Podhale Region

Czwartek, 23 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaCz, 23 Lis 2017 8am

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Wizyta Mistrza ju-jitsu na Podhalu i w Pieninach.

Reklama

Sport

Wizyta Mistrza ju-jitsu na Podhalu i w Pieninach.

111mistrzjisjutsu111

SPORTY WALKI. 14 czerwca na Podhalu  miała miejsce wizyta Mistrza Makoto Kurabe z Japonii. Przyjechał on do szkoły walki Yamabushi, która jest częścią S.K.K.F. AKYAMA.

Wizyta Japończyka związana była z artykułem na temat szkoły walki Yamabushi, Kyoden-Dairi Aleksandrze Kozieł, Shoden Sebastianie Westrych i ich nauczycielu z Japonii - Makoto Kojima, założycielu szkoły Kishin-Juku. Artykuł ten ukaże się w najbardziej znanej japońskiej gazecie o sztukach walki - „HIDEN”.

Sensei Makoto Kurabe również jest Mistrzem ju-jitsu i posiada swoją szkołę w Warszawie. Przyjechał on w nasze strony, gdyż był bardzo zdziwiony, że tak daleko od stolicy nauczane jest jak on to nazwał „prawdziwe ju-jitsu”. Oddzielił on japońskie ju-jitsu od europejskiego, stwierdził też, że by nauczyć się i pojąć ju-jitsu, trzeba czerpać wiedzę ze źródeł czyli trzeba mieć Japońskiego Mistrza. Szkoła Walki Yamabushi jest jedyną szkołą w Polsce, która uczy Kishin-Juku, a Shuhan Kojima regularnie przyjeżdża do Nowego Targu, by uczyć Kishin-Juku.

Mistrz Kurabe wielokrotnie bywał w Polsce, również w naszym rejonie, lecz zawsze było to Zakopane. Tym razem w czasie wizyty odwiedził on Szczawnicę oraz zamek w Niedzicy. Miejsca te bardzo go zauroczyły. Był bardzo zaskoczony, że takie miasteczka jak Szczawnica nie są znane w Japonii i po wizycie w Solar Spa Hotel stwierdził, że musi promować i opisywać takie miejsca, by były bardziej znane.
Opieką w Szczawnicy objął ich Sensei Zbigniew Lach na co dzień trenujący Karate, który też jest zainteresowany innymi sztukami walki, między innymi takimi jak japońskie ju-jitsu.

Po wywiadzie, który przeprowadził w Szczawnicy na Palenicy, wraz z naszymi Mistrzami przejechał do Nowego Targu, by przyjrzeć się treningom prowadzonym przez Mistrza Aleksandra Kozieła. W treningu asystowali mu Sensei Sebastian Westrych oraz Jerzy Knutelski z uczniami, również należący do S.K.K.F AKYAMA.

Na zakończenie swojej wizyty i treningu zaprezentował on kilka technik, których naucza w swojej szkole, a każdy z uczniów przybyłych na trening miał możliwość potrenowania pod okiem Japońskiego Mistrza i zrobienia pamiątkowej fotografii.

Mistrz Kurabe był zadowolony z poziomu prezentowanego przez naszych instruktorów i zapowiedział, że jeśli będzie potrzeba, to z chęcią odwiedzi nasz region, by cały czas podnosić poziom ju-jitsu w Polsce.

mar. prasowy 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama