Podhale Region

Poniedziałek, 12 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 12 Lis 2018 4pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Nasze sprawy

Reklama

IKEA i Tatrzański Park Narodowy łączą siły na rzecz lepszego klimatu w Zakopanem - informacja prasowa

20181108budynek TPNIKEA razem z Tatrzańskim Parkiem Narodowym (TPN) podjęła współpracę na rzecz klimatu. Jednym z efektów działań jest zamontowana na budynku Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zakopanem instalacja fotowoltaiczna od IKEA.

II edycja akcji „Skarpety i rękawiczki dla bezdomnych”

2017 Przekazanie w Szkole w PodwilkuPODHALE. Publiczne Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi SPSK w Czarnym Dunajcu, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej i Szkoła Podstawowa w Podczerwonem zachęcają do wzięcia udziału w akcji „Skarpety i rękawiczki dla bezdomnych”.

Pierwsza Przysięga Wojskowa w 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

20181014ide004W niedzielę 14 października na terenie Jednostki Wojskowej w Rząsce 90 żołnierzy - ochotników 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11MBOT) złożyło przysięgę wojskową.

Szkolenia Rotacyjne 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej

180412ide118Działania w nieprzyjaznym środowisku, techniki przetrwania, nawigacja, maskowanie na tyłach wroga, planowanie ucieczki. To tylko niektóre zagadnienia z zakresu SERE, będącego częścią najbliższego dwudniowego szkolenia rotacyjnego żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11MBOT), zaplanowanego na 27-28 października.

Przed XIX Kwestą Nowotarską – spotkanie organizacyjne

kwestazap18NOWY TARG. Kwesta Nowotarska, 19 lat temu zapoczątkowana przez ówczesnego burmistrza Marka Fryźlewicza, zbliża się do swojego zacnego jubileuszu. Przypadnie on za rok. Kolejną, tegoroczną, XIX edycję, organizuje, jak zwykle, Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Nowym Targu, przy współpracy z Urzędem Miasta Nowy Targ.

Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej

20181018zostan zolnierzemRuszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa , stabilna i perspektywiczna praca.

Strażacy ochotnicy z Kowańca z nowym sprzętem

07 MG 0169NOWY TARG. W remizie nowotarskiej Ochotniczej Straży Pożarnej odbyło się podsumowanie realizacji dwóch projektów, których celem jest poprawa warunków funkcjonowania organizacji działających na rzecz bezpieczeństwa. Obydwa projekty współfinansowane są ze środków Województwa Małopolskiego oraz Gminy Miasto Nowy Targ.

Mercedes dla OSP Sieniawa

43851524 2387592794589878 5440463820059312128 nGMINA RABA WYŻNA. Uroczyście został przekazany jednostce OSP Sieniawa średni samochód ratowniczo – gaśniczy marki mercedes. W wydarzeniu udział wzięli udział zaproszeni goście.

Siódma kampania profilaktyczna Podhalańskich Amazonek. Badaj się, by wygrać życie!

amazonkiwrzes18NOWY TARG. Siódmy raz Stowarzyszenie Podhalańskie Amazonki zorganizowało w nowotarskim MOK-u akcję profilaktyczną raka piersi, który stał się już dużym problemem dzisiejszego społeczeństwa, ale nie musi być wyrokiem. Kilkugodzinny program artystyczny z częścią plenerową na placu przed obiektem był też okazją do podziękowań dla samorządów, osób i sponsorów wspierających szlachetne działania Amazonek.

Złote gody w Rabie Wyżnej

jubileusze 2018GMINA RABA WYŻNA. Aż 24 pary małżeńskie świętowały swój jubileusz Złotych Godów w gminie Raba Wyżna. Były medale, dyplomy, upominki i łzy wzruszenia.

Pierwsza debata, czyli… jeden kandydat, dwa portrety, wystąpienie Pełnomocniczki i odpowiedź

debatant18NOWY TARG. W debacie kandydatów na burmistrza, zorganizowanej przez Nowotarską Telewizję Kablową – jak zwiastowały odpowiedzi na zaproszenie skierowane do trzech komitetów wyborczych – wziął udział tylko jeden kandydat. Był to urzędujący burmistrz Grzegorz Watycha. Agata Michalska, kandydatka KWW „Razem Nowy Targ, nieobecność uzasadniła koniecznością załatwiania w Warszawie ważnych spraw zawodowych, natomiast Paweł Liszka – kandydat KWW „Dobra Zmiana w Mieście”- odmówił z powodu kolizji terminu debaty z harmonogramem wcześniej ustalonych spotkań z wyborcami.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama