Podhale Region

Środa, 15 sierpień 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 14 Sie 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja Biblioteka PPWSZ otwiera studentom okno na świat

Reklama

Biblioteka PPWSZ otwiera studentom okno na świat

20180309 101135
20180309 101255

NOWY TARG. Uczelniana biblioteka Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej czynnie obchodziła Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej. Tak promowała tzw. e-czytelnictwo wśród studentów „Podhalanki”, zachęcając ich do korzystania z elektronicznych książek.

Zainteresowanie wśród studentów było spore. Chętnie zatrzymywali się oni przy stoisku w holu budynku „Tatry”, aby porozmawiać, poznać zasady tegoż czytelnictwa oraz zapoznać się z konkretnymi propozycjami. Ze studentami chętnie rozmawiali pracownicy biblioteki na czele z samą dyrektor Anną Białowąs. - Z myślą o tym wyjątkowym święcie, Biblioteka Uczelniana przygotowała dla swoich użytkowników specjalne akcje i wydarzenia zachęcając do korzystania z publikacji elektronicznych – wyjaśnia dyrektor.

A propozycji w trakcie tygodnia było było bardzo wiele. Przez blisko tydzień był otwarty dostęp do ponad 16 tysięcy e-książek w serwisie IBUK Libra z takich działów, ważnych dla studentów Podhalańskiej Uczelni jak: medycyna, nauki ekonomiczne, nauki matematyczno – przyrodnicze, nauki społeczne i humanistyczne oraz sport. Studenci mogli też brać udział w szkoleniu dotyczącym korzystania z baz: eBook Academic Collection, Literary Reference Center Plus oraz innych zasobów dostępnych na platformie EBCSOhost. To dzieki temu nauczyli się oni posługiwać efektywnie wyszukiwarką zasobów, a także zapisywania oraz drukowania odszukanych w ten sposób artykułów, czy rozdziałów książek.

Biblioteka promowała także swe elektroniczne zasoby książek, które były dostępne za pośrednictwem serwisu IBUK Libra. – Promowaliśmy też wielodziedzinowe bazy książek i czasopism dostępne na platformie Wirtualnej Biblioteki Nauki (min. kolekcji Elsevier, Springer, EBSCO, Web of Science, Wiley, Nature, Science, Infona). Przy specjalnie przygotowanym stanowisku można było uzyskać informacje na temat wszystkich funkcjonalności serwisu IBUK Libra oraz poznać korzyści płynące z założenia osobistego konta myIbu, a także dowiedzieć się, jak za pośrednictwem WBN, można zyskać dostęp do światowych zasobów wiedzy.

Co bardzo ważne biblioteka działająca przy PPWSZ uruchomiła również dostęp do Słownika PWN Oxford na platformie IBUK Libra. - Jest to największy słownik angielsko-polski i polsko-angielski nagrodzony Europejskim Medalem Business Centre Club, który zawiera m.in. 1 000 000 angielskich i polskich jednostek leksykalnych znaczeń, wyrazów, typowych połączeń wyrazowych, frazeologizmów i idiomów – podkreśla dyrektor Anna Białowąs.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama