Podhale Region

Niedziela, 21 styczeń 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 21 Sty 2018 8am

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Serce Podhala opanują fani dwóch kółek. Darmowe testy rowerów Kross na Cyklo Warsztatach 2017

Reklama

Sport

Serce Podhala opanują fani dwóch kółek. Darmowe testy rowerów Kross na Cyklo Warsztatach 2017

111cyklowarsztaty111

KOLARSTWO. Szkolenia z techniki jazdy rowerowej (w tym w kategorii enduro), wycieczki w teren, testy topowych modeli, prezentacje dotyczące turystyki oraz mechaniki rowerowej, a także pieczenie kiełbasek przy ognisku i tańce. Takie atrakcje czekają na uczestników III Podhalańskich Cyklo Warsztatów 21-23 kwietnia w Kościelisku.

Program imprezy został tak ułożony, by znaleźli tu coś dla siebie zarówno profesjonaliści, jeżdżący od 20 lat po różnych pasmach górskich, jak i amatorzy, którzy kupili rower górski miesiąc temu. Organizatorzy wydarzenia, czyli Stowarzyszenie Rowerowe Podhale i Fundacja POMBA, zadbali o to, by każdy czuł się swobodnie.

Wykłady, prelekcje i prezentacje będą trwały w MTB Hostelu Kościelisko u bramy Doliny Kościeliskiej przy ul. Strzelców Podhalańskich 11. Natomiast wyjazdy plenerowe pod dowództwem trenerów będą prowadzone okolicznymi trasami rowerowymi wokół Kościeliska.

Profesjonalne szkolenia przez ambasadorów KROSS: od podstaw do morderczego tempa

Punktem wyjścia jest podstawowe szkolenie techniki jazdy – dla osób początkujących i starych wyjadaczy, którzy chcą się pozbyć złych nawyków. Oczywiście wszystko pod czujnym okiem instruktorów z Kuźni MTB.

- Natomiast szkolenie średnio zaawansowane enduro poświęcone jest jeździe po naturalnych górskich szlakach. Poziom trudności trasy pod względem technicznym odpowiada najtrudniejszym górskim maratonom, ale kondycyjnie jest dużo łatwiej. Warunkiem uczestnictwa jest zaliczenie szkolenia podstawowego – mówi Marcin Bukowski, prezes Stowarzyszenia Rowerowe Podhale.

Dla twardzieli, mierzących się na co dzień z najtrudniejszymi górskimi wycieczkami lub zawodami enduro, przewidziano gwóźdź programu, czyli szkolenie zaawansowane. W tym przypadku poziom trudności trasy odpowiada zawodom enduro. Nie zabraknie skoków przez naturalne przeszkody, pokonywania najtrudniejszych sekcji po wielkich korzeniach oraz kamieniach itp. W tym szkoleniu można brać udział już po ukończeniu kursu podstawowego lub średniozaawansowanego. Te dwie ostatnie formy nauki poprowadzi Fundacja POMBA.

Testy rowerów, wykłady, prezentacje i… relaks

Cyklo Warsztaty 2017 to także niepowtarzalna okazja do przetestowania rowerów czołowej polskiej marki Kross, który wspiera całą imprezę. Do dyspozycji gości zostaną udostępnione modele z serii: enduro (modele Moon) i trail (Soil, Grist i stalówki). Będzie można też skorzystać z darmowej lekcji jazdy, organizowanej przez Stowarzyszenie Rowerowe Podhale. Rowery trzeba zarezerwować na miejscu w dniu wydarzenia.

- Nie zabraknie również wykładów i prelekcji, na których słuchacze dowiedzą się, jak zaplanować trasę górską z elementami eksploracji i o czym pamiętać jadąc w nieznane. Doświadczeni specjaliści opowiedzą też o podstawowych czynnościach serwisowych roweru i wytłumaczą, jak kontrolować zużycie poszczególnych części – wylicza Marcin Bukowski.

Zostanie również poruszona tematyka pierwszej pomocy medycznej, fizjoterapii sportowej, działalności organizacji rowerowych, treningów i przygotowań kondycyjnych oraz konstruowaniu rowerów.

Jednak nie samym wysiłkiem i nauką człowiek żyje. Dlatego jako zwieńczenie Warsztatów zaplanowano wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskotekowe tańce i wypoczynek w saunie.

Program III Podhalańskich Cyklo Warsztatów:

21.04 Piątek

15:00 – 23:00 Kwaterowanie uczestników warsztatów, potwierdzenie obecności
20:00 – 21:00 Rozpoczęcie warsztatów, komunikat organizacyjny, kolacja / ognisko

22.04 Sobota

6:00 – 8:30 Kwaterowanie uczestników warsztatów, potwierdzenie obecności
7:30 – 8:30 Śniadanie wydawane w bazie MTB Hostel
9:00 – 14:00 Szkolenie techniki jazdy - grupa I szkolenie podstawowe, grupa II szkolenie średnio zaawansowane, grupa III szkolenie zaawansowane, wycieczka enduro z przewodnikiem dla pozostałych uczestników
15:00 Obiad (będzie wydawany w bazie Warsztatów)
17:00 – 19:30 Blok prezentacji i wykładów
20:00 Ognisko - kolacja, dyskoteka i relaks w saunie

23.04 Niedziela

7:30 – 8:30 Śniadanie wydawane w bazie MTB Hostel
09:00 – 14:00 Szkolenie techniki jazdy - grupa V szkolenie podstawowe, grupa VI szkolenie średnio zaawansowane, grupa VII szkolenie zaawansowane, wycieczka enduro z przewodnikiem dla pozostałych uczestników
15:00 Obiad / ognisko i zakończenie warsztatów

Bilety na warsztaty kosztują od 125 zł do 299 zł. Więcej informacji na temat III Podhalańskich Cyklo Warsztatów 2017 znajdziemy na stronie www.rowerowepodhale.eu, a opisy rowerów do testowania na stronie www.kross.pl.

materiał prasowy 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama