1111pod- unia tarnow

PIŁKA NOŻNA. Wyjazdową porażką w Tarnowie z Unia rundę jesienną w rozgrywkach małopolsko-świętokrzyskiej 3 ligi zakończyli piłkarze Podhala Nowy Targ. Nowotarżanie przegrali to starcie 1:3 i mocno osłabili swoją pozycję w czołówce tabeli.

Po pierwszej połowie Podhalanie przegrywali 0:2, tracąc bramki w odstępie kilkudziesięciu sekund między 28 a 29 minutą. Pierwszy gol padł w mocno kuriozalnych okolicznościach. Przy próbie wybcia piłki ze swojego pola karnego Dawid Basta trafił niefortunnie w plecy Daniela Mikołajczyka i piłka wpadła do bramki obok zdezorientowanego Dawida Trutego. Po chwili, po kolejnym  błędzie defenswy Podhala Łukasza Jamróg wygrał pojedynek sam na sam z Trutym

Od początku drugiej połowy to nowotarżanie przejęli inicjatywę i w 58 min przyszły tego efekty w postaci gola kontaktowego, autorstwa Sebastiana Gąsiorka, który celnie uderzył  po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastiana Świerzbińskiego. Niestety zapędy nowotarżan gospodarze ostudzili w 73 min swoją trzecią bramką zdobytą przez Piotra Drozdowicza.

- Jesteśmy mocno przygnębieni po tym spotkaniu. Bolą przede wszytskim okoliczności porażki, bo gole jakie traciliśmy nie powinni się na tym poziomie przytrafiać. Były one skutkiem przede wszytskim gapiostwa w defensywie. W dodatku traciliśmy bramki w momentach kiedy to do nas należała inicjatywa. Długimi momentami - zwłaszcza w drugiej połowie - zamykaliśmy gospodarzy na ich własnej połowie. Byliśmy zdecydowanie częście przy piłce, ale niewiele korzyści to przyniosło. Musimy naprawdę bardzo dokładnie przeanalizować to spotkanie i wyciągnąć wnoski na przyszłość. Nie tak wyobrażaliśmy sobie tę końcówę jesieni. Na szczęście jeszcze gramy dwa mecze awansem, jest więc szansa aby jeszcze przed przerwą poprawić nastroje i sytuację w tabeli - przyznał trener Podhala, Marek Żołądź.

Unia Tarnów – Podhale Nowy Targ 3:1 (2:0)
Bramki: 1:0 samobójcza 28, 2:0 Jamróg 29, 2:1 Gąsiorek 58, 3:1 Drozdowicz 73.
Unia: Lisak – Jamróg ŻK (60 Więcek), Pawlak, Witek ŻK ŻK CZK, A. Wójcik – F. Wójcik, Tyl (61 Popiela), Kazik, Wrzosek – Węgrzyn (84 Zawrzykraj), Biały.
Podhale: Truty – Basta (46 Waksmundzki), Gąsiorek, Mikołajczyk, Drobnak – Komorek, Świerzbiński ŻK, Jandura (80 Bobak), Czubin (46 Mroszczak)  – Pająk, Fałowski (70 Duda).