Podhale Region

Sobota, 21 kwiecień 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 20 Kwi 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia

Reklama

Uczcili 100 lat od śmierci Aleksandra Matonogi

GMINA JABŁONKA. Msza święta w setną rocznicę śmierci Aleksandra Matonoga była w Podwilku. Koncelebrował ją w kościele parafialnym w Podwilku ks. proboszcz Kazimierz Gunia. Uczestniczyli w niej przedstawiciele jabłonczańJAN 1534skiej gminy, a także uczniowie i nauczyciele z Podwilka.

Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej

POWIAT TATRZAŃSKI. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach otrzymało tkrzeptowkiytuł Sanktuarium Narodowego. Tak zdecydowała Konferencja Episkopatu Polski.

Palmy – symbol, uroda i magiczna moc

palmludz18PODHALE. W wielu miejscowościach Podhala szósta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Palmowa, obchodzona jest wyjątkowo uroczyście. Towarzyszą jej procesje z palmami, ich święcenie i konkursy. Niektóre osiągają niebotyczną wysokość i są okazami zdobniczej sztuki.

Zawierzenie św. Michałowi Archaniołowi na Orawie

ORAWA. Cudowna Figura św. Michała Archanioła z góry Gargano z Włoch nawiedDSC08858ziła parafię św. Brata Alberta w Jabłonce Borach. Była przez ponad dobę od wieczornej mszy św we wtorek aż do środy wieczorem, gdy to odjechała do parafii w Piekielniku.

Droga Krzyżowa w góralskiej oprawie

20180324droga krzyzowa 01 1"Twojom Drogę z Krzyzym dziś łozmyślać fcymy, swoje trudy zycio, smutki ś Niom łoncymy. Przyjmij nieudolne nase modły Panie, nad swoim stworzyniym miej politowanie".

13 lat temu w sanktuarium Królowej Podhala żegnano Gazdę Świata - Świętego Jana Pawła II

LUDŹMIERZ. Dokładnie 13 lat temu 2 kwietnia 2005 roku na wieść o ciężkim stMVC 396Fanie Ojca Świętego Jana Pawła II w ludźmierskim sanktuarium Matki Bożej rozpoczęto kolejne modlitwy w jego intencji.

Ekstremalne spotkanie z Bogiem zmienia życie

PODHALE. Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie nie tylko dla ciała, bTak było w Łapszach Niżnych przed rokiem...o trzeba przejść w skupieniu trasę ok. 40 km nocą, ale przede wszystkim dla ducha i duszy. To ćwiczenie duchowe, otwierające na głęboką medytację i modlitwę. Opuszczamy swą strefę komfortu mówiąc Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać. Ekstremalna droga krzyżowa, dobrze przeżyta i przygotowana, zmienia życie. To czas słuchania Boga, zrozumienia naszego Odkupienia, Krzyża, cierpienia.

Grób Pański w Wielką Sobotę

WIELKANOC. Grób Pański to bardzo ważne miejsce. To tu zgodnie z tradycją kgrobswkatarzytnaatolicką to grób Jezusa Chrystusa, Zbawiciela Świata. To tu jest wystawiony Najświętszy Sakrament na zakończenie liturgii Wielkiego Piątku. W Polsce groby zazwyczaj nawiązują do sytuacji w Polsce i na Świecie.

Mężnie wyznajcie wiarę

PODHALE. Sakramentu Bierzmowania w uroczystość Świętego Józefa udzielił abp Marek Jędraszewski metropolita krakowski młodzieży w Małem Cichem w kościele p. w. św. Józefa przy dominikańs26026312107 4fff8c7e2f zkim ośrodku duszpasterskim.

Niedziela Palmowa w Rabce-Zdroju

RABKA – ZDRÓJ. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową w Rabce – Zdroju przy miejscowym starym kościółku muzeum im. Władysława Orkana został zorganizowany już po raz 60 Konkurs IMG 9568 wynikPalm Wielkanocnych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli starosta Nowotarski Krzysztof Faber oraz burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło.

Upamiętnili w sanktuarium żołnierza 21. Brygady Strzelców Podhalańskich

LUDŹMIERZ. Dzisiaj w uroczystej mszy świętej i poświęceniu drogi krzyżowej wokół Bazyliki Matki Bożej Ludźmierskiej udział wzięli żołnierze 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. JAN 8254To oni ufundowali bowiem jedną ze stacji. To jednak na III stacji jest wizerunek jednego z żołnierzy st. chor. Jana Kiepury, który zginął w Afganistanie 5 lat temu.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama