Podhale Region

Niedziela, 21 styczeń 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 21 Sty 2018 8am

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Kross Rowerowe Podhale Skład rozpoczyna sezon enduro. Nastroje są bojowe

Reklama

Sport

Kross Rowerowe Podhale Skład rozpoczyna sezon enduro. Nastroje są bojowe

111krossreprezentaccj111

KOLARSTWO. Już 22 i 23 kwietnia w jego barwach w zawodach MTB EnduroTrails w Bielsku-Białej wystartuje Robert Piekara. Liderem grupy jest Mariusz Bryja, obecny mistrz Polski enduro.

Ta drużyna sformowała się w czerwcu 2016 roku, a swój pierwszy sportowy „chrzest” przeszła jeszcze w tym samym miesiąca na zawodach w Mieroszowie. W jej szeregach jeździ głównie trzechriderów: Mariusz Bryja, Robert Piekara i Staszek Rusnak. Pozostali czterej to Jakub Gąsienica, Marcin Karpęcki, Marcin Sichelski i Mateusz Krzysik. Są również wspierani przez Krossa i Stowarzyszenie Rowerowe Podhale.Kluczowa okazała się kilkuletnia współpraca topowej polskiej marki z tą organizacją, która jest świetną kuźnią talentów.

Sięgać po najwyższe laury

- Do Krossa jako zawodnik i ambasador marki przystąpiłem w 2014 roku. Stworzył mi dobre warunki do trenowania enduro i również do tworzenia różnego rodzaju filmów oraz zdjęć o tej tematyce. Jako, że jestem też członkiem Stowarzyszenia Rowerowe Podhale, zdecydowaliśmy wspólnie o stworzeniu teamu. Wyłoniliśmy z naszych szeregów najzdolniejszych riderów: Roberta Piekarę i Staszka Rusnaka. AKrosswspiera nas finansowo – opowiada o początkach drużyny Mariusz Bryja, obecnie najlepszy polski zawodnik w kategorii mtbenduro. Ten tytuł w barwach Kross Rowerowe Podhale Składuzdobył w poprzednim sezonie na wyścigu w Baligrodzie. Niestety obecnie kończy leczenie kontuzji i dlatego nie będzie mógł się zjawić na zawodach w Bielsku-Białej.

Bryja na rowerze jeździ od 24 lat, od zawsze jego uwagę przyciągała dyscyplina enduro. Najczęściej zapuszcza się na single tracki w Bukowinie Tatrzańskiej i Kościelisku. Od końca lat ’90. myślał o połączeniu kategorii downhill z cross-country i uczestniczeniu w zawodach w których pod górę wszyscy zawodnicy musieliby wjeżdżać o własnych siłach, a w dół ścigaliby się na wyznaczonych oesach na czas po jak najtrudniejszych trasach. Taka okazja trafiła się w 2009 roku na pierwszych historycznych zawodach enduro w Polsce, które zorganizowano w Świeradowie Zdroju.

– I to podczas deszczu padającego poziomo, po wyjątkowo trudnej trasie. Zawody te ukończyłem na pierwszym miejscu. Od tej pory z reguły kiedy tylko startuję, to kończę w pierwszej trójce – tłumaczy Bryja, jeżdżący na modelu Moon. - Jest to rower bardzo wszechstronny, ma bardzo dobrą geometrię i zawieszenie, które konkuruje z najlepszymi wiodącymi markami. Wsiadałem na wiele rowerów, ale kiedy przejechałem się pierwszy raz na Krossie od razu mi spasował – zaznacza.

Im trudniej, tym większe emocje

Zdaniem Bryi w tym sezonie najciekawszą serią zawodów będzie właśnieEnduro MTB Series, bo są one przeprowadzane w formule "on sight". Jak to wygląda w praktyce? Nikt z zawodników nie zna trasy, dlatego trzeba wykazać się doskonałym refleksem i podejmować szybko właściwe decyzje podczas pokonywania oesów.

Pierwszy z tych wyścigów czeka na Kross Rowerowe Podhale Skład już 20 maja w Srebrnej Górze. Pozostałe zostaną rozegrane wMieroszowie, Baligrodzie i Szklarskiej Porębie.

Stowarzyszenie Rowerowe Podhale powstało w 2014 roku. Jego głównym celem jest upowszechnianie modelu aktywnego stylu życia, czynnego wypoczynku i krajoznawstwa. Jego działacze organizują pokazy, szkolenia i imprezy sportowe. Promują zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania dyscyplin rowerowych i edukują w kwestiach ekologii, ochrony środowiska oraz dziedzictwa przyrodniczego. Działają również na rzecz rozwoju infrastruktury rowerowej w regionie Podhala.Więcej informacji znajdziemy na stronie www.rowerowepodhale.eu.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama