Podhale Region

Czwartek, 19 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Icebug Winter Trail 2018 przeszedł do historii!

Reklama

Sport

Icebug Winter Trail 2018 przeszedł do historii!

20180212icebug winter trail

Tradycyjnie w drugą sobotę lutego fani górskiego biegania zgromadzili się przed GOPR'ówką w Nowym Targu. W tym roku na linii startowej zameldowało się blisko 300 śmiałków.

Trasa to prawdziwy gorczański klasyk o długości 17 km: żółtym szlakiem przez Hereściak na Wisielkówkę, dalej dookoła Turbacza prosto pod schronisko gdzie zlokalizowany był punkt żywieniowy. Prócz gorącej herbaty od Teekanne zawodnicy mieli do dyspozycji owoce i słodycze. Po uzupełnieniu kalorii zawodnikom pozostawał długi zbieg do doliny Małego Kowańca skąd przez Czarnotówkę wzdłuż stoku Długa Polana prosto na metę!

Zwycięzcą piątej edycji Icebuga został Piotr Biernawski, który wbiegł na metę z czasem 1:16:43. Drugi miejsce zajął Kacper Kościelniak (1:17:01). Podium dopełnił Rafał Klecha (1:17:58).

Wśród kobiet najlepsza okazała się Kinga Gomołysek, której pokonanie 17 km zajęło godzinę, 35 minut i 49 sekund. Druga była Katarzyna Gacek (1:36:47), a trzecia Anna Halska (1:39:37).

Zawodnicy potwierdzali że trasa w tym roku była wyjątkowo przyjazna. Stosunkowo niewielka ilość lodu i sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły ukończyć trasę wszystkim zawodnikom. Najlepsi słabsze niż w zeszył roku wyniki tłumaczyli kopnym śniegiem w środkowym odcinku trasy.

Na każdego uczestnika tegorocznej edycji czekał atrakcyjny pakiet startowy oraz pamiątkowy medal. W tym roku dzięki termom Gorący Potok zawodnicy w pakiecie znaleźli darmowy wstęp do strefy basenowej jako idealna forma „pobiegowej” regeneracji!

Przypomnijmy, że organizatorami tegorocznej edycji jest Burmistrz miasta Nowy Targ oraz Stowarzyszenie Biegam po Górach.

Szczegółowe informacje, galerie oraz wyniki dostępne na stronie www.icebugwintertrail.pl

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama