Podhale Region

Środa, 26 lipiec 2017

Ostatnia aktualizacjaŚr, 26 Lip 2017 3pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny

Reklama

Sport

Za nami drugi etap Euroregion Tatry Tour

11aaascbgrfrrrrr

KOLARSTWO. 23 lipca w Liptowskim Mikulaszu odbył się drugi etap wspólnego polsko-słowackiego wyścigu rowerowego Euroregion Tatry Tour.

Wiatr dał się we znaki

11asasegeat22

ŻEGLARSTWO. 22 lipca  na Jeziorze Czorsztyńskim rozegrały się II Otwarte Regaty Yacht Clubu Vito. Pogoda była piękna, niestety żeglarzom nie dopisał wiatr, który wiał w porywach
1,5 m/s w skali Beauforta. Z tego powodu odbył się tylko jeden bieg.

X regaty Bosmana Stacha - z zamówioną pogodą i sportową rywalizacją

regstach17JEZIORO CZORSZTYŃSKIE. Dekada Regat o Puchar Bosmana Stacha zapisała się kilkoma „strzałami w dziesiątkę”. Najważniejsza były: pogoda - bardzo słoneczna - i idealny wiatr (stały, zachodni, bez groźniejszych szkwałów, trójka w skali Beauforta). Dzień wcześniej Organizator, bosman Stanisław Janowiak z Podhalańskiego Towarzystwa Żeglarskiego, z pełnym przekonaniem w głosie zapowiadał: pogoda będzie. I słowa dotrzymał.

Rafał Majka wystartuje w Tour De Pologne!

11aaamjakaasa111

KOLARSTWO. Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) wystartuje w 74. Tour de Pologne UCI World Tour. Polski kolarz wygrał nasz narodowy wyścig w 2014 roku. Tegoroczna edycja Tour de Pologne rozpocznie się 29 lipca w Krakowie, a zakończy 4 sierpnia Bukowinie Tatrzańskiej.

Mistrzostwa Europy w Gdyni? Bierzemy to pod uwagę (tekst promocyjny)

111zagdynia1212

KOLARSTWO. Z jednej strony zbliża się Tour de Pologne, z drugiej wciąż wracam myślami do mistrzostw Polski w Gdyni. Udało się tam stworzyć coś, o czym zawsze marzyliśmy. Kolejny raz wyznaczyliśmy nowy standard jakości, bo nigdy wcześniej nie było transmisji telewizyjnej i tak szerokiej relacji z imprezy tej rangi w naszym kraju – mówi Czesław Lang.

Kolejny krok Oskara Kaczmarczyka w drodze po Mistrzostw Polski

111aaaoskkaczmarczyk1111

SPORTY MOTOROWE. Ambitny Junior, który ma już na swoim koncie tytuł wicemistrza kraju SuperEnduro, w miniony weekend w Bytomiu potwierdził, że w tym roku ma ogromny apetyt na mistrzostwo. W trakcie VI i VII eliminacji Kaczmarczyk triumfował w sumie w aż 5 wyścigach swojej klasy i raz - po dość poważnym wypadku - zarejestrował się na linii mety jako drugi. Finalnie z Bytomia wyjechał więc z pakietem 117 punktów, który pozwoliły mu tym samym umocnić się na pozycji lidera tegorocznego cyklu.

Zderzenie ze ścianą

111aagorcypotok111

BIEGI. W jedenej z holenderskich miejscowości niedaleko Amsterdamu odbyły się drugie w historii Mistrzostwa Europy w biegach z przeszkodami. W gronie 70 reprezentantów Polski, było sześciu przedstawicieli Podhala, którzy zakwalifikowali się na Mistrzostwa dzięki świetnym wynikom osiąganym na krajowym podwórku i wysokim miejscom w rankingach OCR Polska.

Bolechowska i Bodurka najlepsi

11aaabieimpzakopanego1112

BIEGI GÓRSKIE. 4 Mistrzostwa Zakopanego w biegu pod gorę wygrali Dominika Bolechowska i Krzysztof Bodurka, który obronił swój ubiegłoroczny triumf w tych zawodach.

Pokonali deszcz, pokonali błoto, dotarli na szczyt

11aazamana111

KOLARSTWO GÓRSKIE. W Łopusznej i Waksmundzie odbyły się kolarskie zawody Gorce MTB Challenge, zaliczane do Otwartych Mistrzostw Małopolski.

74. TOUR DE POLOGNE - siedem dni wielkiego ścigania

20170720Tdp274. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 29 lipca na Rynku Głównym w Krakowie. W ciągu siedmiu dni kolarze pokonają 1132 kilometry. Decydująca walka o zwycięstwo rozegra się podczas ostatniego, królewskiego etapu w Bukowinie Tatrzańskiej.

Wójcik poza zasięgiem

11aasass11podhale tour

KOLARSTWO SZOSOWE.  Nie ma mocnych w tegorocznej edycji wyścigu szosowego Podhale Tour na Adama Wójcika. Reprezentant UKS Podwilk odniósł trzecie etapowe zwycięstwo, czym praktycznie zapewnił już sobie triumf w klasyfikacji generalnej.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama