Podhale Region

Czwartek, 23 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaCz, 23 Lis 2017 8am

Jesteś tutaj: Home Sport Rozgrywki Ligowe Nowy bramkarz Podhala

Reklama

Nowy bramkarz Podhala

111aamateuszszukal111

PIŁKA NOŻNA. Sezon 2016/2017 ledwie się skończył a działacze trzecioligowego NKP Podhala Nowy Targ już rozpoczęli budowę zespołu na nowe rozgrywki. Nowym zawodnikiem nowotarskiego klubu został bowiem 18 – letni Mateusz Szukała, grający na pozycji bramkarza.

Urodził się on 24 marca 1999 roku w Bytomiu. W 2010 trafił do Promotora Zabrze, a następnie Górnika Zabrze. Przez ten okres był prowadzony m. in. przez trenera Tomasza Gorczyka - obecnego dyrektora Akademii Piłkarskiej Podhala i trenera Tomasza Ligudzińskiego - koordynatora ds. szkoleniowych w NKP Podhale.

- Mateusza miałem okazję trenować przez kilka lat w Górniku. Zdecydowanie wyróżniał się na tle rówieśników, stąd grał głównie w starszych rocznikach. Bardzo dobrze operuje nogami, technicznie i mentalnie to już zawodnik ukształtowany – uważa Gorczyk.

Mając 16 lat Szukała debiutował w Centralnej Lidze Juniorów, wywalczając z Górnikiem brązowy medal najwyższej juniorskiej klasy rozgrywkowej w Polsce. W 2016 roku został powołany na konsultację szkoleniową bramkarzy Reprezentacji Polski U-18. W sezonie 2016/2017 znajdował się w szerokiej kadrze pierwszej drużyny Górnika, ale ostatecznie w niej nie zadebiutował.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama