Podhale Region

Piątek, 20 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja Uczelniana biblioteka z wyróżnieniem

Reklama

Uczelniana biblioteka z wyróżnieniem

Unnamed 84
kino iluzjon
statuetki
Unnamed 85

NOWY TARG. Biblioteka Uczelniana Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu otrzymała wyróżnienie w kategorii „Aktywna promocja IBUKA Libry w mediach, na stronach www bibliotek oraz na portalach społecznościowych” w ramach ogólnopolskiej akcji „Promocja e-czytelnictwa w bibliotece”.

Uroczyste wręczenie wyróżnienia odbyło się w warszawskim kinie Iluzjon podczas Akademii Dyrektorów IBUK Libra zorganizowanej przez Państwowe Wydawnictwo Naukowe oraz IBUK Librę – czytelnię online. Była to już czwarta edycja tego wydarzenia, którego uroczysty charakter podkreślał jubileusz 10-lecia IBUKA Libry. Podczas gali Biblioteka Uczelniana otrzymała okolicznościową statuetkę oraz zestaw książek – albumów wydanych przez Wydawnictwo Naukowe PWN.

- Wyróżnienie to jest uhonorowaniem naszej wieloletniej pracy na rzecz e-czytelnictwa. Z serwisem IBUK Libra współpracujemy już od 2012 roku stale rozwijając ofertę dostępnych w nim e-booków, dostosowanych do potrzeb społeczności akademickiej PPWSZ w Nowym Targu. Obecnie za jego pośrednictwem studenci i pracownicy Uczelni mogą korzystać z blisko 1200 książek elektronicznych, których liczba wzrasta z każdym miesiącem – informuje dyrektor Anna Białowąs.

Warto też podkreślić, że Biblioteka PPWSZ już dwukrotnie wzięła udział w akcji „MAJlepsze książki”, w ramach której serwis otwiera czasowy dostęp do poszerzonych zasobów IBUK Libra. W maju tego roku, należały do nich wszystkie książki z kategorii: medycyna, nauki ekonomiczne, sport oraz nauki matematyczno-przyrodnicze – łącznie ok 7 tys. publikacji.

- Od kilku lat, na początku marca promujemy IBUKA oraz pozostałe bogate e-zasoby Biblioteki, podczas globalnej akcji „Tydzień Książki Elektronicznej”. O wszystkich prowadzonych przedsięwzięciach promujących e-czytelnictwo, zmianach w funkcjonalnościach serwisu IBUK Libra oraz zakupionych e-bookach, nieustannie informujemy naszych użytkowników za pośrednictwem wszystkich dostępnych kanałów komunikacyjnych: poprzez stronę internetową Uczelni, konto na Facebooku, drogą mailową oraz bezpośrednio podczas odwiedzin czytelników w Bibliotece.

W każdym miesiącu na swoim fanpage’u biblioteka umieszcza też informację na temat aktualnej książki miesiąca, oferowanej bezpłatnie przez serwis w ramach akcji „Prezent od IBUK Libra”.

- Zależy nam na tym, aby korzystanie z naszych e-zasobów było dla użytkowników jak najbardziej wygodne. Dzięki nowo zakupionemu oprogramowaniu, do połączenia się z serwisem IBUK Libra, nie trzeba już zgłaszać się do Biblioteki po uzyskanie kodu PIN, wystarczy mieć aktywne konto czytelnika w wypożyczalni.

Dyrektor podkreśla, że cieszy się, że doceniono wysiłki wszystkich pracowników biblioteki związane z promowaniem e-czytelnictwa. - Nie poprzestajemy jednak na tym wyróżnieniu i już planujemy kolejne przedsięwzięcia związane z udoskonaleniem oferty cyfrowej Biblioteki. Wielką motywacją dla naszej pracy jest żywe zainteresowanie zasobami elektronicznymi wśród studentów i pracowników PPWSZ w Nowym Targu. Gorąco zachęcamy do dalszego korzystania z wszystkich e-publikacji dostępnych za pośrednictwem Biblioteki Uczelnianej, a zwłaszcza w bezpłatnej czytelni online IBUK Libra.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama