Podhale Region

Sobota, 21 kwiecień 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 20 Kwi 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Nasze sprawy

Reklama

Jak nie gotuję, jak gotuję…czyli „Mistrzowie w kuchni” na Kokoszkowie

NOWY TARG. Przygoda z gotowaniem uczniów Zespołu Szkół Centrum KształceniIMG 0201a Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu, to kulinarne show niczym „MasterChef”. Aby poczuć klimat telewizyjnego show w dniu 13.04.2018 r. w ZSCKR Nowy Targ odbyła się I edycja Szkolnego Konkursu Gastronomicznego „Mistrzowie w Kuchni”.

Badania kolonoskopowe w nowotarskim szpitalu

Tekst promocyjny. NOWY TARG. Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu zaprasza do wzięcia udziału wszystkich, którzy jeszcze nie skorzystali z bezpłatnych badań w ramach projektu finankolonoskopia 1 wyniksowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 pn. „Popularyzacja badań kolonoskopowych i podniesienie świadomości w zakresie profilaktyki raka jelita grubego wśród mieszkańców powiatu nowotarskiego przez Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu”

Światowy Dzień Zdrowia. „Nikt nie powinien wybierać między kupnem leków a jedzenia”

sdz1181ZDROWIE. 7. kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Tego roku przyświeca mu hasło: „Zdrowie dla wszystkich”. Sentencja ta jest wizją, która towarzyszy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) już od ponad 70 lat. Przekonanie, że wszyscy ludzie powinni mieć możliwość osiągnięcia możliwie najwyższego poziomu zdrowia powoduje, że święto mocno koncentruje się na temacie Powszechnej Opieki Zdrowotnej.

List do redakcji mieszkanki os. Bohaterów Tobruku

NOWY TARG. Mieszkanka oś. Bohaterów Tobruku, jak podkreśla mieszkańcy osiedla już od 218371 0 lat zabiegają o oświetlenie ulicy, wykonanie drogi i chodników. Tym razem ponownie apeluje do władz miejskich i powiatowych pisząc list. Publikujemy go poniżej w całości.

Bezpłatne badania kolonoskopowe - profilaktyki raka jelita grubego

Tekst promocyjny. NOWY TARG. W związku z realizacją i ogromnym zainteresowaniem Projektem: "Popularyzacja badań kolonoskopowych i podniesienie świadomości w zakresie profilaktyki rPlakat 15 wynikaka jelita grubego wśród mieszkańców powiatu nowotarskiego" nr projektu PMP.08.06.02-12-0227/16- realizowanego przez Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020,

Nie wypalaj traw, giną zwierzęta

GMINA JABŁONKA. Wczoraj pomimo ostrzeżeń strażaków znowu doszło do wypalania traw. Tym razem płonęły one w Lipnicy Małej w okolicy tzw. Kociego Zamku.30710897 986336708208109 946169707487035392 n 1 wynik

XVI MEMORIAŁ BRONISŁAWA CZECHA

GMINA RABA WYŻNA. Dnia 8 marca 2018 roku na stoku „U Żura”w Chabówce odbył się XVI Memoriał Bronisława Czecha zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rokicinach PodhaDSC 0133 wyniklańskich. Jego celem było uczczenie pamięci wspaniałego sportowca i patrona szkoły jak również integracja dzieci z terenu naszej gminy i popularyzacja sportów zimowych. Uczniowie z siedmiu szkół podstawowych rywalizowali w slalomie gigancie. Na starcie stawiło się 163 zawodników.

Urząd Marszałkowski szuka imienia dla pociągu Kolei Małopolskich Kraków – Zakopane

PODHALE. Abstrakcyjna nazwa czy imię znanego sportowca, malarza, pisarza lub innej wybitnej osoby, która związana jest z Podhalem? Masz pomysł, jak powinien nazywać się przyspieszony pociąg Koleimpuls na stacji 1 wyniki Małopolskich, który już wkrótce wróci na trasę Kraków - Zakopane? Jeśli tak, nie czekaj i już dziś podziel się nim z nami na fanpage'u Małopolski na Facebooku. Liczymy na Twoją pomysłowość!

4. Harcerski Charytatywny Turniej Hokejowy: dziękujemy za wsparcie!

PODHALE. Serce się raduje, gdy widzimy, jak wiele ludzi dobrej woli wyraża chęć bezinteresownej pomocy. To wła0132 wynikśnie dzięki takim osobom 4. Harcerski Charytatywny Turniej Hokejowy zakończył się sukcesem.

Tradycyjne wręczono stypendia i nagrody sportowe na ten rok

GMINA NOWY TARG. Stypendia nagrody sportowe na łączną kwotę 48tysięcy złotych uroczyście wręczono najlepszym i wybitnie uzdolnionym sportowcom rodem z nowotarskiej gminy i zawodnikomDSC08950 z gminnych klubów.

Na spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą był poseł Edward Siarka

MAŁOPOLSKA. Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą odw20180302 163353 wynikiedził Nowy Sącz. W spotkaniu uczestniczył poseł ziemi Podhalańskiej Edward Siarka z żoną Danutą.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama