altniedzlip203NOWY TARG. Dla umilenia czasu pełnego lęków i niepewności, Miejski Ośrodek Kultury zorganizował na 4. edycję Muzycznych Niedziel w Altanie. Koncertowanie potrwa do końca sierpnia.

Te muzyczne przyjemności czekają nas w niedzielne popołudnia w Parku Miejskim, zawsze o godzinie 17.00. Wstęp oczywiście wolny. Plan koncertów - na plakacie.

altniedzlip202

Koncert duetu Beti & Bobass nie miał szczęścia do pogody, ale ta wspaniale udała się przy koncercie New Market Jazz Bandu – grupy od lat popularnej, gorąco oklaskiwanej i ze Złotą Tarką w swoim dorobku.

altniedzlip201

Dziś natomiast śpiewać będzie solistka z nowotarskim rodowodem – Justyna Pustówka.

Swoją muzyczną drogę Justyna rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Nowym Targu (klasa fortepianu), a edukację kontynuowała w Krakowie, pobierając  lekcje emisji głosu u mgr Ewy Wodziańskiej. Teraz jest absolwentką Akademii Sztuki w Szczecinie, w klasie wokalistyki jazzowej mgr Jolanty Szczepaniak–Przybylińskiej i laureatką wielu konkursów oraz festiwali. Pół roku spędziła w Stanach Zjednoczonych gdzie uczęszczała na zajęcia wokalne. Teraz związana jest ze szczecińskim środowiskiem muzycznym, choć nadal kontynuuje współpracę z krakowskimi muzykami.

altniedzlip204

altniedzlip205

Warto przyjść - atmosfera jest miła i piknikowa.

Fot. Anna Szopińska