Podhale Region

Czwartek, 23 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaCz, 23 Lis 2017 8am

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Oskar Kaczmarczyk o dwa checkpointy od mety Erzberg Rodeo 2017! Zawody kończy 25 zawodników.

Reklama

Sport

Oskar Kaczmarczyk o dwa checkpointy od mety Erzberg Rodeo 2017! Zawody kończy 25 zawodników.

11aarezgeberokrna111

SPORTY MOTOROWE. Idący w ślady Tadka Błażusiaka Oskar Kaczmarczyk z każdym sezonem udowadnia, że jest coraz bardziej konkurencyjny w światowej stawce Hard Enduro. Dwudziestolatek z Nowego Targu w miniony weekend po raz trzeci w karierze wystartował w najtrudniejszej imprezie Hard Enduro na świecie – austriackim Erzberg Rodeo – po której finalnie został sklasyfikowany na 29 miejscu w ponad 1500-osobowej stawce! Polaka od linii mety dzieliły zaledwie dwa punkty kontrolne.

Kaczmarczyk po zeszłorocznych przygodach z chronometrażem do austriackiego Eisenerz jechał w pełni zmotywowany i w topowej dyspozycji. Ostatnie miesiące spędzone na intensywnych treningach zaowocowały już podczas kwalifikacyjnego prologu. Mimo trudnych warunków i towarzyszących temu etapowi silnych podmuchów wiatru oraz mżawki, zawodnik KTMSKLEP.PL / EUVIC zapewnił sobie bez problemu awans do grona 500 finalistów niedzielnego wyścigu Red Bull Hare Scramble. Kaczmarczyk pobił przy tym swoje dotychczasowe rekordy i wykręcił kolejno 62 i 63 czas, co finalnie zapewniło mu 72 lokatę i start z drugiej linii.

Doskonały wynik na prologu dodatkowo podniósł morale Nowotarżanina, który niedzielny finał rozpoczął od atomowego startu i zgarnięcia holeshota w gronie zawodników drugiej linii. Pewna jazda Oskara szybko pozwoliła mu dogonić zawodników pierwszego rzędu, przez co w pewnym momencie plasował się on nawet na 10 pozycji. Prawdziwa próba czekała jednak na słynnej Stołówce Carla, czyli kilkukilometrowej sekcji usłanej ogromnymi głazami. Kaczmarczyk miał z nią do czynienia już dwukrotnie, jednak w tym roku po jej ukończeniu miał jeszcze kilkudziesięciominutowy zapas czasu, co pozwoliło mu zmierzyć się z kolejnymi próbami. W efekcie 4-godzinny limit czasowy dopadł Oskara dopiero na 22 checkpoincie, co dało mu 29 wynik w stawce.

- To najlepszy Erzberg mojego życia, a jednocześnie najtrudniejszy. Moim głównym celem było w tym roku wywalczyć na prologu miejsce w drugim rzędzie finałowego Hare Scramble. No i udało się! To pozwoliło mi wystartować z mocnymi zawodnikami, a tym samym ograniczyć ilość zatorów na trasie. Gdy dojechałem do Stołówki Carla i zobaczyłem, że mam jeszcze ponad 1,5h, to wiedziałem, że jest lepiej niż kiedykolwiek. Zawody ukończyłem na 29 miejscu z 22 zaliczonymi checkpointami, a od 23 dzieliło mnie już naprawdę niewiele. Biorąc pod uwagę, że całość ukończyło 25 zawodników, wiem że jest progres i że jestem na dobrej drodze. Erzberg to jednak nie tylko wynik, ale także bagaż nowego, cennego doświadczenia, które wierzę, że zaowocuje za rok. Dziękuję wszystkim za wsparcie, w tym mojemu zespołowi i sponsorom oraz za doping kibiców, co okazało się nieocenione – powiedział po zawodach Kaczmarczyk.

Zawody wygrał Hiszpan, Alfredo Gomez. Pozycji na podium dopełnili natomiast Graham Jarvis – miejsce drugie – oraz Cody Webb. W topowej 25-tce znaleźli się także Wade Young, Jonny Walker, czy też Paul Bolton i Mario Roman.

Obecnie przed topowym polskim riderem Hard Enduro powrót do krajowej rywalizacji, czyli cyklu Mistrzostw Polski SuperEnduro, w którym z kompletem zwycięstw Oskar zajmuje pozycję lidera w klasyfikacji generalnej Juniorów. Najbliższa runda odbędzie się już 24-25 czerwca w Buczku.

mat. prasowy 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama