Podhale Region

Niedziela, 23 wrzesień 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 23 Wrz 2018 6pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia

Reklama

Dom na Wzgórzu - siostra Danuta z Ludźmierza we Włoszech

katedra 11092018 14WŁOCHY. 7 września 2018 r. w piątek, s. Maria Grzesiuk z Watykanu i s. Danuta Lipińska z Ludźmierza przyjechały do Trivento (CB). Niemal na progu domu okazało się, że wieczorem o 18.00 w wigilię urodzin Matki Bożej w sanktuarium diecezjalnym w Canetto ks. Biskup Claudio Palumbo odprawia Mszę św. rozpoczynającą odpust i zaprasza siostry do wzięcia udziału.

Przychodzimy do Ciebie Królowo Wojsk Górskich (z ponad 500 zdjęć)

DSC03161LUDŹMIERZ. Już po raz XXXI odbyły się Dożynki Podhalańskie. Tym razem były jednak wyjątkowe połączone z I Świętem 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, której to żołnierze w 80 rocznicę zawierzenia się Matce Bożej Ludźmierskiej dziś odnowili uroczyście swe śluby. – Królowo Wojsk Górskich, opiekunko naszej Podhalańskiej Brygady przyrzekamy: służyć wiernie Rzeczpospolitej, bronić Jej niepodległości i granic. Sztandar, który nas jednoczy godnie nosić, a gdyby zaszła taka potrzeba, ciałem swoim chronić” – ślubowali dziś żołnierze.

38. Msza Ludzi Gór – słowo o ślebodzie i kilkutysięczna rzesza

mszaturbacz181GORCE. W niedzielę od rana drogi z obu stron Gorców wiodły do kaplicy pod Turbaczem. Wędrowców nie odstraszały rozmoknięte po obfitym deszczu szlaki. Inni organizowali transport terenowymi samochodami, jeszcze inni wyruszyli na rowerach górskich lub konno. Wszystkich ich przyciągnęła 38. Msza Ludzi Gór z metropolitą krakowskim, arcybiskupem Markiem Jędraszewskim.

Dziękowali Bogu za plony, czyli Hołdymas

DSC 0089Pod patronatem medialnym Podhale Region. GMINA CZARNY DUNAJEC. Rolnicy podziękowali Bogu za tegoroczne plony podczas tradycyjnego Hołdymasu. Wszystkie wieńce nawiązywały do tegorocznych obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Poświęcił je podczas eucharystii ks. Janusz Rzepa.

37 Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę do Matki (zdjęcia z każdego dnia)

DSC01728PODHALE/JASNA GÓRA. Szli w czterech grupach: Bachledówka, Nowy Targ, Orawa i Rabka. Wszyscy jednak podążali w tym samym kierunku do Matki Bożej Królowej Polski na Jasną Górę do Częstochowy. Każdy pielgrzym niósł własne intencje, ale i tych spotkanych po drodze, modlił się też za Polskę w 100 - lecie Odzyskania Niepodległości. 37 Pielgrzymka Góralska szła 9 lub 8 dni w zależności od miejska skąd ruszyła. 9 dni szli pielgrzymi z Bachledówki i z Nowego Targu, po 8 ci z Orawy i Rabki. Średnio dziennie pokonywali 30 km trasy idąc drogami, lasami i polami.

Msza święta ekumeniczna 50. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

DSC02028Pod patronatem medialnym Podhale Region. ZAKOPANE. Tradycyjnie już wszyscy uczestnicy jubileuszowego 50. Festiwalu Folkloru ziem Górskich ze wszystkich krajów, niezależnie od wyznania, zgromadzili się na Ekumenicznej Mszy Świętej w kościele p.w. Świętego Krzyża.

Z Podhala do Medjugorie przez Łagiewniki

36707495 2024828040925363 5932103022715863040 nPIELRZYMKA. Wyjechali na motocyklach z całej Polski w ramach III Pielgrzymki Motocyklowej pt. „Iskra Miłosierdzia” – Kraków – Medjugorie 2018”. Pokonali w spiekocie i deszczu trasę od Krakowa z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach aż do Medjugorie, w sumie ponad 1300 kilometrów. Tak świadczyli o swej wierze Europie. Wśród motocyklistów byli i pielgrzymi z Podhala.

Brońcie godności i życia ludzkiego

DSC01934LUDŹMIERZ. Tysiące pielgrzymów i to nie tylko z całego Podhala, ale i z innych rejonów Polski oraz ze Słowacji i Ameryki wzięło udział w dzisiejszym odpuście Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej Królowej Podhala. Byli i parlamentarzyści poseł Anna Paluch i poseł Edward Siarka oraz radni i wójtowie.

Od Królowej Podhala pielgrzymują do Królowej Polski

DSC01006LUDŹMIERZ. Dzisiaj 37 Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę – „Strumieniu odsłoń mi tajemnicę swego początku” ruszyła z Bachledówki i z Nowego Targu. Nowotarscy pielgrzymi uroczysta msze świętą na rozpoczęcie pielgrzymiego szlaku mieli w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu.

Tatrzańskie Worship - ewangelizacja w stolicy Tatr

PMU 6621ZAKOPANE. Już po raz kolejny w stolicy Tatr odbyło się wielkie wydarzenie ewangelizacyjne. Akcja była przeprowadzona pod nazwą: „Tatrzańskie Worship”. Miało ono na celu głoszenie Dobrej Nowiny, tak, aby każdy mógł doświadczyć mocy i miłości Bożej. Kierowane było zarówno do turystów, jak i miejscowych. Organizatorem tego wydarzenia była Szkołą Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej Sursum Corda i Wspólnota Żywej Wiary z Zakopanego.

37. Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę. – Niech to będzie czas błogosławiony

pielgrz18NOWY TARG. Dzień po dniu z podhalańskich parafii wyruszają pielgrzymki na Jasną Górę. Dziś wyszła o wiele większa niż ubiegłego roku, bo 150-oosbowa grupa z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po drodze będą do niej dołączać inne grupy, a najliczniejsza – w Makowie.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama