Podhale Region

Niedziela, 18 marzec 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 19 Mar 2018 4am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja Anglistyka - studia drugiego stopnia na Podhalańskiej Uczelni

Reklama

Anglistyka - studia drugiego stopnia na Podhalańskiej Uczelni

IS PPWSZ2

PODHALE. Od nowego roku akademickiego w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu rusza filologia angielska II stopnia. Kierunek cieszy się sporym zainteresowaniem, pomimo, że rekrutacja rozpoczęła się dopiero w drugiej połowie lipca. Co ciekawe studia magisterskie na Podhalańskiej Uczelni chcą kontynuować także studenci z Krakowa i dalszych regionów Małopolski.

- Nie kryjemy zadowolenia, że nasza oferta od samego początku cieszy się zainteresowaniem kandydatów nie tylko z terenu Podhala, ale z całego województwa małopolskiego, także z Krakowa. Pozwala nam to mieć nadzieję na dalszy rozwój anglistyki na PPWSZ – mówi dr Ewa Panecka, koordynator kierunku filologia, specjalność filologia angielska.

W ramach kierunku można studiować dwie specjalizacje: nauczycielską i tłumaczeniową. Co ważne absolwent studiów magisterskich na specjalizacji nauczycielskiej otrzyma uprawnienia do nauczania języka angielskiego we wszystkich typach szkół.

Tymczasem warto pamiętać, że w myśl nowych przepisów oświatowych, osoby, które ukończyły studia pierwszego stopnia (licencjackie) w roku akademickim 2014/2015 zachowują kwalifikacje do nauczania w przedszkolach i szkołach podstawowych do 31 sierpnia 2020 r. Po tym okresie konieczne będzie posiadanie kwalifikacji na poziomie studiów magisterskich.

Ponadto, w związku z wprowadzeniem – od roku szkolnego 2017/2018 – do ustroju szkolnego nowych typów szkół, najprawdopodobniej kwalifikacje do pracy w branżowej szkole I i II stopnia (przedmioty ogólnokształcące) będą miały osoby legitymujące się wykształceniem magisterskim.

Od 2020 nawet nauczyciele wychowania przedszkolnego będą musieli posiadać uprawnienia do nauczania podstawowego języka obcego. O rozwoju zawodowym warto pomyśleć także z uwagi na planowany przez ministerstwo dodatek dla nauczycieli dyplomowanych. Warunkiem koniecznym jego uzyskania będzie, jak zapowiada minister edukacji Anna Zalewska, doskonalenie zawodowe odpowiadające na bieżące potrzeby edukacyjne dzieci i młodzieży.

Z kolei absolwenci studiów magisterskich na specjalizacji tłumaczeniowej zdobędą umiejętności przygotowujące ich do pracy w zawodzie tłumacza. Absolwenci będą mogli szukać zatrudnienia w:
• firmach i organizacjach międzynarodowych,
• biurach tłumaczeń,
• w przedsiębiorstwach, spółkach i urzędach, które na co dzień współpracują z międzynarodowymi firmami,
• instytucjami, organami i agencjami Unii Europejskimi,
• instytucjami kulturalnymi, agencjami filmowymi, galeriami, muzeami, mediami, redakcjami gazet, portali internetowymi.

Absolwent studiów uzupełniających drugiego stopnia po ukończeniu studiów na PPWSZ zostanie również przygotowany do rozpoczęcia procedury uzyskania uprawnień tłumacza przysięgłego. Zdobyta wiedza, pozyskane umiejętności oraz kompetencje społeczne umożliwią mu podjęcie wyzwań stawianych przez współczesny rynek pracy.

- Anglistyka na PPWSZ zabiega o organizację praktyk i umów stażowych w ten sposób, aby nasi absolwenci z sukcesem konkurowali na rynku pracy. Oprócz zajęć dydaktycznych nasi studenci są również aktywni w działalności artystycznej. Mamy Teatr Anglistów, English Club, organizujemy Konfrontacje Artystyczne na PPWSZ. Natomiast w procesie podejmowania decyzji dotyczących filologii angielskiej zawsze zasięgamy opinii studentów, to oni obok wykwalifikowanej kadry naukowej i dydaktycznej stanowią najważniejszą część naszej akademickiej społeczności - – mówi dr Ewa Panecka, koordynator kierunku filologia, specjalność filologia angielska.

Rekrutacja na kierunek filologii angielskiej II stopnia trwa aż do 2 października.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama