Podhale Region

Niedziela, 18 marzec 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 19 Mar 2018 4am

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Najsilniejsi ludzie w Polsce spotkali się na Orawie

Reklama

Sport

Najsilniejsi ludzie w Polsce spotkali się na Orawie

111aasilowanieorawa1111

SPORTY SIŁOWE. Jabłonka przez trzy dni była gospodarzem XVIII edycji Pucharu Polski w Armwrestlignu (siłowanie się na rękę).

Tak prestiżowa impreza pierwszy raz zagościła na Orawie, choć od pięciu lat siedzibę tutaj ma najlepszy w tej dyscyplinie klub w naszym kraju, aktualny Drużynowy Mistrz Polski i Zdobywca Drużynowego Pucharu Polski – UKS Niedźwiedzie.

- Armwrestling zdobywa sobie coraz więcej zwolenników w naszym kraju. Jest to typowy sport walki, niezwykle widowiskowy i dynamiczny. Wynik pojedynku zależy od umiejętności technicznych i taktycznych zawodnika oraz od szybkości reakcji. Poszczególne walki trwają od ułamków sekundy do kilku minut – podkreśla Jakub Janczy, trener i zawodnik UKS Niedźwiedzie, a także jeden z głównych organizatorów Pucharu Polski.

Zmagania toczyły się na obiektach Szkoły Podstawowej nr 1 w Jabłonce. Przystąpiło do nich ponad 200 zawodników i zawodniczek z blisko 30 klubów. Stawili się najlepsi aktualnie przedstawiciele tej dyscypliny w naszym kraju na czele m.in. z niepokonaną na krajowym podwórku od 10 lat Marleną Wawrzyniak z Grudziądza, multimedalistą prestiżowych krajowych i zagranicznych imprez Lucjanem Fudałą z Jaworzna, a także równie utytułowanymi braćmi Dawidem i Piotrem Bartosiewiczem z Gdyni.

Rywalizowano – na prawą i lewą rękę - w kilku kategoriach: juniorskich, seniorskich, kobiecych, master oraz osób niepełnosprawnych. Do tego obowiązywały limity wagowe. Łącznie rozdano ponad 200 kompletów medali i pucharów.

GALERIA Z ZAWODÓW

Wśród medalistów nie mogło rzecz jasna zabraknąć reprezentantów UKS Niedźwiedzie. Gospodarze Niedźwiedzie wywalczyły 34 medale (12 złotych, 12 srebrnych, 10 brązowych) co dało im I miejsce w klasyfikacji generalnej i juniorskiej oraz III w klasyfikacji seniorów i master

Po złote medale sięgnęli m.in. Szymon Bugajski (dwukrotnie), Patryk Kubacka (dwukrotnie), Paweł Szarlej, Jerzy Kwiatkowki, Sabina Harkabuzik. Sebastian Dudzial

Srebrne krążki zwisły na m.in. szyjach: Piotra Morzyńca, Kamili Głoski, Kamila Łaciaka, Piotra Harkabuzika, Marioli Głoski, Sary Borówka, Kamila Biszczaka (dwukrotnie).

Z kolei brąz wywalczyli m.in. Sebastian Dudziak, Jerzy Kwiatkowski, Andrzej Łojas, Aleksandra Woźniak, Maria Zborek, Angelika Bugajska, Jakub  Janczy.

Warto też zaznaczyć, że zawody w Jabłonce stanowiły też eliminację do udziału w Pucharze Świata zawodowców.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama