Podhale Region

Czwartek, 23 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaCz, 23 Lis 2017 8am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Nasze sprawy

Reklama

Lucjan szuka domku

NOWY TARG. Około 2 miesięczny kotek, najpewniej przez kogoś wyrzucony szuka domku. Lucja13223n, bo takie dostał imię został znaleziony zziębnięty na polu. Leżał pod samochodem nad Czarny Dunajcem i bardzo płakał. 

Niepełnosprawny student rozmawia z Olą Król, złotą medalistką

NOWY TARG. Marek Guarnera, niepełnosprawny student Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej studiujący dziennikarstwo przeprowadził bardzo ciekawy wywiad z Aleksandrą Król, złOla i Marekotą medalistką w Snowboardowym Slalom Gigancie Równoległym z Nowego Targu.

„Każdy rodzi się oryginałem, ale niektórzy odchodzą jako fotokopie”

Pod patronatem medialnym Podhale Region. POWIAT NOWOTARSKI. Kilka dni temu kościóIMAG2649 wynikł katolicki obchodził uroczystość wszystkich świętych. Wszystkich tzn. także tych którzy nie zostali oficjalnie wyniesieni do tej godności.Potrzebujemy świętych. Potrzebujemy świętych nie tylko tych z odległego średniowiecza często nie pasujących dzisiaj do naszej rzeczywistości. Nasze czasy domagają się autorytetów, domagają się wzorów do naśladowania, domagają się współczesnych świętych, także tych nie wyniesionych „na ołtarze”.

Lodowisko w rynku: radni nie chcą krytego

lodniekryty17NOWY TARG. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta ważyć się będą nie tylko losy opłaty targowej, bo także lodowiska na rynku. Pomysł, by tego roku postawić przed ratuszem lodowisko przykryte namiotem, z systemem filtrującym powietrze – nie wzbudził entuzjazmu podczas posiedzenia Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju. Radni zdecydowanie preferują lodowisko otwarte.

XVIII Kwesta Nowotarska – o 2,5 tys. zł bogatsza niż przed rokiem

podiczkwest17NOWY TARG. Pół dnia trwało dziś przeliczanie zawartości kwestarskich skrzynek. Przychód z XVIII Kwesty Nowotarskiej to prawie 24,5 tys. zł. Na odnowę zniszczałych pereł cmentarnej architektury odwiedzający groby ofiarowali też 29 dolarów USA, 5 franków brytyjskich, 10 koron czeskich, jedną kunę chorwacką.

Tego roku w rynku – lodowisko kryte przed smogiem?

lodownie17NOWY TARG. Gdy w ubiegłym roku zaczęły być upubliczniane wyniki monitoringu powietrza – wielu rodziców nie chciało już puszczać swoich pociech na lodowisko pośrodku rynku. Taka sytuacja niewątpliwie wpłynęła na decyzję burmistrza, że tej zimy otwartej ślizgawki na rynku już nie będzie. Gospodarz miasta wychodzi natomiast z propozycją urządzenia w centrum na zimę lodowiska krytego, z filtracją powietrza.

Zbierali na renowację grobów

RABKA-ZDRÓJ. We Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnyJAN 6801m zbirano fundusze na renowację nagrobków. Rabczanie wrzucali mniejsze i większe kwoty do puszek. 

Maskotki „Misie ratownisie” dla strażaków

ORAWA. Maskotki „Misie ratownisie” otrzymały dwie jednostki ratowniczo – gaśnicze z Nowunnamed 2 wynikego Targu i Rabki-Zdroju. Teraz przekażą one „Misie” wszystkim jednostkom działającym na terenie powiatu nowotarskiego.

Jesień na Folwarku - spotkanie integracyjne

Pod patronatem medialnym Podhale Region. POWIAT SUSKI. Spotkanie integracyjne „Jesień na Folwarku”, jak co roku odbyło się w Domu Pomocy Społecznej w Łętowni. Tradycyjnie do tańca przygrywał zespół „System’ z Tokarni.IMG 1094 wynik

Kapelusz Wójta dla wójta Karlaka

GMINA JABŁONKA. Wójt Antoni Karlak otrzymał symboliczny "Kapkapelusz2017elusz Witosa", czyli nagrodę przyznawaną zwycięzcom corocznego plebiscytu czytelników na "Najlepszego Wójta i Burmistrza Małopolski".

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama