Podhale Region

Czwartek, 23 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaCz, 23 Lis 2017 8am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja Uczniowie z rabiańskiej gminy z wizytą w Ogrodach Prezydenckich

Reklama

Uczniowie z rabiańskiej gminy z wizytą w Ogrodach Prezydenckich

19029617 1741278255888005 5426687038431590208 n

GMINA RABA WYŻNA. Kilkadziesiąt dzieci z rabiańskiej gminy z dwóch Szkół Podstawowych w Podsarniu i w Rokicinach Podhalańskich wzięło udział w akcji „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką” w Ogrodach Prezydenckich w Warszawie.

- Do Warszawy pojechało po ok. 20 uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauczaniu z obu szkół i dzieci należące do młodzieżowych drużyn pożarniczych OSP – wyjaśnia dyrektor szkoły z Podsarnia Danuta Siarka.

Do Ogrodów, gdzie czekało na nich ok. 300 dzieci, Prezydenta Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Prezydentową Agatę Kornhauser - Dudę wprowadziły dzieci z rabiańskiej gminy. – Pan Prezydent dzielił się przeżyciami z swoich wakacji w czasach dzieciństwa. Mówił też dużo o bezpieczeństwie dzieci podczas wakacji. Złożył dzieciom życzenia udanych i bezpiecznych wakacji – relacjonuje dyrektor Danuta Siarka.

- Chcę zapowiedzieć, że jako prezydent Rzeczypospolitej, korzystając z przysługującej mi prerogatywy, jaką jest inicjatywa ustawodawcza, zgłaszam projekt ustawy zmieniającej ustawę kodeks wykroczeń, po to, żeby nie było nieuzasadnionego blokowania numerów ratunkowych – mówił Prezydent.

Podczas czterogodzinnego spotkania młodzi goście Pary Prezydenckiej brały udział w zajęciach i pokazach służb ratowniczych. Tak uczyli się, jak należy zachować się w chwilach zagrożenia i jak udzielać innym pomocy. Dzieci mogły obserwować lądowanie śmigłowca na dachu budynku Bezpieczeństwa Narodowego oraz spróbować swych sił na ściance wspinaczkowej.

Rabiańscy uczniowie zwidzili także Warszawę i Sejm.

Po raz pierwszy dzieci do Ogrodów Prezydenckich zostały zaproszone w 2008 roku przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z małżonką Marią na „Bezpieczny Dzień Dziecka z Parą Prezydencką”. Rok potem w 2009 roku Para Prezydencka śp. Prezydent Lech Kaczyński z małżonka Marią zainicjowali spotkania pod hasłem „Bezpieczne Wakacje z Para Prezydencką”.

Dzieci z gminy Raba Wyżna do stolicy mogły pojechać dzięki wsparciu Banku Spółdzielczego z Raby Wyżnej za co składają podziękowanie Pani Prezes.

Tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama