Podhale Region

Sobota, 21 kwiecień 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 20 Kwi 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka

Reklama

Z Krakowa na 4 kontynenty i „bez wiz do USA” (aktualizacja)

ZAKOPANE. Imponująca jest sieć połączeń z lotniska Kraków Airport. Oferuje ono aż ponad 100 połączeń z 4 kontynentami: Europą, Azją, Afryką i Południową Ameryką, obsługę 22 przewoźników.lot W najnowszej tegorocznej siatce połączeń pn. #PROSTOzKRAKOWA znalazły się: Węgry (Budapeszt), Bułgaria (Burgas), Zjednoczone Emiraty Arabskie (Dubaj) i Jordania (Amman). Natomiast już od 1 lipca dreamlinery LOT-u będą latały dwa razy w tygodniu do Chicago w Stanach Zjednoczonych.

Wiosenne narty na Kasprowym Wierchu. Promocja na skipassy

TATRY. Narty w kwietniu na naturalnym śniegu, w wysokogórskich warunkach? Trudno się oprzeć tym bardziej, że od 16 kwietnia skipassy są dostępne w niższych cenach. Jak co roku sezon na Kasprowym Wierchu trwPKL Kasprowy Wierch 1 wynika najdłużej w Polsce!

Policyjni narciarze testują nowe stroje

ZAKOPANE. Od kilku lat na stokach narciarskich można spotkać umundurowanych pDSCN2129 wynikolicjantów. Teraz policjanci testują nowe stroje.

Lawinowe ABC po raz siódmy

TATRY. Już po raz siódmy w ramach akcji Lawinowe ABC zorganizowano liczne wydarzenia – wycieczki edukacyjne dla uczniów, warsztaty z ratownikami TOPR, prelekcje, konkursy. Większlawinoweabc1 wynikość działań koncentrowała się wokół treningowego centrum lawinowego PZU na Kalatówkach.

Grulownik, sołdra i święconka - spiskie potrawy kandydują na listę produktów tradycyjnych

GASTRONOMIA. Aż trzy potrawy ze Spisza grulownik – tworoźnik spiski oraz sołdra – sołdrzyna spiska oraz święconka, a także kiełbasa tradycyjnie wyrabiana i miód ze spadzi iglastej z Harbutowic– to pięć najnowszyDSC 3730 wynikch małopolskich produktów, które są kandydatami do włączenia ich na listę produktów tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Turysto! Szanuj fioletowy cud, czyli akcja HOKUS KROKUS

krokus18TATRY – PODHALE. Przed nami dwa weekendy z pogodą idealną na górskie wycieczki. I zaczynają kwitnąć krokusy. Ten zjawiskowy, fioletowy cud natury potrwa krótko, a doświadczenia kilku poprzednich lat pokazały, że w każdy weekend kwitnienia tylko do Doliny Chochołowskiej zjeżdża ok. 70 tys. ludzi. By zapobiec problemom, perturbacjom i szkodom w przyrodzie związanym z takim najazdem, Tatrzański Park Narodowy wespół z gminą Kościelisko i Lokalną Organizacją Turystyczną – rozwija akcję HOKUS KROKUS.

Zimowe zawody narciarskie i snowboardowe o puchar rektora

Pod patronatem medialnym Podhale Region. NOWY TARG. KilkudziesiObraz1 wynikęciu studentów, a także pracownicy i wykładowcy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu wzięli udział w zimowych zawodach narciarskich i snowboardowych o puchar rektora. Zostały one zorganizowane na Długiej Polanie w stolicy Podhala.

Nosal dla narciarzy?

PODHALE. Wszystko wskazuje na to, że Nosal zostanie ponownie otwarty dla narciarzy. Tak zawiceminister sportu stawiarskipewniał podczas konferencji prasowej w Nowym Targu wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski.

Wkrótce Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce- Klikuszowa

GMINA NOWY TARG. Dwie dotacje otrzymała nowotarska gmina. Dzięki temu powstanie Centrum NaKilkuszowa 02 wynikrciarstwa Biegowego Gorce- Klikuszowa.

„Światło ze Wschodu” - Wirtualny spacer po Wiktorówkach i Ludźmierzu

RELIGIA. Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie w ramach projektu „Światło ze Wschodu”, realizowanego w ramach programu Interreg Polska-Słowacja, zrealizował spacery wirtszlak maryjny 2018 wynikualne w miejscach kultu Maryjnego. Zapraszamy do wirtualnego spaceru w miejscach kultu Maryjnego, wśród których znajdują się obiekty takie jak: Wiktorówki, Zakopane i Ludźmierz.

Tatrzański Park Narodowy z unijną dotacją na projekt edukacyjny

TATRY. Tatrzański Park Narodowy otrzymał dofinansowanie, przyznane przez NaDSC05795 Kopiowanie wynikrodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, na specjalny projekt edukacyjny pod nazwą „Akademia Tatry – działania edukacyjne dla społeczności lokalnej”. Unijne wsparcie wyniesie ponad 400 tysięcy złotych.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama