tarnów. Ponadto grał w Szczakowiance Jaworzno, Szreniawie Nowa Wiśnicz i Porońcu Poronin. Do Podhala trafił w sezonie 2015/2016. W przeszłości był powoływany do reprezentacji Polski do lat 18. W zeszłym sezonie był jednym z podstawowych zawodników reprezentacji Małopolski, z którą dotarł do krajowego finału rozgrywek UEFA Cup’s.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama