Podhale Region

Niedziela, 18 marzec 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 19 Mar 2018 4am

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Głuszec Obidowa już za nami

Reklama

Sport

Głuszec Obidowa już za nami

111aaagluszeccf1111

BIEGI GÓRSKIE. Katarzyna Gacek z Chabówki i Adam Jamiński z Tychów zostali zwycięzcami pierwszej edycji półmaratonu Głuszec Obidowa 2017.

Łącznie do biegu przystąpiło 11 kobiet i 23 mężczyzn. Mieli oni do pokonania dystans 21 kilometrów z sumą przewyższeń 600 metrów. Trasa wiodła przez Obidową, Stare Wierchy, Rozdziele, Kałużną i Dolinę Lepietnicy.

Aura nie sprzyjała ściganiu się. Sporym utrudnieniem był rzęsisty deszcz i niska temperatura powietrza. Rywalizacja na trasie była jednak bardzo zacięta. Szczególnie tyczyło się to mężczyzn. Ostatecznie wygrał faworyt, jeden z najlepszych w Polsce biegaczy górskich na krótkich dystansach Adam Jamiński. Tyszanin wygrał z czasem 1 godziny 31 minut i 10 sekund. Drugi był zakopiańczyk Kacper Kościelniak, który do zwycięzcy stracił 67 sekund, a trzeci nowotarżanin Piotr Biernawski, który na metę wbiegł ledwie 2 sekundy po Kościelniaku.

Wśród pań zwyciężyła Katarzyna Gacek, która na mecie zjawiła się po godzinie i 56 minutach i 3 sekundach. 2 godziny 7 minut i 14 sekund to czas drugiej w stawce Doroty Kowal z Pyzówki, a niespełna 4 minuty później finiszowała Katarzyna Węgrzyn z Nowego Targu.

GALERIA Z BIEGU

- Jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z organizacji jak i poziomu sportowego. Rzecz jasna frekwencja mogłaby być wyższa, ale niestety nie pomogła nam pogoda. Ale jak na pierwszy raz nie ma co narzekać. Jestem przekonana, ze z każdą kolejną edycją zawodników będzie przybywać. Chciałabym podziękować ze swojej strony wszystkim tym którzy przyczynili się do organizacji biegu m.in. władzom gminy Nowy Targ, sędziom Małopolskiego Związku Narciarskiego a także firmie Sojka Event Catering – podsumowała Zofia Faron, sołtys wsi Obidowa, pomysłodawczyni i organizatorka imprezy.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama