Podhale Region

Niedziela, 21 styczeń 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 21 Sty 2018 8am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja Technologia na usługach dydaktyki

Reklama

Technologia na usługach dydaktyki

IMG 20170404 105632 2
IMG 20170404 115455

NOWY TARG. Zespół nauczycieli i studentów filologii angielskiej Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu zorganizował doskonalące warsztaty metodyczne dla nauczycieli języków obcych z regionu Podhala. Odbyły się one na terenie Podhalańskiej Uczelni.

Warsztaty te poświęcone były wykorzystaniu nowych technologii w dydaktyce języków obcych. Prelegenci zaprezentowali szereg motywujących narzędzi i zasobów internetowych możliwych do twórczego wykorzystania na lekcji.

Mgr Magdalena Noworolnik i mgr Anna Borkowska omówiły Google driver, z kolei Storybird - dr hab. Joanna Rokita - Jaśkow, a Kahoot, Quizlet - mgr Kamil Mielnik. Dr Mariusz Trawiński mówił o wiki, blogach i zasobach internetowych, a mgr Justyna Skawiańczyk - Żur poruszyła temat English Lab, jako zasobów towarzyszącym podręcznikom wydawnictwa Pearson.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja studentów Joanny Ciszek, Pauliny Truty i Pawła Brody na temat przygotowania projektu filmowego za pomocą programu Windows Movie Maker.

Organizatorem warsztatów była dr hab. Joanna Rokita - Jaśkow, wykładowca i autorka wielu publikacji poświęconych kształceniu nauczycieli i dydaktyce języków obcych.

Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników i mamy nadzieję, że zainspirowały ich do wykorzystania omówionych narzędzi w pracy z uczniami, tak aby nauka języków obcych była działaniem motywującym, aktywizującym i twórczym.

oprac. PPWSZ w Nowym Targu
zdj. INHSiT

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama