Podhale Region

Czwartek, 23 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaCz, 23 Lis 2017 8am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka

Reklama

Nieco mniej kozic w Tatrach

TATRY. 1263 - tyle kozic naliczono tej jesieni w Tatrach. Akcja odbyła się pfot. Stanisław Wierzbanowski TPN 2 wyniko polskiej i słowackiej stronie gór jednocześnie.

Gmina Nowy Targ na targach SNOW-EXPO w Warszawie

GMINA NOWY TARG. Targi Snow Expo to jedno z największych, wydarzeń o temareceived 1374945265968469tyce sportowo-turystyczno-zimowej, które gromadzi tłumy miłośników białego szaleństwa. W dniach 4 – 5 listopada 2017 roku na PGE Narodowym przedstawiciele Gminy Nowy Targ wraz z Wójtem Gminy Panem Janem Smarduchem uczestniczyli w targach.

Ruszyły prace w Muzeum – Orawskim Parku Etnograficznym

ORAWA. W zubrzyckim skansenie – Muzeum – Orawskim Parku EtnograM OPE 1 wynikficznym z początkiem września rozpoczęły się prace związane z realizacją projektu „SKANSENOVA – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu”.

Perspektywy polsko-słowackiej współpracy regionalnej i transgranicznej - wspólne spotkanie

POLSKA/SŁOWACJA. Wspólne posiedzenie prezydiów Sejmu i Rady Narodowej Republiki Słowackiej odbyło soz3byo33yla66f73o wynikię w Tatrzańskiej Łomnicy na Słowacji. W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele Związku Euroregion Tatry na czele z przewodniczący Rady Związku Euroregion Tatry Bogusławem Waksmundzkim oraz wraz z partnerem słowackim Združeniem Euroregión Tatry.

Czarny Dunajec z nowy ścieżkami

GMINA CZARNY DUNAJEC. Czarnodunajecka gmina jest pełna zabytków i historii. Teraz6b6f97752b29ac8c6dca6e9593fe4187 wynik coraz śmielej stawia i na turystykę oraz inwestycje przygotowywane z myślą o turystach. Są budowane i rozbudowywane ścieżki rowerowe.

Konkurs na „Najpiękniejszy ogród w gminie Raba Wyżna 2017”.

Pod patronatem medialnym Podhale Region. GMINA RABA WYŻNA. Kilka miesięcy trwał konkurs na „Nphoca thumb l najpikniejszy ogrd w gminie raba wyna 2017 1ajpiękniejszy ogród w gminie Raba Wyżna 2017”. W tym czasie specjalna komisja oceniała zgłoszone do udziału ogrody i ogródki. Zwycięzców tych zmagań poznaliśmy podczas galowego koncertu. Otrzymali oni specjalne statuetki oraz nagrody.

Odsłonięcie tablicy Józefa Madei na schronisku „Orlica” w Pieninach

PIENINY. Na froncie schroniska „Orlica” w Pieninach odsłonięto tablicę upamiętniającą Józefa Madeję – legendarnego przewodnika, znakarza, flisaka i gawędziarza, zwanego powszechnie pienińskim Sabałą, żył w lata02ch 1849-1925.
Prezes Oddziału Pienińskiego PTTK Marek Misztal przybliżył sylwetkę Józefa Madei, który w historii był jednym z czterech pierwszych przewodników w Pieninach, którzy otrzymali w 1894 prawo prowadzenia gości uzdrowiska w pobliskie góry.

Kolejne Szaflary Tour 2017

SZAFLARY. Tegoroczna edycja Szaflary Tour odbyła się tradycyjnie na placu przy kościele św. Andrzeja Apostoła, pod hasłem MTB przygoda. Zmieniona formuła związana była z przeprowadzeniem szkoleń podstawowych dla dzieci z zakresu techDSC03089 Kopiowanie wyniknik jazdy na rowerze górskim. W tym celu do szkolenia został wykorzystany pumptrack oraz liczne przeszkody imitujące te prawdziwe, które można spotkać w terenie górskim.

Pełna historii i kultury gmina

RABA WYŻNA. Rabiańska gmina ma moc atrakcji nie tylko przyrodniczych, ale i historycznych, a także tych związanych z kulturą, sztuką i religią. To dlatego cieszy się niesłabnącym, a wręcz można powiedzieć wzrBukowina Osiedleastającym zainteresowaniem turystów.

II Przegląd Artystyczny Kół Gospodyń Wiejskich

GMINA NOWY TARG. Gospodynie z 11 wiosek rywalizowały dziś na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej. Choć Przegląd Artystyczny Kół Gospodyń Wiejskich gminy Nowy Targ odbywał sieDSC07302 dopiero po raz drugi, to jednak panie walczyły zawzięcie, śpiewajac i prezentując niedługie spektakle. 

Plan likwidacji reklam przy Zakopiance

TATRY. Powstała inicjatywa „Montevideo” – Widzę góry. To wspólne przedsięwzięcie Województwa Małopolskiego i niemal wszystkich gmin leżących wzdłuż Zakopianki. Jej celem jest walka w wszechobecnymi reklamami pDSC 2411rzy drodze. Jak zapowiadają inicjatorzy chcą uwolnić Tatry i podhalańskie widoki od szpecących billboardów. Twierdzą bowiem, że teraz pobocza wzdłuż Zakopianki wyglądają jak wielki katalog reklamowy.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama