Podhale Region

Czwartek, 23 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaCz, 23 Lis 2017 8am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia

Reklama

Śp. ks. prałat Franiszek Juchas spoczął w Czarnym Dunajcu

GMINA CZARNY DUNAJEC. Dzisiaj na cmentarzu w Czarnym Dunajcu w rodzinnym grobowcu spoczął ks. prałat Franciszek Juchas, wieloletni proboszcz parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Poroninie, a prywatnie brat śp. ks. TadDSC02895 wynikeusza Juchasa, kustosza ludźmierskiego sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala. W pogrzebowej uroczystej mszy świętej udział wzięło aż 106 kapłanów. Koncelebrze przewodniczył ks. bp Jan Zając.

Pożegnanie ks. prałata Franciszka Juchasa

PODHALE. Uroczysta importa rozpoczynająca uroczystości pogrzebowe ks. prałata Franciszka Juchasa, bDSC07546rata śp. ks. prałata Tadeusza Juchasa, kustosza sanktuarium Matki bożej Królowej Podhala odbyła w niedzielę w kościele parafialnym p.w. św. Marii Magdaleny w Poroninie, gdzie zmarły duszpasterz był przez lata proboszczem.

Święci z Pańskiego Orszaku

orszakws17NOWY TARG. Nowy Targ dołączył do grona miast, które przed 1. Listopada urządzają Orszak Wszystkich Świętych. To radosny pochód – ze śpiewem i modlitwą - dorosłych i dzieci przebranych za swoich patronów lub innych wybrańców Boga. Ma on przypominać o prawdziwym wymiarze tego dnia.

Zmarł Ks. Prałat Franciszek Juchas, wieloletni proboszcz w Poroninie

PODHALE. Dzisiaj 15 listopada po południu zmarł nagle w drodze do kaplicy na nabożeństwo w ks juchas franciszekStarem Bystrem ks. prałat Franciszek Juchas, brat śp. ks. prałata Tadeusza Juchasa, kustosza sanktuarium Matki bożej Królowej Podhala.

XXI Stabat Mater - Festiwal Piosenki Religijnej

JABŁONKA. Trzydniowy XXII Festiwal Piosenki Religijnej na Orawie - Stabat Mater zgromJAN 5825adził licznych wykonawców z całej Małopolski. Gwiazdą festiwalu w tym roku jest New Day. Wystąpi ona w niedzielę o godzinie 18.

Nawiedzenie figury Św. Michała Archanioła w stolicy Podhala

NOWY TARG. Nawiedzenie figury św. Michała Archansw Michał Archaniołioła z cudownej groty objawień na górze Gargano będzie w parafii p.w. św. Jadwigi Królowej od 8 do 10 listopada. Po każdej mszy świętej będzie możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła.

Konsekracja kościoła św. Jana Pawła II

NOWY TARG. Kościół p.w. św. Jana Pawła II został uroczyście konsekrowany przez abpa Marka JędraDSC 0172szewskiego. To on także koncelebrował mszę świętą z udziałem licznych kapłanów. W uroczystości udział wzięli licznie parafianie, a także mieszkańcy innych nowotarskich parafii.

Wszystkich Świętych - "Zbawienie u Boga naszego"

PODHALE. Uroczystość Wszystkich Świętych to czas, gdy odwiedzamy cmentarDSC02392ze, zapalamy znicze, ale przede wszystkim modlimy się za naszych zmarłych. Wierzymy, że są oni w Niebie, są wśród świętych.

Trzej archaniołowie czuwają nad parafią św. Jana Pawła II

GMINA RABA WYŻNA. Parafia p.w. św. Jana Pawła II w Podsarniu ma trzy dzwony k20171019 173034 wynikościelne: Michał, Rafał i Gabriel. Zostały one uroczyście poświęcone, podobnie jak droga krzyżowa, przez ks. biskupa Damiana Muskusa w święto błogosławionego Jerzego Popiełuszki..

Finał XXI Stabat Mater

GMINA JABŁONKA. XXI Festiwal Piosenki Religijnej na Orawie „Stabat Mater” dobiegł końca. Był on, jJAN 6149ak co roku zorganizowany w siedzibie Orawskiego Centrum Kultury. Festiwal ów był czasem radosnego spotkania młodych i wielbienia Boga poprzez śpiew, zabawę i wspólną modlitwę.

XVII Dzień Papieski w Szaflarach

GMINA SZAFLARY. W Kościele Św. Andrzeja Apostoła w Szaflarach w minioną nifot. GCKPiT 5edzielę odbył się koncert ku czci Św. Jana Pawła II, zorganizowany w ramach obchodów XVII Dnia Papieskiego.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama