Podhale Region

Piątek, 14 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 14 Gru 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Europejskie podboje Podhalańskich Dzików. Krzystyniak podwójnym wicemistrzem Starego Kontynentu!

Reklama

Sport

Europejskie podboje Podhalańskich Dzików. Krzystyniak podwójnym wicemistrzem Starego Kontynentu!

111podhalanskiedziki 1212

SPORTY EKSTREMALE. Kolejne sukcesy na swoim koncie zapisali reprezentanci Teamu Podhalańskie Dziki Gorący Potok Szaflary, specjalizujący się w biegach z przeszkodami. W rozegranych w Danii Mistrzostwach Europy OCR zdobyli oni łącznie 3 medale.

Dwa z nich wywalczył niesamowity Robert Krzystyniak. Nowotarżanin w swojej kategorii wiekowej (40-44 lata) na obu dystansach (3 i 15 km) stawał na drugim stopnia podium.

- Najcięższy bieg w jakim brałem udział. Z tysiąca startujących, z opaską ukończyło bieg 90, a zmieściło się w limicie czasu około 50 zawodników – mówił tuż po zdobyciu pierwszego medalu Krzystyniak.

Brązowym medalistą Mistrzostw Europy na dystansie 3 kilometrów został szaflarzanin Dawid Hajnos, rywalizujący w kategorii wiekowej 18-24. W klasyfikacji open zajął 6 pozycję, najlepszą spośród wszystkich Polaków startujących w Mistrzostwach. Na dystansie 15 kilometrów Hajnos ukończył bieg na miejscu 4, tracąc ledwie 27 sekund do miejsca na podium

Wyniki pozostałych reprezentantów Podhalańskich Dzików – Gorący Potok

Bartosz Świętek – w kategorii 18-24 lata 5 miejsce na 3 km i 11 miejsce na 15 km.

Kamil Gałdyn – w kategorii 18-24 lata 9 miejsce na 3 km i 12 miejsce na 15 km.

Andrzej Galica – 27 miejsce w kategorii 18-24 lata na 15 km.

Radosław Raczek – 28 miejsce w kategorii 18-24 na 15 km.

- W imieniu swoim i wszystkich zawodników Podhalańskie Dziki Gorący Potok Team biorących udział w Mistrzostwach Europy pragnę serdecznie podziękować sponsorom i wszystkim partnerom Stowarzyszenia Biegów Terenowych Podhalańskie Dziki za otrzymanie wsparcie finansowe i pomoc umożliwiające udział naszych zawodników w mistrzostwach - podkreśla prezes Stowarzyszenia Michał Rubiś - Podziękowania dla pana Damiana Żukiewicza z firmy B3Team.com, właścicielom Term Gorący Potok w Szaflarach, Wójtowi Gminy Szaflary Rafałowi Skaradzińskiemu, Wójtowi Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz, Wójtowi Gminy Limanowa Władysławowi Pazdan, Burmistrzowi Gminy i Miasta Nowe Brzesko Janowi Chojka. Dziękujemy też za pomoc firmom rephit.pl i Domki Szaflary Galica. Bez wsparcia finansowego trudno było wziąć udział w tej imprezie. Myślę że osiągnięte wyniki naszych zawodników w mistrzostwach są dobra formą promocji firm i gmin dlatego też już teraz zapraszam wszystkich do wsparcia udziału naszych zawodników w Mistrzostwach Świata OCR W Anglii które odbędą się na przełomie października i listopada 2018 – dodaje Rubiś

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama